IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAОсновні показники соціально-економічного розвитку Надвірнянського району

Голова Надвірнянської районної адміністрації Олександр КЕНІЗ про інвестиційну привабливість регіону.

ТУРИСТИЧНИЙ ПІДЙОМ. ПЕРШИЙ ДІЛОВИЙ ВІЗИТ ГОТЕЛЬЄРІВ ЯРЕМЧАНЩИНИ ДО АВСТРІЇ

На початку листопада делегація яремчанських готельєрів повернулась із першого бізнес-туру до Австрійських Альп. Ініціатором поїздки виступили  ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» та “Асоціація готельєрів Яремчанщини”, а Івано-Франківська торгово-промислова палата підтримала цю ідею та допомогла з її втіленням в життя. Про саму поїздку, враження від неї та висновки говоримо з головою правління ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» Андрієм Дзвінчуком.

Зрубати не можна заборонити

Про електронний облік лісу  і нові правила продажу деревини на аукціонах , як борються з незаконною рубкою лісу -  розповідає директор Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан ОСТАШУК.

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Іноземні компанії Прикарпаття

Іноземні компанії Прикарпаття

Leoni AG

Leoni AG — німецьке холдингове акціонерне товариство.

Компанія була заснована в 1917 році і є одним із найстаріших підприємств Німеччини. Штаб-квартира компанії від самого заснування знаходиться в німецькому місті Нюрнберг.  Головні напрями холдингу «Leoni AG»: виробництво дроту і кабелю для різних сфер індустрії, виробництво джгутів, дротів та інших комплектуючих для автомобільної промисловості.Ключові клієнти холдингу: General Motors, BMW, Volkswagen, Audi, Volvo, Cummins, Caterpillar, DAF. Компанія має ряд дочірніх компаній по всьому світі: ТунісІрландія, Німеччина, США , Угорщина,СловаччинаПольщаСінгапур та Китай, Південна Африка, Мексика.

"Leoni AG" в Україні

В Україні "Leoni AG" працює в Львівській області з 2003 року - завод був побудований за рекордно короткий час - 11 місяців.

У  жовтні 2016 року у Коломиї заклали пам’ятну капсулу у фундамент майбутнього заводу “Леоні”. Будівництво промислової установи , що займатиметься виробництвом електричної проводки для автомобілів, планують завершити до червня 2017-го. За зведення  заводу Леоні, який є  найбільшою інвестицією за 25 років, Коломия конкурувала з кількома містами Прикарпаття та Львівщини. Зокрема, на спорудження промислового об’єкта спрямують 6,6 мільйонів євро, а на його устаткування – ще 8 мільйонів.

Electrolux

Electrolux — шведський концерн, один з провідних світових інноваційних виробників широкого спектру електричних і газових приладів для домашніх і професійних потреб. Щорічно компанія продає понад 50 мільйонів своїх виробів споживачам зі 150 країн світу. Штаб-квартира базується у місті Стокгольмі (Швеція). Існує близько 60 офісів концерну у різних країнах світу.

Техніка Electrolux виготовляється на заводах, що розташовані в більше, ніж у 10 країнах Європи.

У 1910 році у Стокгольмі підприємець Аксель Веннер-Грен (Axel Wenner-Gren) заснував компанію під назвою Elektromekaniska AB. Уже через 2 роки починається співпраця Elektromekaniska AB з підприємством AB Lux (Стокгольм, Швеція), що виробляє з 1901 року вуличні гасові лампи під маркою Lux. Тоді ж (в 1912 році) компанія запускає виробництво першого побутового пилососа (модель Lux 1). 1919 рік — засновано компанію Electrolux, після злиття Elektromekaniska AB з AB Lux (тогочасна назва компанії Elektrolux AB, написання якої було змінено на сучасне Electrolux тільки в 1957 році).

  • 1921 рік — Electrolux виготовляє побутовий пилосос на полозах — модель №V. Це була перша побутова модель пилососа, пристосованого для регулярного зручного використання у побуті.
  • 1925 рік — створюється перший у світі абсорбційний (безкомпресорний) холодильник D-fridge, винахідником якого став Альберт Ейнштейн.
  • 1951 рік — виготовляється перша побутова пральна машина Electrolux W20.
  • 1959 рік — створюється перша компактна посудомийна машина Electrolux D30.
  • 1964 рік — виготовляється перший у світі пилосос Luxomatic Z90 з одноразовим мішком для пилу, індикатором заповнення та змотуванням шнура.
  • 1975 рік — створюється перший пилосос Electrolux Z320 на колесах та з автоматичним вимиканням при заповненні мішка.
  • 2013 рік — запуск унікальної лінійки техніки Electrolux Platinum, що призначена для продажу ексклюзивно в країнах Східної Європи та Кавказу.
  • 2015 рік — старт виробництва вузьких пральних машин Electrolux з інверторним мотором на власному заводі у м. Івано-Франківськ, Україна.

