IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAKia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.

«Моя особиста позиція - Україна є успішною, якщо вона є максимально передовою в сфері бізнесу» -

Міністр юстиції України Павло Петренко про антирейдерські закони та нові он-лайн сервіси для бізнесу.

Столиця інвестицій

На початку літа в  Івано-Франківську відкрилося представництво Офісу залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest у Західній Україні. Це перший регіональний офіс і його діяльність поширюється на сім областей: Івано-Франківську, Львівську, Закарпатську, Чернівецьку, Тернопільську, Рівненську та Волинську. Про стратегічні цілі організації, інвестиційний клімат області, вимоги інвесторів та чи не перетвориться регіон у сировинну базу з дешевою робочою силою ми розпиталися у директора UkraineInvest у Західній Україні Олега Доскоча.Чемпіони з інвестицій. Хто в Україні в 2017р. планує найбільші будівництва?

Чемпіони з інвестицій. Хто в Україні в 2017р. планує найбільші будівництва?

Для української будівельної галузі найкращим за останні 20 років був 2007р. Далі були  три роки кризи, коли обсяг виконаних будівельних робіт щорічно скорочувався. У 2010-му він виявився в 2,42 рази менше, ніж в 2007-му. Пожвавлення відбулося завдяки підготовці до Євро-2012. Зрозуміло, що на тих будівництвах були розкрадені мільярди, але все ж в 2011 р обсяг будівельної продукції зріс на 20%. Однак потім відновився спад, і тривав він чотири роки. У 2015 року обсяг будівельної продукції виявився на 42,4% меншим, ніж в 2011-му.

Важливим стає  той факт, що в 2016р. - вперше після чотирьох років спаду - будівництво продемонструвало зростання. Причому не якийсь там, а найбільший серед усіх галузей економіки - на 13,1%. Зокрема, обсяги будівництва житла зросли на 13%, нежитлових будівель - на 17,4%, інженерних споруд - на 11%. Це говорить про те, що у порівнянні з попередніми роками у всіх категорій інвесторів - компаній, населення, держави, територіальних громад - додалося грошей і, напевно, стало більше оптимізму або принаймні менше паніки.

Але все ж до рівня, Який був досягнутий в 2011р., поки дуже далеко. Щоб перевершити його, потрібні ще чотири роки зростання з темпами по 10-13% на рік. У 2017 р забезпечити такі темпи цілком реально, якщо реалізують свої інвестплани найбільші державні і приватні компанії.

Наприклад, НАК «Нафтогаз України» в минулому році вперше за багато років отримала прибуток, причому чималий - понад 20 млрд грн,  не маючи фінансування з держбюджету. Половина цієї суми піде на виплату дивідендів власнику, тобто державі, а решта плюс-мінус  те, що дозволять кредитні можливості, НАК намірів направить на виконання програми «20/20» ПАТ «Укргазвидобування». Ця програма обіцяє збільшення видобутку газу до 20 млрд куб. м в 2020 р.

У минулому році «Укргазвидобування» здобув понад 14600000000 куб. м - на 77 млн ​​куб. м більше, ніж роком раніше. При цьому обсяги буріння зросли на 14%, було введено 70 нових свердловин (в 2015р. - 63). У цьому  році компанія планує наростити видобуток ще на 400-600 млн куб. м, збільшити обсяги буріння майже вдвічі і ввести в експлуатацію 100 нових свердловин.

Також великі надії в НАЕК «Енергоатом». Вона розраховує, що в 2017р. нарешті буде позитивно вирішено питання про завершення будівництва третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Загальна вартість будівництва - 3700000000 євро. Будівельна готовність ЦИХ енергоблоків оцінюється в 75 і 28 % відповідно. У компанії стверджують, що обійдуться без російського постачальника реакторної технології та обладнання. Буде використана реакторна установка європейського постачальника, при цьому проект забезпечить більш високий рівень безпеки, ніж на нині діючих українських АЕС.

Серед приватних компаній, що належить іноземним інвесторам, особливо Масштабні інвестплани має ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». У 2017 році компанія починає будівництво другої машини безперервного лиття заготовок потужністю 1400000 т в рік. Перша така машина потужністю 1200000 т в рік була введена в експлуатацію в 2011р. Будівництво другої буде завершено до середини 2018р. Орієнтовна вартість проекту - $ 100 млн. Вже 3 січня 2017р. було розпочато інженерно-геологічні вишукування на майданчику майбутнього будівництва. За планами компанії загальний обсяг інвестицій в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в найближчі чотири роки складе $ 1,2-1,5 млрд, у тому числі в 2017-му - $ 375-400 млн.

Амбітні плани мають українські агрохолдинги, які нарощують експорт зерна. Вони збираються до 2020 року в чотири рази збільшити перевалку зернових в українських портах. Для цього заплановано побудувати 36 об'єктів по перевантаженню зернових вантажів загальною потужністю майже 100 млн т на рік. У листопаді минулого року заступник голови Адміністрації морських портів України В'ячеслав Вороний розповів, що 10 терміналів загальною потужністю 33800000 т / ч вже будуються. Після цього з'явилася інформація про запуск ще кількох проектів.

Так, в грудні Мінінфраструктури повідомило, що агрохолдинг «Кернел Груп» отримав в довгострокову оренду територію в морському порту в Чорноморську (колишній Іллічівськ) для будівництва нового терміналу. За словами власника холдингу Андрія Веревського, термінал потужністю 4 млн т / ч буде введено в дію до кінця 2018 року і обійдеться в $ 120 млн, з яких $ 40 млн будуть освоєні в 2017р.

У січні Міжнародна фінансова корпорація (IFC) схвалила виділення компанії «МВ Карго» $ 37 млн ​​кредиту для реалізації проекту з будівництва зернового терміналу потужністю 5 млн т / ч в порту «Південний». Раніше таку ж суму на цей проект вирішив виділити Європейський банк реконструкції і розвитку. А компанія «Новотех-Термінал» в січні вже приступила до будівництва нового зернового терміналу потужністю 3 млн т / рік в морському порту в Одесі.

Юрій Вишневський

Інформує minprom.


ПОШУК ПО ДАТІ