IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAЯкість продукту – запорука успіху

Кожна людина мріє про затишок в оселі та охайний вигляд двору біля неї. Але сьогодні буває нелегко визначитися із запропонованими послугами та товарами, їх ціною і якістю. Професійними підказками та історією свого успіху з журналом «МЕГА» поділився Володимир Козира – директор ТОВ «ГАРАНТПЛЮСБУД».ОЛЕКСАНДР КУЗИК, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР « ELECTROLUX»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

Олександр Грабовський, засновник бренду «Star face family»:

«Розвиток  галузі моди і фешн-індустрії області це напрямок нашої роботи».

ОЛЕКСАНДР КУЗИК, генеральний директор « Electrolux»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

У горах, як удома. Нерухомість у Карпатах. Тенденції будівельного ринку.

Все більше українців замість життя в мегаполісі надають перевагу спокійним та затишним містечкам. Серед тих, хто пропонує сучасне комфортне житло в курортному куточку і девелоперська компанія «ПОЛЯРИС». Їхній житловий комплекс під назвою «Крайобраз» розташований у карпатському містечку Яремче.  Про тенденції в нерухомості, попит на будівельному ринку, привабливість та переваги житла в кліматичному курорті Прикарпаття розповіла СEO компанії Оксана Ціхоцька.«Івано-Франківськ – місто, привабливе для інвестицій та придбання нерухомості»

«Івано-Франківськ – місто, привабливе  для інвестицій та придбання нерухомості»

- Як Ви можете оцінити ситуацію на ринку нерухомості на цей час?
Олег Сасс. Нерухомість продається у будь -який час. Звичайно, ринок зараз не такий жвавий, як минулі роки, але попит є. Купують нерухомість не тільки мешканці
Івано -Франківська та області, а й люди з інших регіонів.
- Який вид нерухомості зараз найпопулярніший?
О.С. Покупці частіше стали віддавати перевагу новобудовам, житло в яких не суттєво дорожче, ніж на вторинному ринку, але при цьому виграє за якістю, комфортом і
надійністю.Придбати квартиру в новому будинку вигідно і практично, а для багатьох це ще й єдиний спосіб вирішення житлового питання. Втім, “покращення житлових умов” є не єдиною причиною купівлі квартири. Багато покупців не мають наміру використовувати новопридбану первинну неру-хомість для свого проживання, а просто прагнуть заробити на ній. Адже вартість квадратного метра на нульовому циклі будівництва будинку і після його здачі (введення в експлуатацію), суттєво відрізняється.
- Якщо говорити конкретно про квартири, які саме користуються найбільшим попитом?
О.С. Дво та однокімнатні, а потім трикімнатні. Це пов’язано, звичайно, з ціною. Двокімнатні квартири – це помешкання середньої цінової категорії, тому і користуються
найбільшим попитом.
- Розкажіть, будь ласка, про ціновий діапазон вартості нерухомості, мається на увазі, на різні її види.
О.С. Новобудови, ціна за метр квадратний (мова не йде про квартири мансардного типу) стартує від 7500 грн. Квартири в будинку преміум класу коштують від 13000
грн. за один кв. метр. Ціна може зростати відповідно до наповнення самої квартири та місця її розташування.
Марія Микитів. Особняки в ціні різняться від квартири. Можна сказати, що тут уже інша цільова аудиторія.
О.С. Щодо особняків важливу роль відіграє земля та собівартість будівництва.
М.М. Це може бути і старий будинок, вартість якого набагато нижча, ніж вартість землі, на якій він збудований, наприклад, у центральній частиніміста. Тому це все відносно.
О.С. Щодо комерційної нерухомості - ціни тут дуже різні. Все залежить від місця розташування, стану, поверху та інших факторів.
- А який вид комерційної нерухомості найпопулярніший тепер?
М.М. Під комерційною нерухомістю розуміються всі ті об’єкти, які використовуються в комерційній діяльності з подальшим отриманням прибутку. У нашому місті найпопулярнішим є використання комерційної нерухомості під магазини.Також чималу кількість інвесторів приваблюють комерційні об’єкти під кафе і ресторани, які розташовані в економічно розвинених районах міста або поблизу бізнес-центрів. На третьому місці попит на офісні приміщення.

