IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

ТОП-ТЕМА: Сільське господарство та харчова промисловість Прикарпаття

ТОП-ТЕМА: Сільське господарство та харчова промисловість Прикарпаття

Івано-Франківщина – це багата і мальовнича область, яка  об’єднує в собі Карпати, Передкарпаття та Придністров’я (рівнину). На південному сході області є великі масиви чорноземів, сприятливих для розвитку сільського господарства. Наскільки ця галузь розвинена, проаналізував журнал «МЕГА».

У сільськогосподарському виробництві зайнята майже третина населення Прикарпаття. Площа сільськогосподарських угідь області становить 635 тис. га, з них ріллі – 396 тис. га, пасовищ – 127 тис. га, сіножатей – понад 83 тис. га, багаторічні насадження – 16 тис. га.

В Івано-Франківській області функціонують 14 підприємств з переробки молока, 3 м’ясопереробні комбінати, 3 спиртозаводи та 2 пивзаводи. Переробку сільськогосподарської продукції та випуск продовольчих товарів здійснюють 67 великих і середніх, та 227 малих підприємств.

В аграрному секторі області працює 771 сільськогосподарське підприємство, з яких 559 - фермерські господарства. Крім того, виробництвом сільськогосподарської продукції займаються 259,7 тисяч особистих селянських господарств. Від початку дев’яностих років кількість фермерських господарств зросла у три рази. Розвиваються малі підприємства з переробки сільськогосподарської продукції.

Підприємства області спроможні випускати за зміну 70 тонн м’яса, 18 тонн ковбасних виробів, 29 тонн тваринного масла, 19 тонн сирів жирних, 200 тонн молока і молочних продуктів, 300 тонн хліба і хлібобулочних виробів. Існуючі потужності дають змогу виробити за рік 6,4 млн. декалітрів напоїв безалкогольних, мінеральних, 48,4 тис. тонн борошна та 67,2 тис. тонн кормів для тварин.

Коротко про розвиток сільськогосподарської галузі ми поспілкувалися із Марією Савкою, директором департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації: «У нас є всі ресурси і умови, які необхідні для розвитку сільського господарства. Ми маємо чудові землі, ландшафти та клімат. Якщо розподілити аграрну сферу на тваринництво та рослинництво, то варто зауважити, що у нас минулого року були хороші врожаї. Аграрії дуже достойно справилися із завданням забезпечити споживача сировиною, особливо, взявши до уваги кризу та підняття цін на матеріально-технічні ресурси, мінеральні добрива, паливо та засоби захисту. Цього року в нашій області зібрано рекордний врожай ранніх зернових культур, а саме пшениці, що забезпечує продовольчу безпеку. Хорошим врожаям пізніх культур (кукурудза та соя) дещо завадила аномальна посуха, яка була влітку і восени, та відтермінувала посів озимих зернових культур і ріпаку. Проте всі площі будуть засіяні ярими культурами. Що стосується тваринництва, то хочу зауважити на зменшенні поголів’я великої рогатої худоби в населення. В порівнянні з іншими областями України, ситуація у нас не критична, проте варто підтримувати підприємства, які займаються вирощенням ВРХ. В 2016 році в державі функціонуватимуть дві програми, які фінансово підтримуватимуть наші сільськогосподарські підприємства (особливо ті, що працюють у сфері тваринництва). Планується створення і підтримка кооперативів молочного типу, за підтримки канадських партнерів. Також на сьогодні розроблена комплексна програма «Перспективи агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Івано-Франківської області у 2016-2020 роках», і особливо підтримуватимуться ті підприємці, які займаються змішаним сільським господарством (і рослинництвом, і тваринництвом). В нашій області уже досить успішно працюють змішані  сільськогосподарські підприємства, наприклад,  «Рідна земля», ТОВ «Прут-генетик», ТОВ «Даноша», приватне сільськогосподарське підприємство «Вільхівці» та інші. "З якими проблемами сьогодні стикаються аграрники?" Марія Савка: "В першу чергу, всі стривожені змінами  до податкового кодексу – це випробування для аграріїв. Якщо коротко підсумувати, то майже 440 мільйонів гривень було зараховано минулого року на рахунки сільськогосподарських товаровиробників (за рахунок акумуляції податку на додану вартість), які використовувалися для розвитку підприємства та закупівлі матеріально-технічних ресурсів. З першого січня 2016 року спецрежим ПДВ скасовано.»

Мар’яна Циганин

 

Сільськогосподарські підприємства допомагають економіці села чи селища, в якому розташовані, забезпечують жителів робочими місцями, тому їх розвиток дуже важливий для нашої області та країни в цілому. В цій статті ми, звісно, не можемо вказати всі фермерські господарства та сільськогосподарські підприємства, але зазначимо коротко про деякі з них.

