IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAІвано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

«LA TOUR»: ДАВАЙТЕ ПОДОРОЖУВАТИ РАЗОМ!

«Наш світ на стільки великий, прекрасний, різноманітний і цікавий, що було би злочином сидіти вдома і не бачити всієї його цінності та краси. Потрібно відчувати подих пустель чи бриз океанів, милуватися краєвидами з вершин гір або з висоти польоту повітряних куль, пірнати з аквалангом, вивчати стародавні розвалини, куштувати страви всіх кухонь світу і просто божеволіти від щастя що ти живеш і подорожуєш!» - у цих словах стиль життя директора «Туристичної компанії «LATOUR» - Людмили Дубей.

ПРО ПЕРЕВІРКИ БІЗНЕСУ КОНТРОЛЮЮЧИМИ ОРГАНАМИ

На сьогодні для ефективного ведення підприємницької діяльності необхідною умовою є дотримання вимог чинного законодавства, що регулює як взаємовідносини із контролюючими органами, так і ведення господарської діяльності загалом. До контролюючих органів, які згідно наданих їм повноважень мають право здійснювати перевірки на підприємстві, є Державна фіскальна служба (ДФС) та Державна служба України з питань праці (Держпраці).
Згідно норм чинного законодавства ДФС має право надсилати на підприємство письмові запити про надання пояснень та документів стосовно господарської діяльності. Як стверджує більшість фахівців, які спеціалізуються на врегулюванні податкових конфліктів, понад 90 % запитів ДФС є незаконними та складені з порушеннями.
Головними критеріями законного запиту є: зазначення правової підстави запиту з посиланням на пункт ПКУ; визначення у запиті форми контролю; обґрунтування порушення, визначення конкретних фактів дії або бездіяльності підприємства.
Таким чином, коли у запиті відсутній один із зазначених критеріїв, то такий запит є незаконним і вважається складеним із порушенням. У даному випадку керівнику підприємства слід пам’ятати, що на необґрунтований запит можна не надавати документи, але на нього необхідно надати грамотну письмову відповідь - в іншому випадку контролюючий орган ДФС матиме всі підстави для проведення позапланової перевірки. Потрібно чітко розуміти, що приймати рішення про відповідь/часткову відповідь на запити ДФС має керівник компанії, а не бухгалтер.
Відповідно до законодавства на 2015-2016 рр. встановлено мораторій на перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців з обсягом доходу до 20 млн. грн. за попередній календарний рік. Контролюючими органами перевірка може здійснюватися виключно з дозволу КМУ, за заявкою господарюючого суб’єкта щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу. Даний мораторій на перевірки від ДФС діє до кінця 2016 р.
Не менш важливим контролюючим органом діяльності підприємства у боротьбі із нелегальним працевлаштуванням є служба Держпраці. На сьогодні посилено відповідальність суб’єктів господарювання за порушення законодавства про працю, зокрема, введено штрафні санкції у великих розмірах за фактичний допуск працівника до роботи без його оформлення, за оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці тощо.

Отже, розглянувши головні особливості проведення перевірок контролюючими органи, нагадаємо, що запити ДФС повинні бути законними та відповідати нормам ПКУ, відповідь на запит, як законний так і незаконний, є обов’язковою; мораторій на перевірки від ДФС діє до кінця поточного року; керівникам бізнесу слід оформляти трудові відносини з працівниками, з метою уникнення штрафних санкцій у великих розмірах.


ПОШУК ПО ДАТІ