IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAKia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.

«Моя особиста позиція - Україна є успішною, якщо вона є максимально передовою в сфері бізнесу» -

Міністр юстиції України Павло Петренко про антирейдерські закони та нові он-лайн сервіси для бізнесу.

Столиця інвестицій

На початку літа в  Івано-Франківську відкрилося представництво Офісу залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest у Західній Україні. Це перший регіональний офіс і його діяльність поширюється на сім областей: Івано-Франківську, Львівську, Закарпатську, Чернівецьку, Тернопільську, Рівненську та Волинську. Про стратегічні цілі організації, інвестиційний клімат області, вимоги інвесторів та чи не перетвориться регіон у сировинну базу з дешевою робочою силою ми розпиталися у директора UkraineInvest у Західній Україні Олега Доскоча.Національна гордість

Національна гордість

Понад 150 памяток архітектури та містобудування Державного значення налічується на Прикарпатті, дві з яких у списку ЮНЕСКО.
Будівлі і споруди, які не зважаючи на численні руйнації зберегли свою кількасотлітню історію манять сюди численні потоки туристів, істориків, науковців і мандрівників з усього світу.
Вашій увазі представлені споруди Прикарпаття, які вражають своєю легендарною історією і є під захистом держави.

Бернардинський монастир
(смт.Гвіздець, Коломийський р-н)
Комплекс костелу і монастиря бернардинів побудований у 1721—1735 рр., у добу Розвиненого бароко. Костел побудований з цегли, потинькований. Західний фасад прикрашений двома вежами, а головний портал прикрашений подвійними колонами коринфського ордеру. У інтер’єрі залишки ліплення і стінописів. В часи Галицького князівства Ян Прокопович, мешканець містечка, став найпершим фундатором костелу. Фундатором костелу на новому етапі став князь Михайло Пузина, писар литовський, котрий 1715 року заснував у Гвіздці дерев’яну резиденцію — кляштор отців бернардинів. 1728 року дерев’яний костел з кляштором постраждали від пожежі.
Цей архітектурний витвір, не зважаючи на знущання часу та історії, все ж залишається відвідуваним до сих пір, зокрема серед молодят для весільних фотосесій.

Церква Св. Миколая
(с. Чесники, Рогатинський р-н)
В реєстрі нерухомих пам’яток України вказано, що будівництво цієї споруди триває впродовж XV-XVI ст., та вчені все частіше знаходять джерела, які підтверджують гіпотезу про створення храму у ХІІ – ХІІІ ст.Археологи припускають, що християнський храм Вознесіння (як його називають місцеві), був побудований на фундаметі прадавнього язичницького святилища
Все б здавалося неймовірною вигадкою, якби не сама архітектура церкви, яка буквально «кишить» язичницькими елементами, як от: на бійницях церкви-фортеці розміщений Хрест на півмісяці - символ Творіння Світів з первинного Жіночого начала;містична восьмикутна троянда у центрі хрестів – священний язичницький знак сонця. Вимурована з каменю, готична церква, безперечно, заслуговує особливої уваги, вона ніби знаходиться поза часом і в усіх епохах одночасно: в дохристиянському періоді, в рицарському середньовіччі і в смиренному християнстві.

Пивоварний завод
(м. Івано-Франківськ)
Пивоварний завод був створений у 1767 р., принаймні так повідомляють газети позаминулого століття, які виходили з рекламою пива саме того року. Ця ж дата зафіксована на будівлі головного корпусу, на варному цеху. Солодовий цех збудований між 1848 та 1857 рр. Пивоварня була сімейним бізнесом німецької родини Зедельмайєрів впродовж декількох поколінь аж до приходу радянської влади. Змінювалися власники, а пиво продовжували варити аж до 2000 рр.Пнівський замок
(с. Пнів, Надвірнянський р-н)
Пнівський замок — найсильніша твердиня Покуття до виникнення Станіславова. У XVI ст. замок уже стояв як фортифікаційна споруда, зведена коштом Владислава Опольського.
Замок надійно прикривав собою в цьому місці вхід у гори. Подорожні, мандрівники і купці, проїжджаючи в цьому напрямку і зворотно, замку просто так уже минути не могли — тут створили митницю. Селилися тут, поза замком, на дворі, замкові слуги, яким не знайшлося місця серед мурів. Так виникло поселення — теперішня Надвірна, яка згодом стала ремісничим центром. Тут проживали солевари, кравці, муляри, ковалі, які збували свої вироби по всьому Прикарпаттю.

