IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAIT-ринок області

Наталя МУХІТДІНОВА, керівник департаменту компанії Eleks, про розвиток та проблеми ІТ-галузі Івано-Франківської області.Що буде з договорами дарування та оформлення спадщини?

Останніми тижнями у засобах масової інформації усі переглядають повідомлення з приводу того, що українці з 1 листопада поточного року фактично не зможуть вступити у спадок або оформити угоду договору дарування, оскільки відбулися зміни у порядку оцінки дарованого майна та майна, яке передається у спадок. Ситуацію коментує приватний нотаріус Мар’яна Дзера.

Kia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.

ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.Народна артистка України Ольга Сумська: "Яремче - це моя душа"

Народна артистка України Ольга Сумська:

У травні в Івано-Франківському драматичному театрі відбулася прем’єра п’єси «Анна Кареніна». Народна артистка зіграла роль графині Вронської. Нам вдалося поговорити про нові ролі, проекти та дізнатися про улюблений відпочинок артисткиу Карпатах.

- Пані Ольго, ні для кого не секрет, що Ви обожнюєте відпочинок у Карпатах і є тут дуже частою гостею. Які місця ваші улюблені?

- Яремче - це моя душа. Відкрили з чоловіком декілька років тому цей чудесний відпочинок. Важко передати словами, що робиться з душею, коли потрапляєш у Карпати, бачиш  річку Прут, ці зірки, це небо… І це влітку, а взимку який відпочинок!!!! Гірський спорт - ми фанати кататися на лижах!!!! Ви самі все знаєте.))

- Чому лиш нещодавно відкрили цей вид відпочинку ?

- Раніше чомусь закордоном  відпочивали: у Туреччині , Єгипті. Я, чесно, не прихильник такого відпочинку - засмагати під сонцем. Це злочин, тортури по відношенню до свого тіла. Форми втрачаєш за тиждень: тільки скинув бажану кількість кілограмів  і ту раз - і знов набрав. А Карпати - це відпочинок для душі. Я кажу всім: "Ви маєте  все тут об'їхати. Побачити ці озера холодні…ех  -  Щвейцарія відпочиває!"

Раджу  сісти, взяти карту  і вибрати для себе, що душа побажає. Цей зараз популярний вид відпочинку мені і нашій родині більше подобається.

- Вам, напевне, і місцева кухня подобається? Що готуєте вдома з традиційних гуцульських страв?

- Готую банош - це святе! Зі шкварочками!!!  Кому це може не сподобатися? Коли ми їдемо колективом сюди, то обов’язково зупиняємось у цих чудесних колибах вздовж дороги. Колиби  маленькі і такі милі серцю... Не дорогі, ніякого гламуру, але як там смачно готують -  немає слів! Я всім кажу: "Не зупиняйтеся в ресторанах, а в простих, де золоті руки, де немає понтів, і справжня українська кухня!"... Ой. Цей банош - це пісня! Та ви що! Зі шкварочками, з бринзою - за вуха не відтягнеш!!!

- Які подарунки привозите своїм друзям звідси?

- Сьогодні купила чай. Взагалі, як бачу цей чай, одразу купую собі й друзям, дочці передаю поїздом. Кращого сувеніру не придумаєш - навіть вже замовлення є. А ще ложечки дерев'яні і гуцульські костюми. Коли сюди їду, то мої знайомі навіть замовляють  у мене ці речі, щоб я привезла їм.

 - Ви задоволені рівнем обслуговування, співвідношенням ціни і сервісу?

- Ми завжди їдемо в наш улюблений готель Romantic Spa Hotel. Вже декілька  років ми товаришуємо з директором і власником. Склалися вже дружні, я б сказала, відносини; ми вже, як родичі, тому для нас інші ціни. А так ціни звісно….. Якщо відмовитись від дорогих готелів,  то можна знайти якусь хатинку в горах, влітку ходити по гриби і ягоди, пити воду з джерела - це коштує копійки, але все одно це - неперевершений відпочинок, тому що чисте гірське повітря нічим не заміниш.

- Сьогодні Ви на Прикарпатті з робочою поїздкою. В Івано-Франківському драматичному театрі відбулася премєра пєси «Анна Кареніна», в якій граєте графиню Вронську...

- Колись я мріяла про роль Анни Кареніної. Зараз  я граю графиню Вронську .  Грати Льва Толстого  - це честь для актора.  Ролі спливають, як пісок крізь пальці. Роль Анни Кареніної - ну, до 40 років… Хоча нещодавно мені  рекомендували ризикнути і зіграти її.)))

Взагалі, постановка достойна, інсценівка унікальна і режисер цікавий. Мене так надихнули молоді актори - цей склад дуже гідний.

У вистави дуже хороша перспектива.

- Сам твір - російського автора Льва Толстого, ще й ролі звучать російською мовою. Останнім часом на Західній Україні не дуже тепло сприймають російськомовних артистів. Продюсери  не боялися, що премєра  зірветься?

- Вирішили не боятися і приїхати. Зараз різні точаться розмови про російськомовних артистів. Але ми ризикнули, бо хотіли привести глядачам Льва Толстого. Це - мекка літератури світового рівня. Тому твір звучить мовою оригіналу і звучить краще. Звісно, що  можна перекласти.   Але це те саме, що  Старицького чи Карпенка-Карого перекласти на російську мову. Воно не буде звучати, і тому я наполягала  грати такі вистави мовою оригіналу.

Глядачу потрібно бачити класику такого рівня. От зараз веземо п’єсу «Сублімація любові» і починаємо теж із Західної України. Бачите, сьогодні не прийшли радикали. Не обурюються, що граємо Толстого. Ми з виставами їхали в зону АТО. Повірте, там нас так люди чекають, такі емоції й обійми! Ми теж ризикували, бо їхали туди  без охорони і вночі, але люди хочуть бачити театр.

- Справді, зал драмтеатру був заповнений вщент. Організатори анонсували - у складі акторів буде зірка серіалу «Останній москаль» Ігор Скрипко. У зв'язку з чим він не приїхав сюди?

- Скрипко, звісно, був цікавий глядачу як актор «Останнього  москаля».  Я сама рекомендувала Ігоря Скрипка на цю роль і дуже хочу з ним грати на одній сцені. Він зараз знімається в кіно.

Це закон антрепризи - в нас грають багато акторів і склад часто змінюється.  Не приїхав - наступного разу приїде. Друга причина - фінансова. Два відомі актори занадто дорого обходяться організаторам.

Мар’яна Цимбалюк

 


ПОШУК ПО ДАТІ