IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAIT-ринок області

Наталя МУХІТДІНОВА, керівник департаменту компанії Eleks, про розвиток та проблеми ІТ-галузі Івано-Франківської області.Що буде з договорами дарування та оформлення спадщини?

Останніми тижнями у засобах масової інформації усі переглядають повідомлення з приводу того, що українці з 1 листопада поточного року фактично не зможуть вступити у спадок або оформити угоду договору дарування, оскільки відбулися зміни у порядку оцінки дарованого майна та майна, яке передається у спадок. Ситуацію коментує приватний нотаріус Мар’яна Дзера.

Kia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.

ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.Реформування інвестиційного законодавства

Залучення іноземних інвестицій в економіку є одним із важливих завдань для будь-якої держави. У даний час це питання, як ніколи, актуальне для українського бізнесу та економіки. В рейтингу інвестиційної привабливості, розробленим Гамбурзьким інститутом світової економіки (HWWI) спільно з німецькою аудиторською компанією BDO, наша країна у 2016 році посіла лише 130 місце, поряд з такими державами як Алжир та Ірак. В порівнянні з минулим роком, Україна в даному рейтингу опустилася на 41 сходинку.

Задля спрощення порядку залучення іноземних інвестицій та сприянню відновлення економіки держави, наближення законодавства України до стандартів Європейського Союзу, українським законодавцем здійснюється реформування інвестиційного законодавства.

Серед важливих нововведень 2016 року варто відмітити прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування обов’язковості державної реєстрації іноземних інвестицій», який скасовує обов’язкову державну реєстрацію іноземних інвестицій і спрощує їх залучення в Україну.
За старою процедурою інвестор був змушений пройти через велику бюрократичну процедуру. Для реєстрації інвестицій йому необхідно було підготувати значну кількість документів, а сама процедура затягувалась на тривалий період.
Необхідно зазначити, що нововведення зберегли встановлені законодавцем гарантії для іноземних інвесторів. Як і раніше, для іноземних інвесторів на території України передбачено гарантії сталості законодавства, які полягають у можливості інвестора скористатись протягом 10 років законодавством, що діяло на час інвестування. Наступною гарантією є захист від націоналізації інвестицій, що унеможливлює вилучення інвестицій з боку держави. Крім того, у суб’єктів інвестування є права на відшкодування завданих державними органами збитків та на безперешкодний переказ доходів після сплати всіх належних податків. Також законом гарантується можливість повернення своїх інвестицій у повному обсязі у разі припинення інвестиційної діяльності.

За новим підходом, для реєстрації іноземних інвестицій необхідно подати лише відомості до Державної служби статистики. Така інформація може подаватися як у письмовій, так і в електронній формі. Разом з цим, подавати відомості до контролюючого органу може не тільки власник підприємства, як це було раніше, а й бухгалтер підприємства. З подачею відомостей до Державної служби статистики процедура реєстрації іноземних інвестицій вважається закінченою, а інвестори можуть зосередитись виключно на своїй господарській діяльності.

Вказані зміни хоч і не здатні суттєво вплинути на інвестиційний клімат в Україні, однак вони значно знижують роздратування іноземних інвесторів, які постійно стикалися із клопіткою процедурою реєстрації інвестицій.

Варто також звернути увагу, що Верховна Рада в першому читанні прийняла проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації іноземних інвестицій та внесення змін у правила працевлаштування та тимчасового проживання іноземців)».

Законопроектом передбачено внесення змін у порядок видачі дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства та видачі посвідок на тимчасове проживання.

Зокрема, пропонується надати право отримувати посвідку на тимчасове проживання в Україні іноземним інвесторам, які мають істотну участь в українських підприємствах, але не працевлаштовані на підприємстві.

Разом з тим, Кабінет Міністрів України Постановою від 19.10.2016 р. № 740 утворив Офіс із залучення та підтримки інвестицій та затвердив Положення про Офіс із залучення та підтримки інвестицій.
Згідно з Положенням, Офіс із залучення та підтримки інвестицій є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, діяльність якого координується Урядовим уповноваженим з питань інвестицій. Планується, що новостворений орган слугуватиме механізмом вирішення проблем бізнесу та здійснення усієї організаційної роботи щодо нових інвестиційних проектів.

Підсумовуючи, варто зазначити, що кожен іноземний інвестор завжди бажає, щоб держава, в економіку якої він вкладає власні кошти, могла забезпечити їх ефективне використання та отримання прибутків. Тому, українському законодавцю та українським бізнесменам потрібно розуміти: для того, щоб Україна була привабливою для іноземних інвесторів, законодавство щодо залучення інвестицій має бути чітким, демократичним та стабільним.


ПОШУК ПО ДАТІ