IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

«Івано-Франківськ – місто, привабливе для інвестицій та придбання нерухомості»

«Івано-Франківськ – місто, привабливе  для інвестицій та придбання нерухомості»

- Як Ви можете оцінити ситуацію на ринку нерухомості на цей час?
Олег Сасс. Нерухомість продається у будь -який час. Звичайно, ринок зараз не такий жвавий, як минулі роки, але попит є. Купують нерухомість не тільки мешканці
Івано -Франківська та області, а й люди з інших регіонів.
- Який вид нерухомості зараз найпопулярніший?
О.С. Покупці частіше стали віддавати перевагу новобудовам, житло в яких не суттєво дорожче, ніж на вторинному ринку, але при цьому виграє за якістю, комфортом і
надійністю.Придбати квартиру в новому будинку вигідно і практично, а для багатьох це ще й єдиний спосіб вирішення житлового питання. Втім, “покращення житлових умов” є не єдиною причиною купівлі квартири. Багато покупців не мають наміру використовувати новопридбану первинну неру-хомість для свого проживання, а просто прагнуть заробити на ній. Адже вартість квадратного метра на нульовому циклі будівництва будинку і після його здачі (введення в експлуатацію), суттєво відрізняється.
- Якщо говорити конкретно про квартири, які саме користуються найбільшим попитом?
О.С. Дво та однокімнатні, а потім трикімнатні. Це пов’язано, звичайно, з ціною. Двокімнатні квартири – це помешкання середньої цінової категорії, тому і користуються
найбільшим попитом.
- Розкажіть, будь ласка, про ціновий діапазон вартості нерухомості, мається на увазі, на різні її види.
О.С. Новобудови, ціна за метр квадратний (мова не йде про квартири мансардного типу) стартує від 7500 грн. Квартири в будинку преміум класу коштують від 13000
грн. за один кв. метр. Ціна може зростати відповідно до наповнення самої квартири та місця її розташування.
Марія Микитів. Особняки в ціні різняться від квартири. Можна сказати, що тут уже інша цільова аудиторія.
О.С. Щодо особняків важливу роль відіграє земля та собівартість будівництва.
М.М. Це може бути і старий будинок, вартість якого набагато нижча, ніж вартість землі, на якій він збудований, наприклад, у центральній частиніміста. Тому це все відносно.
О.С. Щодо комерційної нерухомості - ціни тут дуже різні. Все залежить від місця розташування, стану, поверху та інших факторів.
- А який вид комерційної нерухомості найпопулярніший тепер?
М.М. Під комерційною нерухомістю розуміються всі ті об’єкти, які використовуються в комерційній діяльності з подальшим отриманням прибутку. У нашому місті найпопулярнішим є використання комерційної нерухомості під магазини.Також чималу кількість інвесторів приваблюють комерційні об’єкти під кафе і ресторани, які розташовані в економічно розвинених районах міста або поблизу бізнес-центрів. На третьому місці попит на офісні приміщення.

