IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAKia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.

«Моя особиста позиція - Україна є успішною, якщо вона є максимально передовою в сфері бізнесу» -

Міністр юстиції України Павло Петренко про антирейдерські закони та нові он-лайн сервіси для бізнесу.

Столиця інвестицій

На початку літа в  Івано-Франківську відкрилося представництво Офісу залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest у Західній Україні. Це перший регіональний офіс і його діяльність поширюється на сім областей: Івано-Франківську, Львівську, Закарпатську, Чернівецьку, Тернопільську, Рівненську та Волинську. Про стратегічні цілі організації, інвестиційний клімат області, вимоги інвесторів та чи не перетвориться регіон у сировинну базу з дешевою робочою силою ми розпиталися у директора UkraineInvest у Західній Україні Олега Доскоча.«Підприємства з іноземними інвестиціями сплатили до місцевого бюджету понад 90 мільйонів гривень»: Ірина Столярик – начальник ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

«Підприємства з іноземними інвестиціями сплатили до місцевого бюджету понад 90 мільйонів гривень»: Ірина Столярик – начальник ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

- Яка ситуація станом на сьогодні зі сплатою податків на Прикарпатті? Чи збільшилася кількість добросовісних платників?

- Необхідно визнати, що в країні складна як політична, так і економічна ситуація. Через багато факторів, таких, як скорочення спаду споживання, розрегулювання фінансової системи, брак обігових коштів, в тому числі і через військові дії, – українським підприємцям важко вести, прогнозувати та забезпечити розвиток свого бізнесу. Незважаючи на це та враховуючи сумлінність платників податків, нам вдається втримати позитивну тенденцію щодо наповнення бюджету, в тому числі завдяки роботі фіскальних органів та вдосконаленню процесів адміністрування.
Якщо коротко зупинитись на надходженнях податків і зборів до бюджету протягом 9 місяців 2016 року, то необхідно зазначити, що у нас вони збільшились проти минулого року. Платники податків сплатили 4755,7 млн.грн. до державного бюджету, що на 1361,2 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.
З них до державного бюджету поступило 2448,9 млн.грн., до місцевих бюджетів – 2306,8 млн. грн. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області. Надходження до державного бюджету у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшились на 600,9 млн. грн., місцеві бюджети отримали більше на 760,3 млн. грн.

У розрізі основних платежів за 9 місяців 2016 року до зведеного бюджету надійшло 1603,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що більше на 557,1 млн. грн., ніж у 2015 році. Із зазначеної суми до місцевої казни сплачено 1184,1 млн. грн. податку. Також забезпечено приріст до відповідного періоду 2015 року рентної плати, якої надійшло 769,2 млн. грн., що на 75,2 млн. грн. більше, ніж за такий самий період 2015 року. Поступлення податку на додану вартість в січні-вересні поточного року склали 769,0 млн. грн., що на 248,7 млн. гривень більше, ніж минулого. У порівнянні з попереднім роком зросла сплата податку на прибуток підприємств на 115,9 млн. грн. та склала 280,2 млн. грн. Із зазначеної суми до місцевої казни надійшло 29,7 млн. грн. податку. На оздоровлення довкілля до бюджетів усіх рівнів надійшло 268,9 млн. грн. екологічного податку, що на 70,7 млн. грн. більше проти минулого року. Із загальної суми поступлень екологічного податку до місцевої казни надійшло – 215,1 млн. грн.
Теж в поточному році на 108 млн.грн. збільшились надходження до зведеного бюджету акцизного податку та склали 307,8 млн. грн. З них 249,1 млн. грн. – акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів, який зараховується до місцевого бюджету. Також до місцевого бюджету сплачено 226,3 млн. грн. єдиного податку
суб’єктами господарювання області, які працюють на спрощеній системі оподаткування. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли наx71,4 млн. грн. На підтримку української армії прикарпатці сплатили 140 млн. грн. військового збору.

- Яка кількість іноземних компаній працюють на території нашої області? Скільки із них сплачують податки до нашого місцевого бюджету?

- На території Івано-Франківської області зареєстровано 707 підприємств з іноземними інвестиціями, в т.ч. у 135 підприємств частка інвестицій в статутному фонді становить 100 відсотків. Вказаною категорією підприємств до місцевого бюджету сплачено 90,8 млн.грн., за 2015 рік – 80,3 млн.грн. та за 2014 рік 58,6 млн.грн.

- Які компанії Ви можете відмітити як найбільші?

- Наступні 13 компаній – це добросовісні платники податків, які сплатили понад 3 млн. грн.:
1. ТОВ «СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ «БОГОРОДЧАНСЬКА-1» – Богородчанський район;
2. ТОВ «МРІЯ КАРПАТ» – Городенківський район;
3. ТОВ «УНІПЛИТ» – Долинський район;
4. ТЗОВ «ДАНОША» – Калуський район;
5. ПАТ «СЕГЕЖА ОРІАНА УКРАЇНА» - Калуський район;
6. ТОВ «ВІВА ДЕКОР» – Калуський район;
7. СТРАХОВЕ ТОВАРИСТВО З ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЗАХІД-РЕЗЕРВ» – Коломийський район;
8. СП «КНГК «ДЕЛЬТА» – Коломийський район;
9. ТОВ «АСТРО-СЕРВІС» – Коломийський район;
10. ТЗОВ «ЗАХІД-АГРО МХП» – Рогатинський район;
11. ТОВ «ДЕНА МЕТАЛ УКРАЇНА» – Тисменицький район;
12. ТЗОВ «ШТЕРН АГРО» – Тлумацький район;
13. ТОВ «ТАЙКО ЕЛЕКТРОНІКС ЮКРЕЙН ЛІМІТЕД» – м.Івано-Франківськ.


Мар’яна ЦИГАНИН


ПОШУК ПО ДАТІ