IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Чи варто корпораціям інвестувати у своїх працівників?

Про важливість вивчення іноземних мов та нові можливості, що вони надають, розповідають автори постійної рубрики "Експертна думка"  Олександра Федорук і Леся Ікалюк - засновниці школи «YOLO»

- Наскільки зріс попит на вивчення іноземних мов у Івано-Франківську й області загалом, і які цьому причини?

- Беручи до уваги останні кілька років, попит на вивчення іноземних мов завжди був і є високим. Однак 2016 рік свідчить, що населення зараз ще більше зацікавлене у володінні іноземними мовами, особливо англійською, яка є міжнародною мовою для спілкування на різних рівнях. Знання мов дають ширші можливості, а це однозначно допомагає людям оволодіти певною інформацією, яка була б не доступна без знання іноземної.

Англійська мова – ділова мова всього світу, тому її вивчення користується попитом. У нашому місті знаходяться багато філіалів іноземних компаній, зокрема ІТ, які ведуть кореспонденцію саме англійською. Також на високому рівні в Західній Україні залишається вивчення польської мови.

- На цей момент у нашій області відкривається багато іноземних компаній, працівникам яких потрібне знання мови. Чи співпрацюєте Ви з такими корпораціями, навчаючи їх персонал або потенційних працівників?

- Так, ми активно співпрацюємо з ними. Причому, попит на ці послуги від нашого освітнього центру зростає. Наразі є 5 компаній, де наші вчителі викладають англійську як розмовну, так і професійну мову. В одній із компаній викладаємо «Business English» на рівні Advanced, також ми можемо навчати людей спеціалізованої англійської, яка необхідна, наприклад, в телекомунікаційній, туристичній чи медичній сферах, або викладати іноземну мову іншою іноземною мовою (наприклад, у нас зараз навчається група іноземних студентів, які вивчають німецьку мову англійською мовою)».

Успішні корпоративні клієнти розуміють, що варто інвестувати у своїх працівників, що в майбутньому принесе свої «дивіденди»

- Враховуючи збільшення кількості курсів іноземних мов, освітніх центрів, як правильно вибрати для себе якісну школу і з якісною освітою?

- Скажімо так, люди, які цікавляться іноземною мовою, хочуть вивчити її дешево і швидко. Наша колега влучно описала цю ситуацію: «Ви самі обираєте, як добиратися до Європи: хорошою машиною чи велосипедом». Так само потрібно реально оцінювати необхідний час на вивчення мови.

Один рівень за загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти складає в середньому 106 годин =(53 академічні години). Тож ми надаємо перевагу дов- готривалим курсам, вони більш ефективні.

- Чим «YOLO» відрізняються від інших мовних курсів?

- Ми ставимо акцент на комунікативному аспекті вивчення іноземної мови. Крім того, у нас - широкий спектр послуг, ми пропонуємо не лише класичне вивчення іноземної, а й нами розроблені окремі курси, як-от, «Англійська для IT-спеціалістів», гра «Мафія» англійською мовою для дітей, «English Speaking Club» з носіями
мови для дітей різного, а влітку – «YOLO City Camp» (тримовний табір). Цього літа, наприклад, за підтримки асоціації Міст-побратимів «Івано-Франківськ – Арлінгтон», ми провели соціальний проект із безкоштовними семінарами для вчителів із західних областей України з метою підвищення їх кваліфікації.

Особливістю наших курсів є те, що у нас потрібно вчитися, але ми поєднуємо класичну форму навчання із сучасними підходами. Хотілося б зазначити, що нашою основною метою є навчити людину розмовляти іноземною мовою, а не заробити на ній гроші.

- Чи знаєте Ви про долю Ваших випускників?

- Нам завжди дуже приємно, коли люди після наших курсів приїжджають в іншу країну і пишуть нам, що все розуміють і можуть спілкуватись. Це надзвичайно тішить, коли твої зусилля і знання справді пішли на користь і допо- могли людині.

 

Наталія ЛЕНЬ
ПОШУК ПО ДАТІ