Солеварня
(м. Долина)
Пам`ятка промислової архітектури України 19 - початку 20 століть – це цілий комплекс споруд: з варильнями солі, маніпуляційним корпусом, приміщенням під соляний склад, шахтами, а також іншими службовими та господарськими приміщеннями.
Після відкриття соляних джерел у місті промисл розвивався настільки, що влаштовувалися цілі ярмарки з продажу солі, а на початку 19 ст. Долинська солеварня була великим підприємством, на якому працювало 82 робітники. 1898 року тут виникла пожежа, яка знищила практично весь комплекс. Невдовзі відбулось відкриття нової солеварні, яку побудували у 1904 р., руїни її збереглись до нашого часу та належать до пам’яток національного значення.

Доменна піч
(урочище Ангелів, Рожнятівський р-н)
Найстаріша на території України доменна піч з числа тих, що збереглися. Її будівництво було розпочато 1810 року. При доменній печі спочатку працювала бригада німецьких металургів. З архівних даних видно, що в селищі, яке виросло навколо металургійного виробництва, працювали селяни, відробляючи тут панщину. До комплексу, крім домни, двох гамарень, кузні, входили будинки керівника заводу і контролера, двадцять двоквартирних робітничих будиночків, складські приміщення, стайні та інші господарські споруди. Під час Першої світової війни артилерія російської армії майже зруйнувала комплекс. Вціліла лише споруда доменної печі.

Колегіальний костел Пресвятої Діви Марії або Станіславівська колегіата
(м. Івано-Франківськ)
Костел – найдавніша пам’ятка міста Івано-Франківськ. Точна дата побудови споруди невідома, але зведення мармурового костелу розпочалося 1672 р. Засновник міста Анджей Потоцький швидко побудував дерев’яний костел і 1669 року домігся піднесення храму до рангу колегіати. При колегіаті згодом відкрив колегіум, філію Ягеллонського університету. Після смерті Юзефа Потоцького (молодшого сина Анджея Потоцького) колегіата стала ще й сімейною усипальницею Потоцьких. Сьогодні споруда є Музеєм мистецтв Прикарпаття.

Світовою спадщиною ЮНЕСКО стали Церква Святого Духа в місті Рогатині та Церква Різдва Пресвятої Богородиці в селі Нижній Вербіж Коломийського району.

Церква Святого Духа або Рогатинська Святодухівська церква (церква Зішестя Святого Духа) побудована, імовірно, в 1-й половині XVII століття.
У 1963 році Церкву Святого Духа включили до Державного реєстру пам’яток архітектури національного значення. У 1983 році храм став філіалом Івано-Франківського художнього музею (тепер - Музей мистецтв Прикарпаття).
Після включення храму до списку ЮНЕСКО Церква Святого Духа привертає все більше туристів. Перш за все, увагу привертає той факт, що церква побудована без жодного цвяха. Приваблює також легенда про те, що в Святодухівській церкві молилася Роксолана — дружина турецького султана Сулеймана Пишного.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, споруджена в 1756–1808 роках і належить до добре збережених рідкісних п’ятиверхих церков гуцульської школи. Про створення церкви ходять легенди. Говорять, нібито один із опришків Олекси Довбуша, Григорій Семенюк-Мельник безслідно зник з часткою скарбів. За якийсь час його зустріли під час храмового свята у Вербіжі. І той пояснив ватажкові, що припекли йому гріхи: аби їх спокутувати, за опришківські скарби поставив він у селі церкву.

Уляна Гаврилюк
за матеріалами Вікіпедії

 

 


ПОШУК ПО ДАТІ