IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAЯкість продукту – запорука успіху

Кожна людина мріє про затишок в оселі та охайний вигляд двору біля неї. Але сьогодні буває нелегко визначитися із запропонованими послугами та товарами, їх ціною і якістю. Професійними підказками та історією свого успіху з журналом «МЕГА» поділився Володимир Козира – директор ТОВ «ГАРАНТПЛЮСБУД».ОЛЕКСАНДР КУЗИК, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР « ELECTROLUX»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

Олександр Грабовський, засновник бренду «Star face family»:

«Розвиток  галузі моди і фешн-індустрії області це напрямок нашої роботи».

ОЛЕКСАНДР КУЗИК, генеральний директор « Electrolux»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

У горах, як удома. Нерухомість у Карпатах. Тенденції будівельного ринку.

Все більше українців замість життя в мегаполісі надають перевагу спокійним та затишним містечкам. Серед тих, хто пропонує сучасне комфортне житло в курортному куточку і девелоперська компанія «ПОЛЯРИС». Їхній житловий комплекс під назвою «Крайобраз» розташований у карпатському містечку Яремче.  Про тенденції в нерухомості, попит на будівельному ринку, привабливість та переваги житла в кліматичному курорті Прикарпаття розповіла СEO компанії Оксана Ціхоцька.Чому падає гривня і що може її зупинити?

Офіційний курс гривні до долара, встановлений Нацбанком на 17 листопада, "просів" одразу на 33 копійки у порівнянні з попереднім днем.

І, хоча на торгах на міжбанку у четвер гривня дещо зміцнилася - на 30 копійок на закритті торгів, очевидно, що після певного періоду стабільності курс національної валюти знову хитається.

Якщо на сьогодні офіційний курс становить 26,35 грн за долар, то рівно тиждень тому він був 25,56 грн за долар. На готівковому ринку долари можна купити не менше, ніж за 27,2-27,3 грн.

У Національному банку, будівля якого від початку тижня перебуває в епіцентрі протестних акцій, у першу чергу пояснюють відновлення падіння гривні політичною нестабільністю.

"Популізм розхитує крихку фінансову стабільність. Коливання курсу цього тижня спричинила саме політична нестабільність", - заявила голова НБУ Валерія Гонтарева.

При цьому, вважають в НБУ, політична нестабільність розхитує курс всуперед економічним чинникам, або, як заявив заступник голови НБУ Національного банку України Олег Чурій, "попри наявність сприятливих фундаментальних зовнішніх факторів". Серед них представник НБУ називає покращення кон'юнктури на український експорт на світових ринках - зернові, олію, залізну руду і сталь.

У НБУ також наголошують, що "подальша дестабілізація політичної ситуації загрожує розгойдуванням курсу гривні і відповідними негативними наслідками для економіки України". Водночас там підкреслюють, що наявні валютні резерви у 15,5 млрд доларів дозволяють "згладити надмірні коливання обмінного курсу у разі їх подальшого посилення".

Тиск ззовні та зсередини

У той таки час оглядачі називають низку інших факторів, які збіглися у часі і "тиснуть" на гривню."Популізм розхитує крихку фінансову стабільність. Коливання курсу цього тижня спричинила саме політична нестабільність" - Валерія Гонтарева, голова НБУ

Зокрема, попри певне зростання світових цін на український експорт, позитивне сальдо зовнішньої торгівлі - різниця між імпортом та експортом товарів та послуг - і надалі скорочується. А це означає, що країна отримує менше валюти.

За даними Державної служби статистики, за 9 місяців цього року сальдо зовнішньоторговельного балансу становило 654,1 млн. доларів. Рік тому за той самий період позитивне сальдо було у п'ятеро більшим і перевищувало 3 млрд доларів.

Не можуть не вплинути на курс гривні і нові тарифи на опалення, що зросли у понад два рази. Хоча прямого впливу тарифів на курс гривні немає, їх зростання підживлює інфляційні очікування населення і бізнесу, а відтак, додатково тисне на курс: ті, у кого є вільні кошти, воліють зберігати їх у твердій валюті.

МВФ завершує місію, робота над бюджетом триває

Чергова девальваційна хвиля збіглася і з завершенням роботи у Києві місії МВФ. У вересні Україна отримала третій транш за програмою розширеного фінансування у 1 млрд доларів. Тоді представники уряду та НБУ заявляли, що до кінця року можна очікувати ще однієї порції кредиту - на 1,3 млрд доларів.

Проте нині настрої щодо цього не такі оптимістичні, хоча у МВФ відзначили "позитивні зміни за всіма напрямками реформ". У четвер ввечері подальша співпраця між Україною та МВФ стала однією з тем телефонної розмови українського президента з віце-президентом США Джо Байденом.

Раніше серед завдань, які має виконати Україна, згідно з Меморандумом про співпрацю з МВФ, називали розробку конкретного плану дій щодо таких питань:

 • пенсійної реформи,
 • ринку землі,
 • скасування податкових пільг та преференцій, зокрема скасування спеціальної системи ПДВ для аграрних підприємств, і спрощеної системи оподаткування для юридичних осіб.

  Візит місії МВФ також збігся з тим, як уряд підготував і подав до парламенту проект бюджету 2017 року на друге читання.

  До цього вперше за кілька років уряд ретельно дотримувався визначеного законами графіку розгляду проекту бюджету. За цим графіком друге читання мало б відбутися до 20 листопада, а сам бюджет на наступний рік має бути повністю ухвалений до 1 грудня.

  Проте цього тижня стало відомо, що парламент розглядатиме проект бюджету не цього сесійного тижня, як очікувалося раніше, а лише наступного, що розпочнеться лише 6 грудня.

  Між першим і другим читанням проекту бюджету уряд також вирішив удвічі підвищити мінімальну зарплатню з наступного року. У доопрацьованому урядом законопроекті, поданому до парламенту, це підвищення - до 3200 грн - вже передбачено.

  Заступник міністра фінансів Сергій Марченко заявив, що хоча у експертів МВФ і були питання щодо цього, "але у Міністерства фінансів були повністю всі розрахунки, ми пояснили, чому це можливо". Відтак, каже урядовець, "МВФ не висловлювався проти" ініціативи, яку більшість українських експертів вважає досить неоднозначною.

   

  Поки що, згідно з проектом бюджету-2017, середньорічний курс гривні наступного року має бути на рівні 27,2 грн за долар.

  Джерело: Вbc

 


ПОШУК ПО ДАТІ