IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Іноземні інвестиції. Проблеми та перспективи

Загальна проблема надходження іноземних інвестицій – це війна, корупція та відсутність верховенства права. Ряд крупних компаній розширяють свою присутність (Фуджікура, Леоні, Бадер, Джейбіл і т.п.). Але, фактично, це все використання трудових ресурсів, а не ввезення іноземних технологій.

Разом з тим відчувається брак робочої сили, оскільки багато людей з метою заробітку виїжджають за кордон, зокрема у Польщу, а тепер почнуть і у Словаччину, де потрібно близько 80000 робітників.

Левова частина зареєстрованих останнім часом компаній з іноземними інвестиціями – це компанії з працевлаштування та надання різного типу послуг. Для багатьох не є секретом, які статки отримують такі організації. Слід згадати і часті порушення законодавства при цьому, зокрема одержання плати за працевлаштування за кордоном, що є неправомірним.

Тому не варто прирівнювати компанії із працевлаштування до іноземних інвесторів, вони інколи і власного офісу можуть не мати.

Крупні корпорації намагаються вирішити ці проблеми за рахунок покращення соціального пакету, але ніяк не за рахунок суттєвого підняття оплати праці.

Також відлякують реальних інвесторів складність повернення валюти з України.

Навіть якщо поглянути на статистичні дані, то серед статистичних інвесторів ледь не половина - це ті ж самі українці, які вкладають вивезені кошти з-за кордону, щоб захистити свій бізнес, презентувавши його як іноземні інвестиції.

Однозначно, що рушійною силою у спрямуванні потоку іноземних інвестицій стануть крупні компанії, які своїм прикладом додаватимуть впевненість іншим. Найвизначнішу роль мають зіграти органи виконавчої влади, які контактують із представниками бізнесу. Тільки за рахунок створення максимально сприятливих умов для іноземців можливо зрушити з «мертвої точки» потік інвестицій в економіку України.

На фоні невеликих обсягів інвестицій та падіння купівельної спроможності населення стало значне падіння імпорту. Навіть те, що імпортується, носить нерегулярний характер і дрібні партії. Достатньо поглянути на асортимент у магазинах та ціни, які іноді суттєво вищі,ніж, припустім, у сусідній  Польщі.

Наприклад, взуття середньої та нижче середньої категорій не вигідно везти, вже все виробляється в Україні. Китайське взуття має значно гіршу якість від українського.

Так само скоро буде і з одягом, хоча зараз все більше добротного одягу виробляється в Україні за нижчими цінами.

Продукти харчування – багато позицій почали виробляти у нас, все менше імпортується.

Однозначним результатом складнощів у розрахунках валютою (купівля не у день подання заявки, подання пакету пояснювальних документів і т.п.) є масове створення компаній з українським капіталом на території сусідніх держав (Польща, Словаччина, Угорщина), метою яких є забезпечення максимальної безперебійності розрахунків за товари, що ввозитимуться в Україну.  Фактично, це транзитні компанії, які при необхідності отримують належні кошти від засновників для забезпечення вчасності та оперативності оплати. Це також дає змогу зберегти конфіденційність постачальника цих товарів та отримати додаткові знижки за оперативність оплати, застрахувати операцію за законами Польщі та/або ЄС.

 

На нашу думку, за рахунок падіння крупнооптового імпорту, а це скорочення асортименту, зменшення запасів на складах, відбувся суттєвий поштовх для розвитку інтернет-торгівлі (e-commerce).

Усіх влаштовує доставка за короткий термін, адекватна ціна та асортимент.

Особливого розмаху набуває доставка товарів із Китаю (класично), США, Німеччини, Італії та Польщі.

Але при цьому поки що іноземці не розглядають ринок України як перспективний, бо не багато інтернет-магазинів, особливо польських, пропонують доставку в Україну. Ніби близько, що заважає? Наприклад, пряма доставка з Америки за одну одиницю товару коштуватиме 30-50 доларів США, а через посередника до 10 доларів США (цифри неведені для порівняння, оскільки все залежить від ваги та розміру посилки).

Ще один приклад польського виробника специфічних окулярів: якщо придбати на польському сайті, то ціна доставки близько 20 доларів США, а якщо придбати на Ebay, то ціна доставки 7 доларів.

Більшість інтернет-магазинів із продажу іноземних товарів створені самими українцями, які формують свої склади за кордоном, що здорожчує вартість товару, або працюють за допомогою інтернет-площадки з розміщення товару інших магазинів, даючи покупцю опис товару з перекладом.

Нову сторінку в інтернет-торгівлі відкриває нова польська поштова компанія Carpathia Logistics, яка поміж звичайних поштових відправлень здійснює прямий продаж європейських товарів на ринок України. Це вперше, коли польська компанія зосередила свої зусилля виключно на український ринок. Такий бізнес дає можливість значно швидше отримувати товари з Польщі та інших країн Європи, одержувати офіційну гарантію на товари, можливість повертати їх у разі виявлення браку, отримати доступ до безмежних складів з безмежним асортиментом.

 
ПОШУК ПО ДАТІ