Electrolux в Україні       

У 2010 році Electrolux за 19 млн. євро придбав у італійської компанії Antonio Merloni завод «Українська побутова техніка», розташований в Івано-Франківську.

Виробництво пральних машин марки Electrolux та Zanussi в Україні почалося у квітні 2011 року на повністю переобладнаному підприємстві. Потужності найсучаснішої лінії виробництва Electrolux дозволяють виготовляти більше ніж 300 тис. одиниць техніки Electrolux і Zanussi на рік, а сукупна частка обох торгових марок на українському ринку суттєво зросла.

Продукція заводу Electrolux (м. Івано-Франківськ, Україна) постачається в більш ніж 25 країн світу.

 «Три Бетони»

В місті Калуш  працює завод-гігант «3 Бетони», який виготовляє продукцію європейського зразка і увійшов у трійку найпотужніших виробників аналогічної продукції в Україні. Основний продукт –  залізобетонні каркаси будівель та споруд. Підприємство було засновано в 2002 році трьома угорськими фірмами «KESZ» Ltd., «ASA» Kft. Та  Ferrobeton Zrt., що входять до складу провідних будівельних компаній світу «CONSOLIS» та «CRH». А от працюють на заводі більше 100 спеціалістів з Калуша і прилеглих територій.  За 13 років «3 Бетони» збудували більше 200 об’єктів. Наприклад, в місті Івано-Франківську (і майже по всій Україні) торгові центри «Метро», «Арсен», «Велмарт», «Епіцентр» – це реалізовані об’єкти компанії. Не можливо не згадати про «Арену-Львів», де 95 % збірного залізобетону, використаного у спорудженні стадіону, – продукт заводу.

Danosha

 

«Даноша» — українська сільськогосподарська компанія, яка належить данським інвесторам та була створена у червні 2004 року в с.Копанки неподалік від міста Калуш (Івано-Франківська обл.). «Даноша» є сестринською компанією сільськогосподарського підприємства «Poldanor S.A.» в Польщі. Власники компанії мають багаторічний досвід у створенні та керівництві сучасними та прибутковими сільськогосподарськими підприємствами на теренах Данії, Польщі та інших країн Північної Європи.

Історія компанії «Даноша» почалася із придбання колишнього свинокомплексу «Прикарпаття» в Івано-Франківській області, який відреставрували та повністю оновили відповідно до європейських стандартів. У 2006 році було запущене власне виробництво комбікормів.

На даний час підприємство здійснює свою діяльність у двох основних напрямках: тваринництво та рослинництво. Компанія складається із трьох фермерських комплексів у Калуському районі (с.Копанки, с.Вилки, с.Лука) та двох - у Галицькому  (с. Лани, с. Тустань). «Даноша» була однією з перших компаній в Україні, які займалися вирощуванням добре розвинених свиней з високим показником росту, чудовою конверсією корму та високим відсотком живонароджених поросят на базі генетичного матеріалу з Данії.

«Даноша» прагне стати провідним та авторитетним сільськогосподарським підприємством України, брати участь у розвитку та вдосконаленні сільськогосподарської та екологічної політики країни поряд із власним внеском у розвиток місцевої громади, економіки та інфраструктури.

DANA METAL UKRAINE

"Дена Метал Україна" - це дочірня компанія датської компанії Dana Metal Denmark, яка знаходиться на заході Данії (danametal.dk). "Дена Метал Україна" розміщена у передмісті Івано-Франківська. Основний вид діяльності - виробництво з металевого дроту, сталевого листа, труб та виготовлення металоконструкцій.
"Дена Метал Україна" - це гнучкий постачальник  з високими виробничими потужностями та 12-річним досвідом роботи у сфері виробництва сталевих конструкцій та виробів з металевого дроту для українського ринку, а також для інших європейських ринків, переважно - ринку Данії.

Виробничі площі компанії займають більше 5300 м². Компанія володіє сучасним обладнанням, декількома верстатами з цифровим програмним управлінням, пресами для гнуття, роботозованими машинами, зварювальними апаратами, плазморізальною машиною з високою роздільною здатністю. Все це використовується у виробництві продукції з дроту, сталевого листа, труб та виготовленні металевих конструкцій. Вага виробів коливається від 0,05 кг до 2800 кг. Компанія пропонує різні види покриття поверхонь: Піскоструменеве очищення – Порошкове фарбування – Пластикове покриття – Порошкове фарбування Rilsan - Оцинковування - Гаряча гальваніка.