- Чи впав попит на комерційну нерухомість, порівняно з попередніми роками, і у зв’язку з чим?
О.С. На сьогодні інвестиції в цей вид нерухомості є досить вигідними, тому люди і вкладають свої кошти, купуючи комерційні приміщення. Впевнено можу сказати, що попит на комерційну нерухомість є.Змінилось тільки те, що зараз люди більше обдумують покупки, більше вибирають, ставляться до цього набагато прискіпливіше. Якщо раніше людина могла подивитися одне приміщення і відразу його купити, то сьогодні вона буде розглядати кілька варіантів.
- Як Ви вважаєте, зараз вигідніше купити комерційне приміщення чи все ж таки орендувати?
Марина Криницька. Тут є два варіанти. В кожному з них є свої плюси і свої мінуси. Придбавши нерухомість під бізнес, покупець не витрачає кошти на оренду. З
іншого боку, орендуючи приміщення, завжди є можливість змінити його за новими критеріями.Спеціалісти компанії «АКСІОМА» про те, скільки коштують квадратні метри житлових та комерційних об’єктів
- Чим відрізняється ринок нерухомості України від європейського?
М.М. Ринок нерухомості країн Європи більш гнучкий. Наявність вигідних умов кредитування та іпотеки спрощує придбання бажаного помешкання. Статистика свідчить,
показник житла, придбаного із залученням різних форм кредитування та іпотеки, становить: у Франції – 30%, у Фінляндії – 44%, у Швеції – 57%, у Норвегії 62%, в Ісландії – 71%.Європейський ринок пропонує потенційному покупцюі нший підхід до вибору квартир. В Європі користуються популярністю планувальні рішення, коли квартири формуються з універсального простору кухні , їдальні, вітальні, спалень і допоміжних приміщень. Наприклад, у Чехії серед нового житлового будівництва взагалі дуже важко знайти планувальні рішення квартир з окремою кухнею і окремою загальною кімнатою, що є традиційним для України.
О.С. Варто сказати про наповнення. В Україні будівельні компанії пропонують, здебільшого, квартири в стані «сирець». А за кордоном – це житло «під ключ». Наприклад: плитка, ламінат або паркет, фарбування стін, кондиціонер, сантехніка... Звичайно, попередньо все узгоджується з покупцем.
- Можливо, такі квартири «під ключ» могли би стати популярними і в Україні?
О.С. Тут є ще інша сторона питання. Не всі можуть викласти велику суму одразу.
М.М. Так, це значно більша сума. Хоча, якщо порівняти, будівельна компанія, що робить таке житло «під ключ», всі матеріали закуповує гуртом. Тому людині, яка потім все буде купувати самостійно, фактично, ремонт обійдеться дорожче. Завдяки нашому багаторічному досвіду, база пропозицій для потенційного покупця у нас велика.  Декому це важко пояснити, а деякі люди просто фінансово не можуть собі цього дозволити.
- Чому вигідно купувати нерухомість в Івано -Франківську?
М.М. Івано- Франківськ – місто, привабливе для інвестицій .Воно екологічне, спокійне, з розвиненою інфраструктурою. Ми спостерігаємо таку тенденцію, що мешканці інших міст приїжджають сюди для придбання нерухомості, оскільки у нашому місті нерухомість доступніша, ніж у Києві чи Львові. Тим більше капіталовкладення в
нерухомість – це завжди вигідно.
- Чим для людей буде вигідна співпраця саме з Вами?
М.К. Дуже важливо правильно вибирати об’єкт для потенційної інвестиції. Увагу потрібно звертати не тільки на стан житла, а, власне, і на район, в якому розташована
майбутня квартира, а саме, на перспективи його розвитку. Спираючись на свій багаторічний досвід, ми ЖК «Аксіома», усвідомлюємо важливість та унікальність потреб
кожного клієнта, адже вибір житла це не буденна справа, а вибір, від якого залежить комфорт та затишок Вашої родини на довгі роки.
ЖК «Аксіома» партнер, який буде супроводжувати від стадії показу житла до його придбання. Завдяки нашому багаторічному досвіду, база пропозицій для потенційного покупця у нас велика.
М.М. Наше завдання допомогти підібрати максимально комфортне житло, а також задовільнити всі ваші потреби щодо будь якої нерухомості.
- Ваші прогнози щодо ринку нерухомості України та, зокрема, Прикарпаття до кінця року, які фактори вплинуть на зміни цін?
О.С. Головний фактор, який буде впливати, це курс долара щодо гривні. Спаду немає, якоїсь активізації на ринку також. Дуже складно щось прогнозувати втеперішній
ситуації, насправді. Зрозуміло, що дешевшати нерухомість не буде. Чи буде вона рости в ціні, чи не буде, наскільки стрімко, важко сказати.
М.М. Є ще один фактор. Івано-Франківськ – місто, яке активно будується. Будівельна галузь у нас досить розвинута, тому рано чи пізно пропозиція перевищить попит. Це змусить стабілізувати ціну. Таке уже спостерігається у Львові.

 

 


Христина Михайлович
ПОШУК ПО ДАТІ