- Чи впав попит на комерційну нерухомість, порівняно з попередніми роками, і у зв’язку з чим?
О.С. На сьогодні інвестиції в цей вид нерухомості є досить вигідними, тому люди і вкладають свої кошти, купуючи комерційні приміщення. Впевнено можу сказати, що попит на комерційну нерухомість є.Змінилось тільки те, що зараз люди більше обдумують покупки, більше вибирають, ставляться до цього набагато прискіпливіше. Якщо раніше людина могла подивитися одне приміщення і відразу його купити, то сьогодні вона буде розглядати кілька варіантів.
- Як Ви вважаєте, зараз вигідніше купити комерційне приміщення чи все ж таки орендувати?
Марина Криницька. Тут є два варіанти. В кожному з них є свої плюси і свої мінуси. Придбавши нерухомість під бізнес, покупець не витрачає кошти на оренду. З
іншого боку, орендуючи приміщення, завжди є можливість змінити його за новими критеріями.Спеціалісти компанії «АКСІОМА» про те, скільки коштують квадратні метри житлових та комерційних об’єктів
- Чим відрізняється ринок нерухомості України від європейського?
М.М. Ринок нерухомості країн Європи більш гнучкий. Наявність вигідних умов кредитування та іпотеки спрощує придбання бажаного помешкання. Статистика свідчить,
показник житла, придбаного із залученням різних форм кредитування та іпотеки, становить: у Франції – 30%, у Фінляндії – 44%, у Швеції – 57%, у Норвегії 62%, в Ісландії – 71%.Європейський ринок пропонує потенційному покупцюі нший підхід до вибору квартир. В Європі користуються популярністю планувальні рішення, коли квартири формуються з універсального простору кухні , їдальні, вітальні, спалень і допоміжних приміщень. Наприклад, у Чехії серед нового житлового будівництва взагалі дуже важко знайти планувальні рішення квартир з окремою кухнею і окремою загальною кімнатою, що є традиційним для України.
О.С. Варто сказати про наповнення. В Україні будівельні компанії пропонують, здебільшого, квартири в стані «сирець». А за кордоном – це житло «під ключ». Наприклад: плитка, ламінат або паркет, фарбування стін, кондиціонер, сантехніка... Звичайно, попередньо все узгоджується з покупцем.
- Можливо, такі квартири «під ключ» могли би стати популярними і в Україні?
О.С. Тут є ще інша сторона питання. Не всі можуть викласти велику суму одразу.
М.М. Так, це значно більша сума. Хоча, якщо порівняти, будівельна компанія, що робить таке житло «під ключ», всі матеріали закуповує гуртом. Тому людині, яка потім все буде купувати самостійно, фактично, ремонт обійдеться дорожче. Завдяки нашому багаторічному досвіду, база пропозицій для потенційного покупця у нас велика.  Декому це важко пояснити, а деякі люди просто фінансово не можуть собі цього дозволити.
- Чому вигідно купувати нерухомість в Івано -Франківську?
М.М. Івано- Франківськ – місто, привабливе для інвестицій .Воно екологічне, спокійне, з розвиненою інфраструктурою. Ми спостерігаємо таку тенденцію, що мешканці інших міст приїжджають сюди для придбання нерухомості, оскільки у нашому місті нерухомість доступніша, ніж у Києві чи Львові. Тим більше капіталовкладення в
нерухомість – це завжди вигідно.
- Чим для людей буде вигідна співпраця саме з Вами?
М.К. Дуже важливо правильно вибирати об’єкт для потенційної інвестиції. Увагу потрібно звертати не тільки на стан житла, а, власне, і на район, в якому розташована
майбутня квартира, а саме, на перспективи його розвитку. Спираючись на свій багаторічний досвід, ми ЖК «Аксіома», усвідомлюємо важливість та унікальність потреб
кожного клієнта, адже вибір житла це не буденна справа, а вибір, від якого залежить комфорт та затишок Вашої родини на довгі роки.
ЖК «Аксіома» партнер, який буде супроводжувати від стадії показу житла до його придбання. Завдяки нашому багаторічному досвіду, база пропозицій для потенційного покупця у нас велика.
М.М. Наше завдання допомогти підібрати максимально комфортне житло, а також задовільнити всі ваші потреби щодо будь якої нерухомості.
- Ваші прогнози щодо ринку нерухомості України та, зокрема, Прикарпаття до кінця року, які фактори вплинуть на зміни цін?
О.С. Головний фактор, який буде впливати, це курс долара щодо гривні. Спаду немає, якоїсь активізації на ринку також. Дуже складно щось прогнозувати втеперішній
ситуації, насправді. Зрозуміло, що дешевшати нерухомість не буде. Чи буде вона рости в ціні, чи не буде, наскільки стрімко, важко сказати.
М.М. Є ще один фактор. Івано-Франківськ – місто, яке активно будується. Будівельна галузь у нас досить розвинута, тому рано чи пізно пропозиція перевищить попит. Це змусить стабілізувати ціну. Таке уже спостерігається у Львові.

 

 


Христина Михайлович


ПОШУК ПО ДАТІ