ТОВ «Цукровий завод Городенка» 

Завод, який постійно бореться за своє виживання. Його уже кілька разів хотіли «розтягнути на металобрухт», та це підприємство відстоювали активісти Городенки. Завод на сьогодні не функціонує, проте ще не ліквідований повністю.  

 «Городенківський сирзавод»

Входить в п’ятірку найбільших сироробних заводів України. ПуАТ «Городенківський сирзавод» входить до складу Холдингу «Молочний Альянс» (Київ, Україна) – групу компаній, що поєднує в собі потужні підприємства з переробки молока і популярні молочні та сирні бренди. Продукція заводів Холдингу «Молочний Альянс» шанована по всій Україні і поза її межами, а торгівельні марки є лідерами у своїх галузях. Сьогодні підприємство добре відоме сирами, що випускаються під ТМ «Здорово!». Завод неодноразово називали кращим на обласних ярмарках і міжнародних виставках.

ВАТ «Івано-Франківський  молокозавод»

Успішно представляє молочну галузь. ВАТ «Івано-Франківський  молокозавод» є одним із провідних заводів в Україні з переробки молока. Він випускає більш ніж 50 найменувань традиційних молокопродуктів (молоко, сметана, кефір, масло вершкове та сир ) різної жирності і в різноманітних упаковках. Молочною продукцією нас забезпечують також ТОВ «Богородчанський молокозавод» та Надвірнянський завод молочних продуктів.

ДП «Ямниця»

Підприємство виготовляє та реалізовує у власних торгових магазинах молочну, м’ясну та хлібобулочну продукцію. Воно було створене на базi агроцеху ВАТ «Івано-Франківськцемент». У 2012 році ДП «Ямниця» змінило власника та увійшло до складу агрохолдингу, який належить Олегові Бахматюку,  «Укрлендфармінг» (Ukrlandfarming PLC) – одного з найбільших в Україні виробників зернових і цукру, а також одного з провідних гравців тваринницької галузі. Продукція ДП «Ямниця» реалізовується, як у звичайних, так і спеціалізованих магазинах по всій області.

ТзОВ Фірма  «Надія»

Серед найбільш відомих підприємств м’ясопереробної галузі на Прикарпатті є ТзОВ Фірма «Надія», яка має власний ковбасний цех. Компанія безпосередньо виробляє: свинину солену, сушену чи копчену (окісті і лопатки); вироби ковбасні не печінкові; вироби ковбасні варені; вироби ковбасні з м’яса птиці; вироби ковбасні напівкопчені.

ВАТ «Івано-Франківський м´ясокомбінат»

 Одне із найстаріших підприємств м’ясної промисловості області. М´ясокомбінат заснований на базі старої міської бойні, яка була збудована магістратом міста в 1899 році. У відповідності до прийнятих в Україні нормативних законодавчих актів у кінці 1993 року, колектив  підприємства вирішив реалізувати своє право на приватизацію майна шляхом акціонування. 22 квітня 1994 року створено відкрите акціонерне товариство «Івано-Франківський м´ясокомбінат». Підприємство виробляє наступну продукцію: м’ясо охолоджене, заморожене на кості, м’ясо в блоках заморожене, субпродукти 1 і 2 категорії, жир харчовий, натуральна кишоболонка, шкіри мокросолені, борошно м’ясо-кісткове, напівфабрикати м’ясні. У 2010 році  ВАТ «Івано-Франківський м’ясокомбінат» перейменовано в Публічне акціонерне товариство «Івано-Франківський м’ясокомбінат».

Більше 150 найменувань м’ясних та ковбасних виробів постачає у свої фірмові магазини ТМ «Рибак» та ТМ «М’ясо Прикарпаття». Набирають популярності і вироби ПП «Микитинецькі ковбаси» та ПП «Раківчицькі ковбаси».

«Росана» ТзОВ «Росан-Агро»

Тут не можливо не згадати  м’ясопереробний комплекс  «Росана» ТзОВ «Росан-Агро» – підприємство з повним виробничим циклом: вирощування кормових культур на власних землях, виготовлення комбікормів на своєму комбінаті, відгодівля на власних тваринницьких фермах, виробництво на своєму м’ясопереробному комплексі, перевезення власним спеціалізованим транспортом та реалізація через мережу фірмових магазинів.

ТОВ «Даноша»

Коли мова йде про сільське господарство, багато людей згадують цю фірму. Це українська сільськогосподарська компанія, яка належить датським інвесторам та була створена в червні 2004 року в с. Копанки неподалік від міста Калуш, Івано-Франківської області. На даний час здійснює свою діяльність у двох основних напрямках: тваринництво та рослинництво. Компанія складається із трьох фермерських комплексів у Калуському районі (с. Копанки, с. Вилки, с. Лука) та двох - у Галицькому районі (с. Лани, с. Тустань). «Даноша» була однією з перших компаній в Україні, які займалися вирощуванням добре розвинених свиней з високим показником росту, чудовою конверсією корму та високим відсотком живонароджених поросят на базі генетичного матеріалу з Данії. Продукція компанії реалізовується на території України.

