IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAIT-ринок області

Наталя МУХІТДІНОВА, керівник департаменту компанії Eleks, про розвиток та проблеми ІТ-галузі Івано-Франківської області.Що буде з договорами дарування та оформлення спадщини?

Останніми тижнями у засобах масової інформації усі переглядають повідомлення з приводу того, що українці з 1 листопада поточного року фактично не зможуть вступити у спадок або оформити угоду договору дарування, оскільки відбулися зміни у порядку оцінки дарованого майна та майна, яке передається у спадок. Ситуацію коментує приватний нотаріус Мар’яна Дзера.

Kia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.

ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.ПРО ПЕРЕВІРКИ БІЗНЕСУ КОНТРОЛЮЮЧИМИ ОРГАНАМИ

На сьогодні для ефективного ведення підприємницької діяльності необхідною умовою є дотримання вимог чинного законодавства, що регулює як взаємовідносини із контролюючими органами, так і ведення господарської діяльності загалом. До контролюючих органів, які згідно наданих їм повноважень мають право здійснювати перевірки на підприємстві, є Державна фіскальна служба (ДФС) та Державна служба України з питань праці (Держпраці).
Згідно норм чинного законодавства ДФС має право надсилати на підприємство письмові запити про надання пояснень та документів стосовно господарської діяльності. Як стверджує більшість фахівців, які спеціалізуються на врегулюванні податкових конфліктів, понад 90 % запитів ДФС є незаконними та складені з порушеннями.
Головними критеріями законного запиту є: зазначення правової підстави запиту з посиланням на пункт ПКУ; визначення у запиті форми контролю; обґрунтування порушення, визначення конкретних фактів дії або бездіяльності підприємства.
Таким чином, коли у запиті відсутній один із зазначених критеріїв, то такий запит є незаконним і вважається складеним із порушенням. У даному випадку керівнику підприємства слід пам’ятати, що на необґрунтований запит можна не надавати документи, але на нього необхідно надати грамотну письмову відповідь - в іншому випадку контролюючий орган ДФС матиме всі підстави для проведення позапланової перевірки. Потрібно чітко розуміти, що приймати рішення про відповідь/часткову відповідь на запити ДФС має керівник компанії, а не бухгалтер.
Відповідно до законодавства на 2015-2016 рр. встановлено мораторій на перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців з обсягом доходу до 20 млн. грн. за попередній календарний рік. Контролюючими органами перевірка може здійснюватися виключно з дозволу КМУ, за заявкою господарюючого суб’єкта щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу. Даний мораторій на перевірки від ДФС діє до кінця 2016 р.
Не менш важливим контролюючим органом діяльності підприємства у боротьбі із нелегальним працевлаштуванням є служба Держпраці. На сьогодні посилено відповідальність суб’єктів господарювання за порушення законодавства про працю, зокрема, введено штрафні санкції у великих розмірах за фактичний допуск працівника до роботи без його оформлення, за оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці тощо.

Отже, розглянувши головні особливості проведення перевірок контролюючими органи, нагадаємо, що запити ДФС повинні бути законними та відповідати нормам ПКУ, відповідь на запит, як законний так і незаконний, є обов’язковою; мораторій на перевірки від ДФС діє до кінця поточного року; керівникам бізнесу слід оформляти трудові відносини з працівниками, з метою уникнення штрафних санкцій у великих розмірах.


ПОШУК ПО ДАТІ