IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAІвано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

«LA TOUR»: ДАВАЙТЕ ПОДОРОЖУВАТИ РАЗОМ!

«Наш світ на стільки великий, прекрасний, різноманітний і цікавий, що було би злочином сидіти вдома і не бачити всієї його цінності та краси. Потрібно відчувати подих пустель чи бриз океанів, милуватися краєвидами з вершин гір або з висоти польоту повітряних куль, пірнати з аквалангом, вивчати стародавні розвалини, куштувати страви всіх кухонь світу і просто божеволіти від щастя що ти живеш і подорожуєш!» - у цих словах стиль життя директора «Туристичної компанії «LATOUR» - Людмили Дубей.

Народна артистка України Ольга Сумська: "Яремче - це моя душа"

Народна артистка України Ольга Сумська:

У травні в Івано-Франківському драматичному театрі відбулася прем’єра п’єси «Анна Кареніна». Народна артистка зіграла роль графині Вронської. Нам вдалося поговорити про нові ролі, проекти та дізнатися про улюблений відпочинок артисткиу Карпатах.

- Пані Ольго, ні для кого не секрет, що Ви обожнюєте відпочинок у Карпатах і є тут дуже частою гостею. Які місця ваші улюблені?

- Яремче - це моя душа. Відкрили з чоловіком декілька років тому цей чудесний відпочинок. Важко передати словами, що робиться з душею, коли потрапляєш у Карпати, бачиш  річку Прут, ці зірки, це небо… І це влітку, а взимку який відпочинок!!!! Гірський спорт - ми фанати кататися на лижах!!!! Ви самі все знаєте.))

- Чому лиш нещодавно відкрили цей вид відпочинку ?

- Раніше чомусь закордоном  відпочивали: у Туреччині , Єгипті. Я, чесно, не прихильник такого відпочинку - засмагати під сонцем. Це злочин, тортури по відношенню до свого тіла. Форми втрачаєш за тиждень: тільки скинув бажану кількість кілограмів  і ту раз - і знов набрав. А Карпати - це відпочинок для душі. Я кажу всім: "Ви маєте  все тут об'їхати. Побачити ці озера холодні…ех  -  Щвейцарія відпочиває!"

Раджу  сісти, взяти карту  і вибрати для себе, що душа побажає. Цей зараз популярний вид відпочинку мені і нашій родині більше подобається.

- Вам, напевне, і місцева кухня подобається? Що готуєте вдома з традиційних гуцульських страв?

- Готую банош - це святе! Зі шкварочками!!!  Кому це може не сподобатися? Коли ми їдемо колективом сюди, то обов’язково зупиняємось у цих чудесних колибах вздовж дороги. Колиби  маленькі і такі милі серцю... Не дорогі, ніякого гламуру, але як там смачно готують -  немає слів! Я всім кажу: "Не зупиняйтеся в ресторанах, а в простих, де золоті руки, де немає понтів, і справжня українська кухня!"... Ой. Цей банош - це пісня! Та ви що! Зі шкварочками, з бринзою - за вуха не відтягнеш!!!

- Які подарунки привозите своїм друзям звідси?

- Сьогодні купила чай. Взагалі, як бачу цей чай, одразу купую собі й друзям, дочці передаю поїздом. Кращого сувеніру не придумаєш - навіть вже замовлення є. А ще ложечки дерев'яні і гуцульські костюми. Коли сюди їду, то мої знайомі навіть замовляють  у мене ці речі, щоб я привезла їм.

 - Ви задоволені рівнем обслуговування, співвідношенням ціни і сервісу?

- Ми завжди їдемо в наш улюблений готель Romantic Spa Hotel. Вже декілька  років ми товаришуємо з директором і власником. Склалися вже дружні, я б сказала, відносини; ми вже, як родичі, тому для нас інші ціни. А так ціни звісно….. Якщо відмовитись від дорогих готелів,  то можна знайти якусь хатинку в горах, влітку ходити по гриби і ягоди, пити воду з джерела - це коштує копійки, але все одно це - неперевершений відпочинок, тому що чисте гірське повітря нічим не заміниш.

- Сьогодні Ви на Прикарпатті з робочою поїздкою. В Івано-Франківському драматичному театрі відбулася премєра пєси «Анна Кареніна», в якій граєте графиню Вронську...

- Колись я мріяла про роль Анни Кареніної. Зараз  я граю графиню Вронську .  Грати Льва Толстого  - це честь для актора.  Ролі спливають, як пісок крізь пальці. Роль Анни Кареніної - ну, до 40 років… Хоча нещодавно мені  рекомендували ризикнути і зіграти її.)))

Взагалі, постановка достойна, інсценівка унікальна і режисер цікавий. Мене так надихнули молоді актори - цей склад дуже гідний.

У вистави дуже хороша перспектива.

- Сам твір - російського автора Льва Толстого, ще й ролі звучать російською мовою. Останнім часом на Західній Україні не дуже тепло сприймають російськомовних артистів. Продюсери  не боялися, що премєра  зірветься?

- Вирішили не боятися і приїхати. Зараз різні точаться розмови про російськомовних артистів. Але ми ризикнули, бо хотіли привести глядачам Льва Толстого. Це - мекка літератури світового рівня. Тому твір звучить мовою оригіналу і звучить краще. Звісно, що  можна перекласти.   Але це те саме, що  Старицького чи Карпенка-Карого перекласти на російську мову. Воно не буде звучати, і тому я наполягала  грати такі вистави мовою оригіналу.

Глядачу потрібно бачити класику такого рівня. От зараз веземо п’єсу «Сублімація любові» і починаємо теж із Західної України. Бачите, сьогодні не прийшли радикали. Не обурюються, що граємо Толстого. Ми з виставами їхали в зону АТО. Повірте, там нас так люди чекають, такі емоції й обійми! Ми теж ризикували, бо їхали туди  без охорони і вночі, але люди хочуть бачити театр.

- Справді, зал драмтеатру був заповнений вщент. Організатори анонсували - у складі акторів буде зірка серіалу «Останній москаль» Ігор Скрипко. У зв'язку з чим він не приїхав сюди?

- Скрипко, звісно, був цікавий глядачу як актор «Останнього  москаля».  Я сама рекомендувала Ігоря Скрипка на цю роль і дуже хочу з ним грати на одній сцені. Він зараз знімається в кіно.

Це закон антрепризи - в нас грають багато акторів і склад часто змінюється.  Не приїхав - наступного разу приїде. Друга причина - фінансова. Два відомі актори занадто дорого обходяться організаторам.

Мар’яна Цимбалюк

 


ПОШУК ПО ДАТІ