ТзОВ «Долина-Агро» 

Доволі успішне підприємство, яке функціонує на Прикарпатті.  Первинним завданням створення  підприємства було впровадження нової перспективної ягідної культури, чорниці садової, на занедбаних прилеглих агроземлях. Сьогодні ж воно займається вирощуванням і продажем саджанців чорниці, ожини і жимолості, а також спілих ягід, здійснює технологічний супровід для господарств різних форм власності, як на стадії виробництва, так і збуту вирощеної продукції.

ПК «Екопродукт»

 «Карпатський чай» –  це одна з чотирьох торгових марок ПК «Екопродукт», яка, у свою чергу,  є однією з перших вітчизняних виробників чаю з трав, плодів та ягід. Ексклюзивом і великою перевагою компанії є власна акредитована лабораторія. Чаї цієї компанії можна знайти майже в будь-якому супермаркеті України, а також у торгових мережах Алжиру, Білорусії, Канади, Молдови,  Сполучених Штатів Америки.

Калуський бровар

Одне з найстаріших пивоварних підприємств України. Чотири століття майстри варять пиво у місті Калуш. Сьогодні хмільний напій місцевого виробництва можна побачити у магазинах всіх великих міст України.  Компанія  розширила лінійку новими видами пива: Exportowe, Kalusher, Banderbeer , Ultras.

Ягер-Іф

Міні пивоварня «ЯГЕР-ІФ» бере свій початок з 2000 року. Пиво «Ягер» зварене за німецькою рецептурою, а всі технологічні процеси виробництва здійснюються на угорському обладнанні фірми «Jager», з використанням високоякісного ячмінного солоду, натуральних сортів хмелю та пивоварних дріжджів. Пивоварня виробляє Ягер "Медове", Ягер "Хмільне", Ягер "Святкове".

ТМ „Княгинин”

 Підприємство працює 138 років, в асортименті  якого  багато видів напоїв. Найвідоміший   бренд компанії -  «Бальзам Прикарпатський»,  що вже понад 30 літ є візитною карткою Івано-Франківщини. Унікальний продукт, який не має аналогу в Україні. "Бальзам Прикарпатський" -  переможець багатьох вітчизняних  дегустаційних конкурсів напоїв.

СТК

Лікеро - горілчаний завод ТОВ "Станіславська торгова компанія" - один з найпомітніших регіональних виробників горілки в Україні.  Продукція компанії  представлена  торговими марками "Цісарська Золота",  "Frankoff", Горілка "Франківська Люксова" та ін. Компанія  -  неодноразовий  переможець  міжнародних конкурсів.

Залучанський спиртзавод

Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт "Залучанське МПД" створене в 1900 році. Основним напрямком діяльності заводу є виготовлення спирту ректифікату вищої очистки. Продукція  спиртзаводу сертифікована і використовується для виробництва горілки високої якості багатьох відомих торгових марок.

Цар-хліб

ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат»  -    основний постачальник хліба в Івано-Франківську та області. Завод виробляє більше 50 тон хлібобулочних виробів на добу. Починаючи з 2001 року, на підприємстві проведена  реконструкція із заміною старого виробничого обладнання на сучасне. Підприємство - багаторазовий переможець дегустаційних всеукраїнських конкурсів, виставок.

Брошнівська хлібопекарня

ПП «Мельник» виробляє до шести тон хліб щодня і налічує близько 50 найменувань продукції. Вироби БХП можна придбати в  фірмових хлібних кіосках та продуктових магазинах області та за її межами. Контроль якості здійснює власна контрольно-виробнича лабораторія.

«ДЕЙ-СОН Логіст Продакшн Компані»

Сьогодні компанія зайняла беззаперечні лідерські позиції у своєму сегменті на теренах 10 областей України, а саме: Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Чернівецької, Закарпатської, Хмельницької, Рівненської, Волинської, Житомирської, Вінницької.  Під власним брендом «БОМ-БІК»  виробляє понад 100 видів високоякісних кондитерських виробів і встигла завоювати ринки Чехії, Німеччини Литви, Молдови, Казахстану, Туркменістану, Азербайджану, Латвії, Румунії.

ТОВ «Лігос»

ТОВ «Лігос» зуміло стати одним із найавторитетніших  лідерів з виробництва круасанів в Україні. Розпочинало свою діяльність з дрібного виробництва хлібобулочних виробів. Ще один напрямок - торгова марка «Вишиванка», яка налічує  близько 50 найменувань печива.   

"Ксенія"

"Івано-Франківська Харчосмакова" фабрика  функціонує сімдесят років. Найбільшою популярністю серед покупців користуються пряники  та "Квас" власного виробництва. В компанії працюють кондитерський, вафельний, зефірний, кулінарний, безалкогольних напоїв, макаронний цехи.
 

Мар’яна Циганин

Мар’яна Цимбалюк
ПОШУК ПО ДАТІ