IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAIT-ринок області

Наталя МУХІТДІНОВА, керівник департаменту компанії Eleks, про розвиток та проблеми ІТ-галузі Івано-Франківської області.Що буде з договорами дарування та оформлення спадщини?

Останніми тижнями у засобах масової інформації усі переглядають повідомлення з приводу того, що українці з 1 листопада поточного року фактично не зможуть вступити у спадок або оформити угоду договору дарування, оскільки відбулися зміни у порядку оцінки дарованого майна та майна, яке передається у спадок. Ситуацію коментує приватний нотаріус Мар’яна Дзера.

Kia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.

ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.Чому падає гривня і що може її зупинити?

Офіційний курс гривні до долара, встановлений Нацбанком на 17 листопада, "просів" одразу на 33 копійки у порівнянні з попереднім днем.

І, хоча на торгах на міжбанку у четвер гривня дещо зміцнилася - на 30 копійок на закритті торгів, очевидно, що після певного періоду стабільності курс національної валюти знову хитається.

Якщо на сьогодні офіційний курс становить 26,35 грн за долар, то рівно тиждень тому він був 25,56 грн за долар. На готівковому ринку долари можна купити не менше, ніж за 27,2-27,3 грн.

У Національному банку, будівля якого від початку тижня перебуває в епіцентрі протестних акцій, у першу чергу пояснюють відновлення падіння гривні політичною нестабільністю.

"Популізм розхитує крихку фінансову стабільність. Коливання курсу цього тижня спричинила саме політична нестабільність", - заявила голова НБУ Валерія Гонтарева.

При цьому, вважають в НБУ, політична нестабільність розхитує курс всуперед економічним чинникам, або, як заявив заступник голови НБУ Національного банку України Олег Чурій, "попри наявність сприятливих фундаментальних зовнішніх факторів". Серед них представник НБУ називає покращення кон'юнктури на український експорт на світових ринках - зернові, олію, залізну руду і сталь.

У НБУ також наголошують, що "подальша дестабілізація політичної ситуації загрожує розгойдуванням курсу гривні і відповідними негативними наслідками для економіки України". Водночас там підкреслюють, що наявні валютні резерви у 15,5 млрд доларів дозволяють "згладити надмірні коливання обмінного курсу у разі їх подальшого посилення".

Тиск ззовні та зсередини

У той таки час оглядачі називають низку інших факторів, які збіглися у часі і "тиснуть" на гривню."Популізм розхитує крихку фінансову стабільність. Коливання курсу цього тижня спричинила саме політична нестабільність" - Валерія Гонтарева, голова НБУ

Зокрема, попри певне зростання світових цін на український експорт, позитивне сальдо зовнішньої торгівлі - різниця між імпортом та експортом товарів та послуг - і надалі скорочується. А це означає, що країна отримує менше валюти.

За даними Державної служби статистики, за 9 місяців цього року сальдо зовнішньоторговельного балансу становило 654,1 млн. доларів. Рік тому за той самий період позитивне сальдо було у п'ятеро більшим і перевищувало 3 млрд доларів.

Не можуть не вплинути на курс гривні і нові тарифи на опалення, що зросли у понад два рази. Хоча прямого впливу тарифів на курс гривні немає, їх зростання підживлює інфляційні очікування населення і бізнесу, а відтак, додатково тисне на курс: ті, у кого є вільні кошти, воліють зберігати їх у твердій валюті.

МВФ завершує місію, робота над бюджетом триває

Чергова девальваційна хвиля збіглася і з завершенням роботи у Києві місії МВФ. У вересні Україна отримала третій транш за програмою розширеного фінансування у 1 млрд доларів. Тоді представники уряду та НБУ заявляли, що до кінця року можна очікувати ще однієї порції кредиту - на 1,3 млрд доларів.

Проте нині настрої щодо цього не такі оптимістичні, хоча у МВФ відзначили "позитивні зміни за всіма напрямками реформ". У четвер ввечері подальша співпраця між Україною та МВФ стала однією з тем телефонної розмови українського президента з віце-президентом США Джо Байденом.

Раніше серед завдань, які має виконати Україна, згідно з Меморандумом про співпрацю з МВФ, називали розробку конкретного плану дій щодо таких питань:

 • пенсійної реформи,
 • ринку землі,
 • скасування податкових пільг та преференцій, зокрема скасування спеціальної системи ПДВ для аграрних підприємств, і спрощеної системи оподаткування для юридичних осіб.

  Візит місії МВФ також збігся з тим, як уряд підготував і подав до парламенту проект бюджету 2017 року на друге читання.

  До цього вперше за кілька років уряд ретельно дотримувався визначеного законами графіку розгляду проекту бюджету. За цим графіком друге читання мало б відбутися до 20 листопада, а сам бюджет на наступний рік має бути повністю ухвалений до 1 грудня.

  Проте цього тижня стало відомо, що парламент розглядатиме проект бюджету не цього сесійного тижня, як очікувалося раніше, а лише наступного, що розпочнеться лише 6 грудня.

  Між першим і другим читанням проекту бюджету уряд також вирішив удвічі підвищити мінімальну зарплатню з наступного року. У доопрацьованому урядом законопроекті, поданому до парламенту, це підвищення - до 3200 грн - вже передбачено.

  Заступник міністра фінансів Сергій Марченко заявив, що хоча у експертів МВФ і були питання щодо цього, "але у Міністерства фінансів були повністю всі розрахунки, ми пояснили, чому це можливо". Відтак, каже урядовець, "МВФ не висловлювався проти" ініціативи, яку більшість українських експертів вважає досить неоднозначною.

   

  Поки що, згідно з проектом бюджету-2017, середньорічний курс гривні наступного року має бути на рівні 27,2 грн за долар.

  Джерело: Вbc

 


ПОШУК ПО ДАТІ