IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Іноземні компанії Прикарпаття

Іноземні компанії Прикарпаття

Leoni AG

Leoni AG — німецьке холдингове акціонерне товариство.

Компанія була заснована в 1917 році і є одним із найстаріших підприємств Німеччини. Штаб-квартира компанії від самого заснування знаходиться в німецькому місті Нюрнберг.  Головні напрями холдингу «Leoni AG»: виробництво дроту і кабелю для різних сфер індустрії, виробництво джгутів, дротів та інших комплектуючих для автомобільної промисловості.Ключові клієнти холдингу: General Motors, BMW, Volkswagen, Audi, Volvo, Cummins, Caterpillar, DAF. Компанія має ряд дочірніх компаній по всьому світі: ТунісІрландія, Німеччина, США , Угорщина,СловаччинаПольщаСінгапур та Китай, Південна Африка, Мексика.

"Leoni AG" в Україні

В Україні "Leoni AG" працює в Львівській області з 2003 року - завод був побудований за рекордно короткий час - 11 місяців.

У  жовтні 2016 року у Коломиї заклали пам’ятну капсулу у фундамент майбутнього заводу “Леоні”. Будівництво промислової установи , що займатиметься виробництвом електричної проводки для автомобілів, планують завершити до червня 2017-го. За зведення  заводу Леоні, який є  найбільшою інвестицією за 25 років, Коломия конкурувала з кількома містами Прикарпаття та Львівщини. Зокрема, на спорудження промислового об’єкта спрямують 6,6 мільйонів євро, а на його устаткування – ще 8 мільйонів.

Electrolux

Electrolux — шведський концерн, один з провідних світових інноваційних виробників широкого спектру електричних і газових приладів для домашніх і професійних потреб. Щорічно компанія продає понад 50 мільйонів своїх виробів споживачам зі 150 країн світу. Штаб-квартира базується у місті Стокгольмі (Швеція). Існує близько 60 офісів концерну у різних країнах світу.

Техніка Electrolux виготовляється на заводах, що розташовані в більше, ніж у 10 країнах Європи.

У 1910 році у Стокгольмі підприємець Аксель Веннер-Грен (Axel Wenner-Gren) заснував компанію під назвою Elektromekaniska AB. Уже через 2 роки починається співпраця Elektromekaniska AB з підприємством AB Lux (Стокгольм, Швеція), що виробляє з 1901 року вуличні гасові лампи під маркою Lux. Тоді ж (в 1912 році) компанія запускає виробництво першого побутового пилососа (модель Lux 1). 1919 рік — засновано компанію Electrolux, після злиття Elektromekaniska AB з AB Lux (тогочасна назва компанії Elektrolux AB, написання якої було змінено на сучасне Electrolux тільки в 1957 році).

  • 1921 рік — Electrolux виготовляє побутовий пилосос на полозах — модель №V. Це була перша побутова модель пилососа, пристосованого для регулярного зручного використання у побуті.
  • 1925 рік — створюється перший у світі абсорбційний (безкомпресорний) холодильник D-fridge, винахідником якого став Альберт Ейнштейн.
  • 1951 рік — виготовляється перша побутова пральна машина Electrolux W20.
  • 1959 рік — створюється перша компактна посудомийна машина Electrolux D30.
  • 1964 рік — виготовляється перший у світі пилосос Luxomatic Z90 з одноразовим мішком для пилу, індикатором заповнення та змотуванням шнура.
  • 1975 рік — створюється перший пилосос Electrolux Z320 на колесах та з автоматичним вимиканням при заповненні мішка.
  • 2013 рік — запуск унікальної лінійки техніки Electrolux Platinum, що призначена для продажу ексклюзивно в країнах Східної Європи та Кавказу.
  • 2015 рік — старт виробництва вузьких пральних машин Electrolux з інверторним мотором на власному заводі у м. Івано-Франківськ, Україна.

Electrolux в Україні       

У 2010 році Electrolux за 19 млн. євро придбав у італійської компанії Antonio Merloni завод «Українська побутова техніка», розташований в Івано-Франківську.

