IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAІвано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

«LA TOUR»: ДАВАЙТЕ ПОДОРОЖУВАТИ РАЗОМ!

«Наш світ на стільки великий, прекрасний, різноманітний і цікавий, що було би злочином сидіти вдома і не бачити всієї його цінності та краси. Потрібно відчувати подих пустель чи бриз океанів, милуватися краєвидами з вершин гір або з висоти польоту повітряних куль, пірнати з аквалангом, вивчати стародавні розвалини, куштувати страви всіх кухонь світу і просто божеволіти від щастя що ти живеш і подорожуєш!» - у цих словах стиль життя директора «Туристичної компанії «LATOUR» - Людмили Дубей.

Гривню знецінюють штучно

Гривню знецінюють штучно, аби наповнити бюджет.

Про це у коментарі Gazeta.ua розповів економіст Андрій Новак.

"Зараз девальвація гривні не має жодних економічних причин. Уже рік три основні фактори, які формують курс, мають позитивні показники. Маємо позитивний експортно-імпортний зовнішньоторгівельний баланс. За підсумками першого півріччя, експорт пеервищує імпорт. Платіжний баланс теж позитивний. Третій фактор - це державний борг. Зараз він не тисне на курс гривні, бо торік Україна отримала реструктуризацію зі списанням 20% держборгу", – каже економіст.

На його думку, економічна ситуація дає підстави не тільки на утримання курсу гривні стабільним, але й на зміцнення. Однак уряд іде найлегшим шляхом для себе і експортерів.

"Нинішню девальвацію, очевидно, запланував уряд і Нацбанк. Про це свідчить те, що в бюджетній резолюції на наступний рік закладено прогнозний курс 27,2 гривні. За рахунок девальвації вони вирішують 2 завдання. По-перше, наповнюють бюджет через інфляційний ефект, який піде після девальвації. По-друге, задовольняють апетити експортерів. Це - найлегший шлях для уряду й експортерів, але для громадян і підприємств, які не експортують товари, це означає зниження платежеспроможності", – зазначає Андрій Новак.

За словами експерта, спрогнозувати курс до кінця року неможливо, бо незрозуміла стратегія Нацбанку.

"Можемо орієнтуватися тільки на бюджетну резолюцію на наступний рік. Однак, коли хочуть досягнути прогнозованого курсу в 27,2 долари за гривню, важко передбачити", – каже Новак.


ПОШУК ПО ДАТІ