IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Ідея для бізнесу: інвестиційні проекти ГО «Клуб Ділових Людей»

Ідея для бізнесу: інвестиційні проекти ГО «Клуб Ділових Людей»

Минулого року Клуб Ділових Людей організував перший інвестиційний виробничий проект «АТ Зелений кошик» (вирощування зелені методом гідропоніки для подальшої дистрибуції в торгові та ресторанні мережі). До фінансування підприємства долучили 55 акціонерів-учасників Клубу, які увійшли в бізнес із невеликими вкладами – від 19 до 95 тис. грн.

Давайте порахуємо, скільки «зайців одним пострілом» вбили ініціатори інвестиційного напрямку у Клубі Ділових Людей. По-перше – поповнили українську економіку ще одним ефективним виробництвом. По-друге – дали малим підприємцям можливість увійти у виробничий бізнес для отримання прибутків. Окрім того, створили десяток нових робочих місць, створили екологічний та унікальний продукт, долучили до виробництва інноваційні технології та, що важливо, довели реальність схеми спільного фінансування.

Проект виявився настільки успішним, що у вересні ініціатори представили ще одне підприємство – «АТ Букова гора» (переробка лісу-кругляку бука). Більше того, до 2021 року у Клубі Ділових Людей планують запустити ще 100 інвестиційних проектів та створити близько 10 000 робочих місць.

Один із авторів ідеї інвестиційних проектів - Голова Клубу - Микола Савуляк дивується, чому таку «схему» не повторюють інші:    

«Незважаючи на те, що така модель бізнесу з невеликими інвестиціями – проста і доступна, ми чи не перші в Україні, хто за нею працює. Сподіваємося, що наш приклад дасть поштовх до нового ефективного розвитку українського малого бізнесу». 

Дійсно, а чому ж такі бізнес-проекти – рідкість серед українського бізнесу? Спробуємо розібратися на прикладі Клубу Ділових Людей.

  1. Потрібна довіра.
    Навіть власникам з багаторічним досвідом інколи складно наважитися на партнерство, що ж говорити про тих, які тільки починають розвивати власну справу. «Фішка» бізнес-клубу в тому, що тут об’єднують тільки надійних людей – учасниками бізнес-клубу стають лише після рекомендацій про успішну співпрацю, а виключають з Клубу після отримання хоча б однієї аргументованої заяви про недобросовісну співпрацю. Таким чином, підприємці розуміють, хто і для чого створює інвестиційні проекти, тож питання довіри вирішено.
  1. Потрібна фаховість.

Керівники та власники бізнесу мають володіти хоча би базовим набором знань для опису стратегії, бізнес-моделі, створення команди, розподілу ресурсів тощо – інструментами, які часто стають вирішальними для потенційних інвесторів.

До запуску проектів Клубу створено Ресурсний Центр Бізнесу на чолі з Володимиром Худо, який здійснював у Львові розбудову торгових мереж «ВАМ» і «Скриня», готелів Ramada, NotaBene та реалізацію інших успішних проектів. Окрім того, вся команда, яка бере участь в організації інвестиційних проектів, навчається веденню бізнесу у Громадській Школі Бізнесу. 

  1. Потрібна ідея.

Насправді, ідей та невикористаних можливостей для бізнесу на ринку вдосталь. Особливо, якщо це стосується виробництва. У Ресурсному Центрі Бізнесу знають кілька шляхів для пошуку ідей. По-перше, підприємці можуть самостійно пропонувати власні проекти для створення інвестиційних підприємств. По-друге, Клуб Ділових Людей постійно організовує бізнес-інкубатори, у межах яких учасники пропонують свої ідеї для початку власної справи. А ще – організатори інвестиційного напрямку постійно спостерігають та досліджують і тенденції ринку, і потреби клієнтів, і досвід інших підприємств.

Для довідки:
Новостворене інвестиційне підприємство «АТ Букова гора» розміщене у місті Рудки Львівської області. У його межах перероблятимуть ліс-кругляк буку і виготовлятимуть меблеві заготовки та обрізну дошку. Основний збут – український ринок та закордон. Експерти на основі фінансового проектування визначили, що для повної реалізації необхідні капіталовкладення в сумі 4 200 000 гривень, які погодилися інвестувати 42 учасники Клубу Ділових Людей. Сума кожної інвестиції складає від 1% до 5%, що, до слова, є принциповою умовою для всіх інвестиційних проектів Клубу. Проект уже стартував.

 
ПОШУК ПО ДАТІ