Виробництво пральних машин марки Electrolux та Zanussi в Україні почалося у квітні 2011 року на повністю переобладнаному підприємстві. Потужності найсучаснішої лінії виробництва Electrolux дозволяють виготовляти більше ніж 300 тис. одиниць техніки Electrolux і Zanussi на рік, а сукупна частка обох торгових марок на українському ринку суттєво зросла.

Продукція заводу Electrolux (м. Івано-Франківськ, Україна) постачається в більш ніж 25 країн світу.

 «Три Бетони»

В місті Калуш  працює завод-гігант «3 Бетони», який виготовляє продукцію європейського зразка і увійшов у трійку найпотужніших виробників аналогічної продукції в Україні. Основний продукт –  залізобетонні каркаси будівель та споруд. Підприємство було засновано в 2002 році трьома угорськими фірмами «KESZ» Ltd., «ASA» Kft. Та  Ferrobeton Zrt., що входять до складу провідних будівельних компаній світу «CONSOLIS» та «CRH». А от працюють на заводі більше 100 спеціалістів з Калуша і прилеглих територій.  За 13 років «3 Бетони» збудували більше 200 об’єктів. Наприклад, в місті Івано-Франківську (і майже по всій Україні) торгові центри «Метро», «Арсен», «Велмарт», «Епіцентр» – це реалізовані об’єкти компанії. Не можливо не згадати про «Арену-Львів», де 95 % збірного залізобетону, використаного у спорудженні стадіону, – продукт заводу.

Danosha

 

«Даноша» — українська сільськогосподарська компанія, яка належить данським інвесторам та була створена у червні 2004 року в с.Копанки неподалік від міста Калуш (Івано-Франківська обл.). «Даноша» є сестринською компанією сільськогосподарського підприємства «Poldanor S.A.» в Польщі. Власники компанії мають багаторічний досвід у створенні та керівництві сучасними та прибутковими сільськогосподарськими підприємствами на теренах Данії, Польщі та інших країн Північної Європи.

Історія компанії «Даноша» почалася із придбання колишнього свинокомплексу «Прикарпаття» в Івано-Франківській області, який відреставрували та повністю оновили відповідно до європейських стандартів. У 2006 році було запущене власне виробництво комбікормів.

На даний час підприємство здійснює свою діяльність у двох основних напрямках: тваринництво та рослинництво. Компанія складається із трьох фермерських комплексів у Калуському районі (с.Копанки, с.Вилки, с.Лука) та двох - у Галицькому  (с. Лани, с. Тустань). «Даноша» була однією з перших компаній в Україні, які займалися вирощуванням добре розвинених свиней з високим показником росту, чудовою конверсією корму та високим відсотком живонароджених поросят на базі генетичного матеріалу з Данії.

«Даноша» прагне стати провідним та авторитетним сільськогосподарським підприємством України, брати участь у розвитку та вдосконаленні сільськогосподарської та екологічної політики країни поряд із власним внеском у розвиток місцевої громади, економіки та інфраструктури.

DANA METAL UKRAINE

"Дена Метал Україна" - це дочірня компанія датської компанії Dana Metal Denmark, яка знаходиться на заході Данії (danametal.dk). "Дена Метал Україна" розміщена у передмісті Івано-Франківська. Основний вид діяльності - виробництво з металевого дроту, сталевого листа, труб та виготовлення металоконструкцій.
"Дена Метал Україна" - це гнучкий постачальник  з високими виробничими потужностями та 12-річним досвідом роботи у сфері виробництва сталевих конструкцій та виробів з металевого дроту для українського ринку, а також для інших європейських ринків, переважно - ринку Данії.

Виробничі площі компанії займають більше 5300 м². Компанія володіє сучасним обладнанням, декількома верстатами з цифровим програмним управлінням, пресами для гнуття, роботозованими машинами, зварювальними апаратами, плазморізальною машиною з високою роздільною здатністю. Все це використовується у виробництві продукції з дроту, сталевого листа, труб та виготовленні металевих конструкцій. Вага виробів коливається від 0,05 кг до 2800 кг. Компанія пропонує різні види покриття поверхонь: Піскоструменеве очищення – Порошкове фарбування – Пластикове покриття – Порошкове фарбування Rilsan - Оцинковування - Гаряча гальваніка.

ТОВ "СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ "БОГОРОДЧАНСЬКА-1".

