IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAKia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.

«Моя особиста позиція - Україна є успішною, якщо вона є максимально передовою в сфері бізнесу» -

Міністр юстиції України Павло Петренко про антирейдерські закони та нові он-лайн сервіси для бізнесу.

Столиця інвестицій

На початку літа в  Івано-Франківську відкрилося представництво Офісу залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest у Західній Україні. Це перший регіональний офіс і його діяльність поширюється на сім областей: Івано-Франківську, Львівську, Закарпатську, Чернівецьку, Тернопільську, Рівненську та Волинську. Про стратегічні цілі організації, інвестиційний клімат області, вимоги інвесторів та чи не перетвориться регіон у сировинну базу з дешевою робочою силою ми розпиталися у директора UkraineInvest у Західній Україні Олега Доскоча.«Івано-Франківськ – місто, привабливе для інвестицій та придбання нерухомості»

«Івано-Франківськ – місто, привабливе  для інвестицій та придбання нерухомості»

- Як Ви можете оцінити ситуацію на ринку нерухомості на цей час?
Олег Сасс. Нерухомість продається у будь -який час. Звичайно, ринок зараз не такий жвавий, як минулі роки, але попит є. Купують нерухомість не тільки мешканці
Івано -Франківська та області, а й люди з інших регіонів.
- Який вид нерухомості зараз найпопулярніший?
О.С. Покупці частіше стали віддавати перевагу новобудовам, житло в яких не суттєво дорожче, ніж на вторинному ринку, але при цьому виграє за якістю, комфортом і
надійністю.Придбати квартиру в новому будинку вигідно і практично, а для багатьох це ще й єдиний спосіб вирішення житлового питання. Втім, “покращення житлових умов” є не єдиною причиною купівлі квартири. Багато покупців не мають наміру використовувати новопридбану первинну неру-хомість для свого проживання, а просто прагнуть заробити на ній. Адже вартість квадратного метра на нульовому циклі будівництва будинку і після його здачі (введення в експлуатацію), суттєво відрізняється.
- Якщо говорити конкретно про квартири, які саме користуються найбільшим попитом?
О.С. Дво та однокімнатні, а потім трикімнатні. Це пов’язано, звичайно, з ціною. Двокімнатні квартири – це помешкання середньої цінової категорії, тому і користуються
найбільшим попитом.
- Розкажіть, будь ласка, про ціновий діапазон вартості нерухомості, мається на увазі, на різні її види.
О.С. Новобудови, ціна за метр квадратний (мова не йде про квартири мансардного типу) стартує від 7500 грн. Квартири в будинку преміум класу коштують від 13000
грн. за один кв. метр. Ціна може зростати відповідно до наповнення самої квартири та місця її розташування.
Марія Микитів. Особняки в ціні різняться від квартири. Можна сказати, що тут уже інша цільова аудиторія.
О.С. Щодо особняків важливу роль відіграє земля та собівартість будівництва.
М.М. Це може бути і старий будинок, вартість якого набагато нижча, ніж вартість землі, на якій він збудований, наприклад, у центральній частиніміста. Тому це все відносно.
О.С. Щодо комерційної нерухомості - ціни тут дуже різні. Все залежить від місця розташування, стану, поверху та інших факторів.
- А який вид комерційної нерухомості найпопулярніший тепер?
М.М. Під комерційною нерухомістю розуміються всі ті об’єкти, які використовуються в комерційній діяльності з подальшим отриманням прибутку. У нашому місті найпопулярнішим є використання комерційної нерухомості під магазини.Також чималу кількість інвесторів приваблюють комерційні об’єкти під кафе і ресторани, які розташовані в економічно розвинених районах міста або поблизу бізнес-центрів. На третьому місці попит на офісні приміщення.

