IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAІвано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

«LA TOUR»: ДАВАЙТЕ ПОДОРОЖУВАТИ РАЗОМ!

«Наш світ на стільки великий, прекрасний, різноманітний і цікавий, що було би злочином сидіти вдома і не бачити всієї його цінності та краси. Потрібно відчувати подих пустель чи бриз океанів, милуватися краєвидами з вершин гір або з висоти польоту повітряних куль, пірнати з аквалангом, вивчати стародавні розвалини, куштувати страви всіх кухонь світу і просто божеволіти від щастя що ти живеш і подорожуєш!» - у цих словах стиль життя директора «Туристичної компанії «LATOUR» - Людмили Дубей.

Чому падає гривня і що може її зупинити?

Офіційний курс гривні до долара, встановлений Нацбанком на 17 листопада, "просів" одразу на 33 копійки у порівнянні з попереднім днем.

І, хоча на торгах на міжбанку у четвер гривня дещо зміцнилася - на 30 копійок на закритті торгів, очевидно, що після певного періоду стабільності курс національної валюти знову хитається.

Якщо на сьогодні офіційний курс становить 26,35 грн за долар, то рівно тиждень тому він був 25,56 грн за долар. На готівковому ринку долари можна купити не менше, ніж за 27,2-27,3 грн.

У Національному банку, будівля якого від початку тижня перебуває в епіцентрі протестних акцій, у першу чергу пояснюють відновлення падіння гривні політичною нестабільністю.

"Популізм розхитує крихку фінансову стабільність. Коливання курсу цього тижня спричинила саме політична нестабільність", - заявила голова НБУ Валерія Гонтарева.

При цьому, вважають в НБУ, політична нестабільність розхитує курс всуперед економічним чинникам, або, як заявив заступник голови НБУ Національного банку України Олег Чурій, "попри наявність сприятливих фундаментальних зовнішніх факторів". Серед них представник НБУ називає покращення кон'юнктури на український експорт на світових ринках - зернові, олію, залізну руду і сталь.

У НБУ також наголошують, що "подальша дестабілізація політичної ситуації загрожує розгойдуванням курсу гривні і відповідними негативними наслідками для економіки України". Водночас там підкреслюють, що наявні валютні резерви у 15,5 млрд доларів дозволяють "згладити надмірні коливання обмінного курсу у разі їх подальшого посилення".

Тиск ззовні та зсередини

У той таки час оглядачі називають низку інших факторів, які збіглися у часі і "тиснуть" на гривню."Популізм розхитує крихку фінансову стабільність. Коливання курсу цього тижня спричинила саме політична нестабільність" - Валерія Гонтарева, голова НБУ

Зокрема, попри певне зростання світових цін на український експорт, позитивне сальдо зовнішньої торгівлі - різниця між імпортом та експортом товарів та послуг - і надалі скорочується. А це означає, що країна отримує менше валюти.

За даними Державної служби статистики, за 9 місяців цього року сальдо зовнішньоторговельного балансу становило 654,1 млн. доларів. Рік тому за той самий період позитивне сальдо було у п'ятеро більшим і перевищувало 3 млрд доларів.

Не можуть не вплинути на курс гривні і нові тарифи на опалення, що зросли у понад два рази. Хоча прямого впливу тарифів на курс гривні немає, їх зростання підживлює інфляційні очікування населення і бізнесу, а відтак, додатково тисне на курс: ті, у кого є вільні кошти, воліють зберігати їх у твердій валюті.

МВФ завершує місію, робота над бюджетом триває

Чергова девальваційна хвиля збіглася і з завершенням роботи у Києві місії МВФ. У вересні Україна отримала третій транш за програмою розширеного фінансування у 1 млрд доларів. Тоді представники уряду та НБУ заявляли, що до кінця року можна очікувати ще однієї порції кредиту - на 1,3 млрд доларів.

Проте нині настрої щодо цього не такі оптимістичні, хоча у МВФ відзначили "позитивні зміни за всіма напрямками реформ". У четвер ввечері подальша співпраця між Україною та МВФ стала однією з тем телефонної розмови українського президента з віце-президентом США Джо Байденом.

Раніше серед завдань, які має виконати Україна, згідно з Меморандумом про співпрацю з МВФ, називали розробку конкретного плану дій щодо таких питань:

 • пенсійної реформи,
 • ринку землі,
 • скасування податкових пільг та преференцій, зокрема скасування спеціальної системи ПДВ для аграрних підприємств, і спрощеної системи оподаткування для юридичних осіб.

  Візит місії МВФ також збігся з тим, як уряд підготував і подав до парламенту проект бюджету 2017 року на друге читання.

  До цього вперше за кілька років уряд ретельно дотримувався визначеного законами графіку розгляду проекту бюджету. За цим графіком друге читання мало б відбутися до 20 листопада, а сам бюджет на наступний рік має бути повністю ухвалений до 1 грудня.

  Проте цього тижня стало відомо, що парламент розглядатиме проект бюджету не цього сесійного тижня, як очікувалося раніше, а лише наступного, що розпочнеться лише 6 грудня.

  Між першим і другим читанням проекту бюджету уряд також вирішив удвічі підвищити мінімальну зарплатню з наступного року. У доопрацьованому урядом законопроекті, поданому до парламенту, це підвищення - до 3200 грн - вже передбачено.

  Заступник міністра фінансів Сергій Марченко заявив, що хоча у експертів МВФ і були питання щодо цього, "але у Міністерства фінансів були повністю всі розрахунки, ми пояснили, чому це можливо". Відтак, каже урядовець, "МВФ не висловлювався проти" ініціативи, яку більшість українських експертів вважає досить неоднозначною.

   

  Поки що, згідно з проектом бюджету-2017, середньорічний курс гривні наступного року має бути на рівні 27,2 грн за долар.

  Джерело: Вbc

 


ПОШУК ПО ДАТІ