ТОВ “Сонячна електростанція “Богородчанська-1” засноване у 2012 році в селі Старі Богородчани і входить до групи компаній «ЕКО-Оптіма», яка будує та експлуатує об'єкти відновлюваної енергетики, зокрема у Львівській та Івано-Франківській областях. Основу геліоелектростанції складають більше 12 тис. фотовольтажних модулів чеського виробництва. Вони займають площу близько 6 га. Основним видом діяльності електростанції є виробництво енергії. Окрім того, електростанція «Богородчанська-1» займається: передачею електроенергії, її розподіленням та торгівлею нею, будівництвом споруд електропостачання та телекомунікацій.

ТОВ «МРІЯ КАРПАТ».

Товариство з обмеженою відповідальністю «Мрія Карпат» засноване в 2007 році та знаходиться в селі Росохач Городенківського району. Компанія займається вирощуванням зернових та технічних культур, а саме: різних зернових культур (крім рису), бобових та насіння олійних культур (соняшнику, ріпаку, гірчиці, льону). ТОВ «Мрія Карпат» є одним із найбільших сільськогосподарських виробників у галузі рослинництва в Івано-Франківській області.

ТЗОВ «УНІПЛИТ».

Товариство створено у 2000 році.

Проектна потужінсть виробництва 10 млн. кв. м плити на рік. ТзОВ "Уніплит" на даний час є єдиним підприємством в Україні, що виробляє плиту ДВП мокрим способом (екологічно чиста плита). Компанія «Уніплит» – лідер деревообробної галузі України в сегменті виробництва ДВП, оздобленого ДВП, фанери та пиломатеріалів. Максимальна самозабезпеченість сировиною визначає стабільність виробництва.  Основні споживачі продукції  ТзОВ «Уніплит» – меблева, будівельна та пакувальна галузі.

 ПАТ «СЕГЕЖА ОРІАНА Україна».

Компанія ПАТ "Сегежа Орiана Україна" знаходиться у місті Калуші і функціонує з 2000 року.  Приватне акцiонерне товариство "Сегежа Орiана Україна" займається: виробництвом гофрованого картону, паперової та картонної тари, оптовою торгівлею,
консультуванням з питань комерцiйної дiяльностi та управлiння, рекламною діяльністю. Компанія безпосередньо виробляє мішки пакувальні паперові з днищем більше 40 см. Експортує свої товари ПАТ "Сегежа Орiана Україна" в Угорщину, Латвію, Білорусь, Молдову, Польщу, Румунію та Росію.

СТРАХОВЕ ТОВАРИСТВО З ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЗАХІД-РЕЗЕРВ».

«Захід-Резерв» працює на страховому ринку України з 1992 року. За цей час товариство зарекомендувало себе як стабільний професійний партнер у ділових стосунках із клієнтами. З 1995 року активи товариства зростають, а солідний капітал, потужні страхові резерви є гарантією страхових виплат. СТзДВ «Захід-Резерв» проводить такі види страхування: страхування наземного (крім залізничного), повітряного та водного транспорту; страхування цивільної відповідальності власників наземного, повітряного та водного транспорту (включаючи відповідальність перевізника); страхування вантажів та багажу; страхування кредитів; страхування фінансових ризиків; страхування вогневих ризиків та ризиків стихійних явищ; страхування професійної відповідальності.

ТЗОВ «ШТЕРН-АГРО».

За 2008 рік найбільший обсяг інвестицій в економіку Тлумацького  району, а саме у розвиток агропромислового комплексу, вкладено ТзОВ “Штерн-Агро".

Засновниками товариства є громадяни ФРН Елізабет та Альберт Інгестерна. Починала компанія свою діяльність з 500 гектарів землі, на якій вирощували в основному цукровий буряк та пшеницю. Сьогодні фахівці «Штерн-Агро» на шести тисячах гектарів землі не лише у Тлумацькому, а й Тисменицькому районі, сіють зернові, ріпак, кукурудзу. Перспективним сільгоспвиробники вважають і розвиток тваринництва. 

 

 Мар'яна ЦИМБАЛЮК

Уляна ГАВРИЛЮК

 
ПОШУК ПО ДАТІ