- Чи впав попит на комерційну нерухомість, порівняно з попередніми роками, і у зв’язку з чим?
О.С. На сьогодні інвестиції в цей вид нерухомості є досить вигідними, тому люди і вкладають свої кошти, купуючи комерційні приміщення. Впевнено можу сказати, що попит на комерційну нерухомість є.Змінилось тільки те, що зараз люди більше обдумують покупки, більше вибирають, ставляться до цього набагато прискіпливіше. Якщо раніше людина могла подивитися одне приміщення і відразу його купити, то сьогодні вона буде розглядати кілька варіантів.
- Як Ви вважаєте, зараз вигідніше купити комерційне приміщення чи все ж таки орендувати?
Марина Криницька. Тут є два варіанти. В кожному з них є свої плюси і свої мінуси. Придбавши нерухомість під бізнес, покупець не витрачає кошти на оренду. З
іншого боку, орендуючи приміщення, завжди є можливість змінити його за новими критеріями.Спеціалісти компанії «АКСІОМА» про те, скільки коштують квадратні метри житлових та комерційних об’єктів
- Чим відрізняється ринок нерухомості України від європейського?
М.М. Ринок нерухомості країн Європи більш гнучкий. Наявність вигідних умов кредитування та іпотеки спрощує придбання бажаного помешкання. Статистика свідчить,
показник житла, придбаного із залученням різних форм кредитування та іпотеки, становить: у Франції – 30%, у Фінляндії – 44%, у Швеції – 57%, у Норвегії 62%, в Ісландії – 71%.Європейський ринок пропонує потенційному покупцюі нший підхід до вибору квартир. В Європі користуються популярністю планувальні рішення, коли квартири формуються з універсального простору кухні , їдальні, вітальні, спалень і допоміжних приміщень. Наприклад, у Чехії серед нового житлового будівництва взагалі дуже важко знайти планувальні рішення квартир з окремою кухнею і окремою загальною кімнатою, що є традиційним для України.
О.С. Варто сказати про наповнення. В Україні будівельні компанії пропонують, здебільшого, квартири в стані «сирець». А за кордоном – це житло «під ключ». Наприклад: плитка, ламінат або паркет, фарбування стін, кондиціонер, сантехніка... Звичайно, попередньо все узгоджується з покупцем.
- Можливо, такі квартири «під ключ» могли би стати популярними і в Україні?
О.С. Тут є ще інша сторона питання. Не всі можуть викласти велику суму одразу.
М.М. Так, це значно більша сума. Хоча, якщо порівняти, будівельна компанія, що робить таке житло «під ключ», всі матеріали закуповує гуртом. Тому людині, яка потім все буде купувати самостійно, фактично, ремонт обійдеться дорожче. Завдяки нашому багаторічному досвіду, база пропозицій для потенційного покупця у нас велика.  Декому це важко пояснити, а деякі люди просто фінансово не можуть собі цього дозволити.
- Чому вигідно купувати нерухомість в Івано -Франківську?
М.М. Івано- Франківськ – місто, привабливе для інвестицій .Воно екологічне, спокійне, з розвиненою інфраструктурою. Ми спостерігаємо таку тенденцію, що мешканці інших міст приїжджають сюди для придбання нерухомості, оскільки у нашому місті нерухомість доступніша, ніж у Києві чи Львові. Тим більше капіталовкладення в
нерухомість – це завжди вигідно.
- Чим для людей буде вигідна співпраця саме з Вами?
М.К. Дуже важливо правильно вибирати об’єкт для потенційної інвестиції. Увагу потрібно звертати не тільки на стан житла, а, власне, і на район, в якому розташована
майбутня квартира, а саме, на перспективи його розвитку. Спираючись на свій багаторічний досвід, ми ЖК «Аксіома», усвідомлюємо важливість та унікальність потреб
кожного клієнта, адже вибір житла це не буденна справа, а вибір, від якого залежить комфорт та затишок Вашої родини на довгі роки.
ЖК «Аксіома» партнер, який буде супроводжувати від стадії показу житла до його придбання. Завдяки нашому багаторічному досвіду, база пропозицій для потенційного покупця у нас велика.
М.М. Наше завдання допомогти підібрати максимально комфортне житло, а також задовільнити всі ваші потреби щодо будь якої нерухомості.
- Ваші прогнози щодо ринку нерухомості України та, зокрема, Прикарпаття до кінця року, які фактори вплинуть на зміни цін?
О.С. Головний фактор, який буде впливати, це курс долара щодо гривні. Спаду немає, якоїсь активізації на ринку також. Дуже складно щось прогнозувати втеперішній
ситуації, насправді. Зрозуміло, що дешевшати нерухомість не буде. Чи буде вона рости в ціні, чи не буде, наскільки стрімко, важко сказати.
М.М. Є ще один фактор. Івано-Франківськ – місто, яке активно будується. Будівельна галузь у нас досить розвинута, тому рано чи пізно пропозиція перевищить попит. Це змусить стабілізувати ціну. Таке уже спостерігається у Львові.

 

 


Христина Михайлович


ПОШУК ПО ДАТІ