Зимовий відпочинок у Карпатах очима іноземців
IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAМАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Зимовий відпочинок у Карпатах очима іноземців

Зимовий відпочинок у Карпатах очима іноземців

• На Івано-Франківщині розпочався зимовий сезон. Інформація, що в Карпатах цього року побувала рекордна кількість туристів -  8 млн.осіб,  відкриття нових авіарейсів та ремонт доріг - все це вплинуло на кількість відвідувачів. Чи зірве туристична індустрія джек-пот,  ми поцікавились у місцевого туристичного оператора.  Чому іноземці обирають і навпаки - не обирають Карпати, розповідає Мар’яна Саків - директор туристичної компанії «Надія».

Туроператор «Надія» на ринку туристичних послуг уже понад 20 років. Впевнена, що за цей час вам доводилось співпрацювати з великою кількість іноземних туристичних агенцій, компаній. Мар’яно, скажіть, будь ласка, які з європейських країн є найбільшими інвесторами в туристичну галузь Івано-Франківської області, і які туристи й звідки  найчастіше подорожують Карпатами? Який їхній соціальний, економічний статус, віковий діапазон і мета подорожі?

 Кожен турист подорожує з певною метою. Поляки знають Івано-Франківськ як Станіславів, тому вони приїжджають сюди з більш  «ностальгічною» програмою. Це люди різного віку, але всі вони подорожують, щоб відвідати ті місця і пам’ятки, які пов’язані з їхньою історією, родиною. Тут вони шукають свої корені. Те саме стосується єврейських груп, які ми приймаємо. Якщо говорити про вікову категорію, то говоримо про людей від 25 до 55 років. Хоча туризм є поняттям без віку, основне - мета подорожі, бажання та можливості.

• Не зважаючи на те, що Карпати кожного року б’ють рекорди з кількості відвідувачів, все ж іноземні туристи їдуть сюди вкрай рідко. Чому?

Перш за все, Україна недостатньо презентована на світовому  туристичному ринку, щоб у нас був великий потік подорожуючих з різник країн світу.

Також можна стверджувати те, що іноземні туристи їдуть до нас із певними стереотипами і побоюваннями. Україна зараз відома для іноземців як країна у стані війни. У туристичних агенціях інформують про суспільно-політичну ситуацію тих регіонів, які туристи хочуть відвідати, але гарантувати їм безпеку не беруться. Ми це пояснюємо кожного разу туристичним групам, оскільки людині не просто збагнути всю територіальну масштабність іншої країни.

• Гірськолижні курорти Польщі, Словаччини, Грузії залишаються одними із найпопулярніших у Європі. Побутує думка, що дешевше відпочити взимку саме у згаданих країнах, ніж в Україні. Чи це правда?

Все залежить від того, що обирає турист. Загалом Івано-Франківськ, Карпати, не є надто дорогими для туриста. Пропозиції  дуже різні. Але якщо турист хоче зупинитись і харчуватися у брендовому готелі , тоді і вартість буде вищою. Найпопулярніші маршрути у так звані «брендові» містечка Карпат (до яких можемо віднести Яремче, Буковель, Верховину) по ціні теж є різними, але, не зважаючи на це, саме тут ми зустрічаємо чи не найбільшу кількість туристів взимку та й влітку теж. Тому говорити, що туристи їдуть в Україну, бо тут дуже дешево, не вірно. Їм тут цікаво та комфортно.

• Скільки коштуватиме для іноземця зустріти Новий рік у Карпатах?

Ми пропонуємо різні святкові тури на Новий рік та Різдво Христове. Що стосується Нового року, то все залежить від маршруту, який обирає турист. Провести такий вікенд  у Карпатах коштуватиме від 4000 грн. до 4600 грн. з Новорічною програмою та святкуванням.

• Авіакомпанія дедалі частіше відкриває нові прямі рейси між Івано-Франківськом та різними європейськими містами. Туристина компанія  уже відчула результат від цього?

Без розвитку інфраструктури не можливий розвиток туризму. Транспортна інфраструктура – це чи не найперше, на що звертає увагу турист, адже він хоче зекономити час, провести його в дорозі комфортно. У цьому нам надзвичайно допомагає розвиток авіасполучення. Ремонт траси Львів - Івано-Франківськ сприяв відвідуваності нашого регіону.

 • Окрім гірськолижних розваг, що ще приваблює туристів: колорит, побут, щось інше?

Катанням на лижах вже давно нікого не здивуєш. Іноземці, як інші туристи, що подорожують за межі своєї країни, хочуть побачити колорит місцевості, її особливість. Чи не найкраще це демонструє національна кухня та національний одяг, звичаї та традиції, культурні надбання.

Що стосується кухні, то ми докладаємо зусиль, щоб розвивати гастрономічний Івано-Франківськ. Особливу увагу приділили "смачним" сувенірам. Всі ми любимо привозити щось з відпочинку, тим паче якісь смаколики. Ми пропонуємо такі харчові сувеніри як товчену живу калину, фірмовий сироп з бузини, гарбузово-апельсинову мармуляду, дику карпатську ружу, яблучну мармуляда, карпатські афини в прянощах тощо. Також ми підготували для  наших туристів дегустування різних наливок.          Коли мова йде про іноземного туриста, то установи, які приймають цих відвідувачів,  докладають максимум зусиль, щоби покращити свій сервіс. Іноземцям, що відпочивають на Прикарпатті, хочеться, щоб зустріли їх у вишиванці, з хлібом-сіллю. Ми про це забуваємо, а гостям це надзвичайно приємно.

Також ми пропонуємо різні майстер-класи (наприклад,  «Розмалюй свою писанку»), тури («Містерія Різдвяної ночі», «Різдво в Карпатах») з цікавими туристичними  маршрутами. Саме Святий вечір, Різдво, свято Старого Нового року або Меланки дають нам можливість показати наші звичаї, культуру, усе те «етно», яке нам притаманне.

 • Туристична індустрія - одна з найбільш динамічних і рентабельних галузей у світі. Мар’яно, чи  туризм в Україні, зокрема в Карпатах, можна назвати розвиненою і прибутковою галуззю?

Звичайно, туризм як галузь економіки є рентабельним, але говорити про «прибутковість» чи «не прибутковість» цієї сфери в окремих частинах України дещо важко. Річ у тому, що не у всіх обласних та відомих районних центрах однаковою мірою розвинена інфраструктура. У міста з розвиненою інфраструктурою, з вищою якістю послуг легше привабити туриста. Туристи замовляють гіда в популярні міста, зупиняються в готелях чи хостелах, відвідують різні ресторани, кав’ярні, купують сувеніри, і за це все вони платять гроші.

Саме тому багато розвинених країн виділяють кошти на розвиток туристичної галузі. Є країни, які живуть завдяки їй, наприклад Хорватія. 80% бюджету цієї країни становлять надходження від туризму.

Уляна Гаврилюк


ПОШУК ПО ДАТІ