IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAОсновні показники соціально-економічного розвитку Надвірнянського району

Голова Надвірнянської районної адміністрації Олександр КЕНІЗ про інвестиційну привабливість регіону.

ТУРИСТИЧНИЙ ПІДЙОМ. ПЕРШИЙ ДІЛОВИЙ ВІЗИТ ГОТЕЛЬЄРІВ ЯРЕМЧАНЩИНИ ДО АВСТРІЇ

На початку листопада делегація яремчанських готельєрів повернулась із першого бізнес-туру до Австрійських Альп. Ініціатором поїздки виступили  ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» та “Асоціація готельєрів Яремчанщини”, а Івано-Франківська торгово-промислова палата підтримала цю ідею та допомогла з її втіленням в життя. Про саму поїздку, враження від неї та висновки говоримо з головою правління ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» Андрієм Дзвінчуком.

Зрубати не можна заборонити

Про електронний облік лісу  і нові правила продажу деревини на аукціонах , як борються з незаконною рубкою лісу -  розповідає директор Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан ОСТАШУК.

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Автомобілі майбутнього у Івано-Франківську

Автомобілі майбутнього у Івано-Франківську

Вони стають все більш популярними і відсувають на задній план звичні для водіїв іномарки з їхньою безпекою, шкіряними салонами і кількістю кінських сил. Автомобілі майбутнього, або ж електрокари, сьогодні мрія чи не кожного свідомого європейця та американця. Адже головне правило, за яким живе цивілізований світ у сучасних умовах, полягає у збереженні екології.
Чому електрокари домінують над іншими видами транспорту нам розповів директор компанії «Volt Group» та салону електромобілів «Volt» в Івано-Франківську Тарас Назарук.

1. Перша і, мабуть, найбільш вагома причина, через яку водіям варто змінювати своїх залізних коней на електро, є вплив транспортних засобів на навколишнє середовище. Ні для кого не секрет, що вихлопні гази традиційних автівок нищать екологію, адже викидають в атмосферу цілий ряд забруднюючих компонентів, більшість з яких, - токсичні. Електромобілі ж шкідливих викидів не виділяють, бо навіть не обладнані бензобаком.

2. Наступна перевага електромобілів, у порівнянні з традиційними автівками, – простота обслуговування.

Усім, хто хоча б трішки знається на автосправі, відомо, що в електромобілі ви не знайдете мастил, пального та усіх тих деталей, якими обладнаний транспортний засіб з бензиновим чи  дизельним двигуном. Тож кількість техобслуговувань такого залізного коня стає меншою. До цієї категорії переваг можна віднести і швидкість електромобіля, яка, у порівнянні з традиційним, є набагато нижчою. Тож ймовірність потрапляння в ДТП спадає, а гума на колесах автомобілів майбутнього житиме довше.

3. Вагомий аргумент у зіставленні традиційних автомобілів з електричними – і ціна питання. Попри те, що електромобілі сьогодні коштують дорого, попит на їхнє виготовлення зростає в геометричній прогресії, тому фахівці уже ловлять себе на думці, що з часом ціна на електричні моделі впаде. Відповідно такий транспорт стане доступним кожному автолюбителю.

4. До переваг електромобілів експерти відносять і їхню незалежність від природних ресурсів. Якщо, для прикладу, власники автомобілів з бензиновими двигунами напряму залежні від ціни на нафту, а вона в останній період то зростала, то спадала, власники екологічно чистих машин можуть спати спокійно. Навіть при дефіциті бензину чи дизельного палива вони їздитимуть безперешкодно. Зрозуміло, що електрика, якою заряжається електромобіль,  також ресурс, проте її людство у змозі генерувати.

5. Останній із плюсів електромобілів полягає у їхньому комфорті. Якщо ви любите подорожувати на великі відстані та маєте незначний досвід водіння, електромобілі знають, як вам допомогти. У першому випадку, що стосується далеких мандрівок, електричні машини поводять себе майже нечутно. Відповідно є можливість насолодитися гарною музикою та помилуватися красою навколишнього світу, замість звичного гуркоту і постійного відволікання.  У другому ж, де ми зачепили тему водійського стажу, машини майбутнього мають невеликі габарити. Тож припаркуватися на вулицях мегаполісу чи підземному паркінгу для вас не складе ніяких незручностей.

До слова, у минулому році експерти склали десятку найкращих електромобілів. Туди увійшли Fiat 500e, Ford Focus Electriс, Kia Soul EV, Volkswagen e-Golf, Chevrolet Spark EV, Renault Zoe, BMW i3 та Mercedes Clase B Electric. Вартість кожної з таких автівок стартує від 25 000 доларів. Найдорожчою і найкращою машиною майбутнього названо американську «Tesla Motors». За майже 5 з половиною секунд вона розганяється до 100 кілометрів на годину і може мчати на швидкості 210 кілометрів на годину. Щоправда, вартість такої "лялечки", у порівнянні з іншими марками, набагато дорожча і сягає 70-75 000 доларів.

 

Олег ГАЛІВ


ПОШУК ПО ДАТІ