IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAKia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.

«Моя особиста позиція - Україна є успішною, якщо вона є максимально передовою в сфері бізнесу» -

Міністр юстиції України Павло Петренко про антирейдерські закони та нові он-лайн сервіси для бізнесу.

Столиця інвестицій

На початку літа в  Івано-Франківську відкрилося представництво Офісу залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest у Західній Україні. Це перший регіональний офіс і його діяльність поширюється на сім областей: Івано-Франківську, Львівську, Закарпатську, Чернівецьку, Тернопільську, Рівненську та Волинську. Про стратегічні цілі організації, інвестиційний клімат області, вимоги інвесторів та чи не перетвориться регіон у сировинну базу з дешевою робочою силою ми розпиталися у директора UkraineInvest у Західній Україні Олега Доскоча.Ідея для бізнесу: інвестиційні проекти ГО «Клуб Ділових Людей»

Ідея для бізнесу: інвестиційні проекти ГО «Клуб Ділових Людей»

Минулого року Клуб Ділових Людей організував перший інвестиційний виробничий проект «АТ Зелений кошик» (вирощування зелені методом гідропоніки для подальшої дистрибуції в торгові та ресторанні мережі). До фінансування підприємства долучили 55 акціонерів-учасників Клубу, які увійшли в бізнес із невеликими вкладами – від 19 до 95 тис. грн.

Давайте порахуємо, скільки «зайців одним пострілом» вбили ініціатори інвестиційного напрямку у Клубі Ділових Людей. По-перше – поповнили українську економіку ще одним ефективним виробництвом. По-друге – дали малим підприємцям можливість увійти у виробничий бізнес для отримання прибутків. Окрім того, створили десяток нових робочих місць, створили екологічний та унікальний продукт, долучили до виробництва інноваційні технології та, що важливо, довели реальність схеми спільного фінансування.

Проект виявився настільки успішним, що у вересні ініціатори представили ще одне підприємство – «АТ Букова гора» (переробка лісу-кругляку бука). Більше того, до 2021 року у Клубі Ділових Людей планують запустити ще 100 інвестиційних проектів та створити близько 10 000 робочих місць.

Один із авторів ідеї інвестиційних проектів - Голова Клубу - Микола Савуляк дивується, чому таку «схему» не повторюють інші:    

«Незважаючи на те, що така модель бізнесу з невеликими інвестиціями – проста і доступна, ми чи не перші в Україні, хто за нею працює. Сподіваємося, що наш приклад дасть поштовх до нового ефективного розвитку українського малого бізнесу». 

Дійсно, а чому ж такі бізнес-проекти – рідкість серед українського бізнесу? Спробуємо розібратися на прикладі Клубу Ділових Людей.

  1. Потрібна довіра.
    Навіть власникам з багаторічним досвідом інколи складно наважитися на партнерство, що ж говорити про тих, які тільки починають розвивати власну справу. «Фішка» бізнес-клубу в тому, що тут об’єднують тільки надійних людей – учасниками бізнес-клубу стають лише після рекомендацій про успішну співпрацю, а виключають з Клубу після отримання хоча б однієї аргументованої заяви про недобросовісну співпрацю. Таким чином, підприємці розуміють, хто і для чого створює інвестиційні проекти, тож питання довіри вирішено.
  1. Потрібна фаховість.

Керівники та власники бізнесу мають володіти хоча би базовим набором знань для опису стратегії, бізнес-моделі, створення команди, розподілу ресурсів тощо – інструментами, які часто стають вирішальними для потенційних інвесторів.

До запуску проектів Клубу створено Ресурсний Центр Бізнесу на чолі з Володимиром Худо, який здійснював у Львові розбудову торгових мереж «ВАМ» і «Скриня», готелів Ramada, NotaBene та реалізацію інших успішних проектів. Окрім того, вся команда, яка бере участь в організації інвестиційних проектів, навчається веденню бізнесу у Громадській Школі Бізнесу. 

  1. Потрібна ідея.

Насправді, ідей та невикористаних можливостей для бізнесу на ринку вдосталь. Особливо, якщо це стосується виробництва. У Ресурсному Центрі Бізнесу знають кілька шляхів для пошуку ідей. По-перше, підприємці можуть самостійно пропонувати власні проекти для створення інвестиційних підприємств. По-друге, Клуб Ділових Людей постійно організовує бізнес-інкубатори, у межах яких учасники пропонують свої ідеї для початку власної справи. А ще – організатори інвестиційного напрямку постійно спостерігають та досліджують і тенденції ринку, і потреби клієнтів, і досвід інших підприємств.

Для довідки:
Новостворене інвестиційне підприємство «АТ Букова гора» розміщене у місті Рудки Львівської області. У його межах перероблятимуть ліс-кругляк буку і виготовлятимуть меблеві заготовки та обрізну дошку. Основний збут – український ринок та закордон. Експерти на основі фінансового проектування визначили, що для повної реалізації необхідні капіталовкладення в сумі 4 200 000 гривень, які погодилися інвестувати 42 учасники Клубу Ділових Людей. Сума кожної інвестиції складає від 1% до 5%, що, до слова, є принциповою умовою для всіх інвестиційних проектів Клубу. Проект уже стартував.

 


ПОШУК ПО ДАТІ