ТОВ "СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ "БОГОРОДЧАНСЬКА-1".

ТОВ “Сонячна електростанція “Богородчанська-1” засноване у 2012 році в селі Старі Богородчани і входить до групи компаній «ЕКО-Оптіма», яка будує та експлуатує об'єкти відновлюваної енергетики, зокрема у Львівській та Івано-Франківській областях. Основу геліоелектростанції складають більше 12 тис. фотовольтажних модулів чеського виробництва. Вони займають площу близько 6 га. Основним видом діяльності електростанції є виробництво енергії. Окрім того, електростанція «Богородчанська-1» займається: передачею електроенергії, її розподіленням та торгівлею нею, будівництвом споруд електропостачання та телекомунікацій.

ТОВ «МРІЯ КАРПАТ».

Товариство з обмеженою відповідальністю «Мрія Карпат» засноване в 2007 році та знаходиться в селі Росохач Городенківського району. Компанія займається вирощуванням зернових та технічних культур, а саме: різних зернових культур (крім рису), бобових та насіння олійних культур (соняшнику, ріпаку, гірчиці, льону). ТОВ «Мрія Карпат» є одним із найбільших сільськогосподарських виробників у галузі рослинництва в Івано-Франківській області.

ТЗОВ «УНІПЛИТ».

Товариство створено у 2000 році.

Проектна потужінсть виробництва 10 млн. кв. м плити на рік. ТзОВ "Уніплит" на даний час є єдиним підприємством в Україні, що виробляє плиту ДВП мокрим способом (екологічно чиста плита). Компанія «Уніплит» – лідер деревообробної галузі України в сегменті виробництва ДВП, оздобленого ДВП, фанери та пиломатеріалів. Максимальна самозабезпеченість сировиною визначає стабільність виробництва.  Основні споживачі продукції  ТзОВ «Уніплит» – меблева, будівельна та пакувальна галузі.

 ПАТ «СЕГЕЖА ОРІАНА Україна».

Компанія ПАТ "Сегежа Орiана Україна" знаходиться у місті Калуші і функціонує з 2000 року.  Приватне акцiонерне товариство "Сегежа Орiана Україна" займається: виробництвом гофрованого картону, паперової та картонної тари, оптовою торгівлею,
консультуванням з питань комерцiйної дiяльностi та управлiння, рекламною діяльністю. Компанія безпосередньо виробляє мішки пакувальні паперові з днищем більше 40 см. Експортує свої товари ПАТ "Сегежа Орiана Україна" в Угорщину, Латвію, Білорусь, Молдову, Польщу, Румунію та Росію.

СТРАХОВЕ ТОВАРИСТВО З ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЗАХІД-РЕЗЕРВ».

«Захід-Резерв» працює на страховому ринку України з 1992 року. За цей час товариство зарекомендувало себе як стабільний професійний партнер у ділових стосунках із клієнтами. З 1995 року активи товариства зростають, а солідний капітал, потужні страхові резерви є гарантією страхових виплат. СТзДВ «Захід-Резерв» проводить такі види страхування: страхування наземного (крім залізничного), повітряного та водного транспорту; страхування цивільної відповідальності власників наземного, повітряного та водного транспорту (включаючи відповідальність перевізника); страхування вантажів та багажу; страхування кредитів; страхування фінансових ризиків; страхування вогневих ризиків та ризиків стихійних явищ; страхування професійної відповідальності.

ТЗОВ «ШТЕРН-АГРО».

За 2008 рік найбільший обсяг інвестицій в економіку Тлумацького  району, а саме у розвиток агропромислового комплексу, вкладено ТзОВ “Штерн-Агро".

Засновниками товариства є громадяни ФРН Елізабет та Альберт Інгестерна. Починала компанія свою діяльність з 500 гектарів землі, на якій вирощували в основному цукровий буряк та пшеницю. Сьогодні фахівці «Штерн-Агро» на шести тисячах гектарів землі не лише у Тлумацькому, а й Тисменицькому районі, сіють зернові, ріпак, кукурудзу. Перспективним сільгоспвиробники вважають і розвиток тваринництва. 

 

 Мар'яна ЦИМБАЛЮК

Уляна ГАВРИЛЮК

 


ПОШУК ПО ДАТІ