IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAОсновні показники соціально-економічного розвитку Надвірнянського району

Голова Надвірнянської районної адміністрації Олександр КЕНІЗ про інвестиційну привабливість регіону.

ТУРИСТИЧНИЙ ПІДЙОМ. ПЕРШИЙ ДІЛОВИЙ ВІЗИТ ГОТЕЛЬЄРІВ ЯРЕМЧАНЩИНИ ДО АВСТРІЇ

На початку листопада делегація яремчанських готельєрів повернулась із першого бізнес-туру до Австрійських Альп. Ініціатором поїздки виступили  ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» та “Асоціація готельєрів Яремчанщини”, а Івано-Франківська торгово-промислова палата підтримала цю ідею та допомогла з її втіленням в життя. Про саму поїздку, враження від неї та висновки говоримо з головою правління ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» Андрієм Дзвінчуком.

Зрубати не можна заборонити

Про електронний облік лісу  і нові правила продажу деревини на аукціонах , як борються з незаконною рубкою лісу -  розповідає директор Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан ОСТАШУК.

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Фортечна галерея «Бастіон»

Фортечна галерея «Бастіон»

Із самого початку Станіславів закладався як місто-фортеця, з усіх боків оточене захисними стінами. Дата надання йому магдебурзького права — 1662 рік, сьогодні вважається датою заснування Івано-Франківська.

Фортецю будували за наказом засновника міста — графа Андрія Потоцького. Вона являла собою правильний шестикутник, на краях якого розташувались бастіони — зовнішні п’ятикутні укріплення. Їхнім творцем  був військовий інженер Франсуа Корассіні – француз італійського походження, який народився у міщанській родині у французькому місті Авіньйон.

В 1646 р. Корассіні прибув до Польщі у складі свити королеви Людвіки Марії. При королівському дворі, у Варшаві, Корассіні пробув досить довго. Близько 1655 р. він почав свою співпрацю з родом Потоцьких як капітан і підполковник піхоти Андрія Потоцького -  старости галицького.

Над зміцненням міських фортифікацій у 1734-1750 рр. працювали також досвідчені інженери С. Потоцький та Х. Дальке. Перебудовані брами були зразками не лише фортечного, а й архітектурного мистецтва. На мурах у часи небезпеки встановлювали до 200 гармат.

На даний час від двох із шести бастіонів не залишилося і сліду, ще три простежуються досить чітко. Один бастіон значною мірою зберігся. Його залишки — це цегляний мур у Фортечному провулку.

У 2002 р. розпочався проект реконструкції першого бастіону — його було вирішено включити до нового проекту сувенірно-подарункової галереї.

Відвідувачі галереї можуть побачити живу історію міста — старі фортечні мури, бережно відреставровані і сховані під скло. Проект галереї був розроблений архітекторами, які у своїй роботі підкреслили велике історичне значення цієї частини міста й унікальної пам’ятки, що входить до складу проекту.

Сувенірна галерея «Бастіон» включає в себе кав’ярню, ресторан, галерею сучасного мистецтва «Арт на Мур», магазини кераміки та посуду, одягу в етнічному стилі, ювелірних прикрас, товарів для рукоділля та виготовлення прикрас, картин, парфумерії та косметики, інші крамниці товарів сувенірно-подарункової групи.

У галереї відбуваються змінні виставки різних напрямів мистецтва: фотографії, живопису, графіки, скульптури тощо. Проходять літературні читання та презентації книг. На площі відбуваються різноманітні фестивалі, зокрема міжнародний фестиваль «Свято ковалів».

Вигідне розташування галереї сприяє її великій популярності серед жителів та гостей Івано-Франківська. Вона знаходиться в історичному центрі, де полюбляють відпочивати місцеві мешканці і традиційно проводяться краєзнавчі екскурсії.

Христина Михайлович

 


ПОШУК ПО ДАТІ