IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Нові штрафи для бізнесу: гра в одні ворота

У грудні 2016 року Верховна Рада підтримала пропозиції уряду, спрямовані на виведення зарплат з "тіні". Йдеться про законопроект №5130 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України".
Хто може перевірити роботодавця і застосувати до нього санкції?
1. Інспекції з праці.
2. Органи місцевого самоврядування.
3. Фіскальна служба (в частині сплати податків).
Міністерство фінансів як головний наглядач отримає вільний і безкоштовний доступ до всіх державних реєстрів: до Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, з Державним реєстром реєстрації майнових прав та їх обмежень, Держреєстру майнових прав на нерухомість, Держреєстру актів цивільного стану та іншим реєстрів.
Санкції, які можуть бути застосовані до роботодавця.
Фінансова відповідальність.
Юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, відповідно до статті 265 КЗпП несуть фінансову відповідальність у таких розмірах (для розрахунку суми штрафу в гривні беремо мінімальну зарплату, яка встановлена ​​на 1 січня 2017 року, - 3 200).
1) 100 мінімальних зарплат (320 тис грн) - за недопуск державного інспектора праці до перевірки, коли вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати зарплати без нарахування і сплати єдиного внеску (виплата зарплати в конверті).
До речі, це новий вид відповідальності!
2) 30 мінімальних зарплат (96 тис грн) - за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення:
- Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),
- Оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи за повний робочий час, встановлений на підприємстві (тобто людина офіційно повинен працювати чотири години, але працює вісім годин),
- Виплата зарплати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків,
- Порушення встановлених термінів виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за місяць,
- Виплати не в повному обсязі.
3) 10 мінімальних зарплат (32 тис грн) - за кожного працівника при недотриманні мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, якщо не оплачена робота в нічний час, робота у вихідний або святковий день, понаднормова робота).
4) 3 мінімальні зарплати (9,6 тис грн) - немає прив'язки до кожного працівника, отже, цей штраф в цілому по підприємству:
- За порушення встановлених термінів виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, виплату не в повному обсязі,
- За недопуск інспекторів до перевірки, крім випадку, коли темою перевірки є не оформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплати в конверті. Це також новий вид відповідальності!
5) 1 мінімальна зарплата (3,2 тис грн) - за порушення інших вимог трудового законодавства, крім зазначених вище. До цього виду штрафу відноситься і штраф за неподання або несвоєчасне подання повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Джерело: Економічна правда
ПОШУК ПО ДАТІ