IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAЯкість продукту – запорука успіху

Кожна людина мріє про затишок в оселі та охайний вигляд двору біля неї. Але сьогодні буває нелегко визначитися із запропонованими послугами та товарами, їх ціною і якістю. Професійними підказками та історією свого успіху з журналом «МЕГА» поділився Володимир Козира – директор ТОВ «ГАРАНТПЛЮСБУД».ОЛЕКСАНДР КУЗИК, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР « ELECTROLUX»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

Олександр Грабовський, засновник бренду «Star face family»:

«Розвиток  галузі моди і фешн-індустрії області це напрямок нашої роботи».

ОЛЕКСАНДР КУЗИК, генеральний директор « Electrolux»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

У горах, як удома. Нерухомість у Карпатах. Тенденції будівельного ринку.

Все більше українців замість життя в мегаполісі надають перевагу спокійним та затишним містечкам. Серед тих, хто пропонує сучасне комфортне житло в курортному куточку і девелоперська компанія «ПОЛЯРИС». Їхній житловий комплекс під назвою «Крайобраз» розташований у карпатському містечку Яремче.  Про тенденції в нерухомості, попит на будівельному ринку, привабливість та переваги житла в кліматичному курорті Прикарпаття розповіла СEO компанії Оксана Ціхоцька.Чемпіони з інвестицій. Хто в Україні в 2017р. планує найбільші будівництва?

Чемпіони з інвестицій. Хто в Україні в 2017р. планує найбільші будівництва?

Для української будівельної галузі найкращим за останні 20 років був 2007р. Далі були  три роки кризи, коли обсяг виконаних будівельних робіт щорічно скорочувався. У 2010-му він виявився в 2,42 рази менше, ніж в 2007-му. Пожвавлення відбулося завдяки підготовці до Євро-2012. Зрозуміло, що на тих будівництвах були розкрадені мільярди, але все ж в 2011 р обсяг будівельної продукції зріс на 20%. Однак потім відновився спад, і тривав він чотири роки. У 2015 року обсяг будівельної продукції виявився на 42,4% меншим, ніж в 2011-му.

Важливим стає  той факт, що в 2016р. - вперше після чотирьох років спаду - будівництво продемонструвало зростання. Причому не якийсь там, а найбільший серед усіх галузей економіки - на 13,1%. Зокрема, обсяги будівництва житла зросли на 13%, нежитлових будівель - на 17,4%, інженерних споруд - на 11%. Це говорить про те, що у порівнянні з попередніми роками у всіх категорій інвесторів - компаній, населення, держави, територіальних громад - додалося грошей і, напевно, стало більше оптимізму або принаймні менше паніки.

Але все ж до рівня, Який був досягнутий в 2011р., поки дуже далеко. Щоб перевершити його, потрібні ще чотири роки зростання з темпами по 10-13% на рік. У 2017 р забезпечити такі темпи цілком реально, якщо реалізують свої інвестплани найбільші державні і приватні компанії.

Наприклад, НАК «Нафтогаз України» в минулому році вперше за багато років отримала прибуток, причому чималий - понад 20 млрд грн,  не маючи фінансування з держбюджету. Половина цієї суми піде на виплату дивідендів власнику, тобто державі, а решта плюс-мінус  те, що дозволять кредитні можливості, НАК намірів направить на виконання програми «20/20» ПАТ «Укргазвидобування». Ця програма обіцяє збільшення видобутку газу до 20 млрд куб. м в 2020 р.

У минулому році «Укргазвидобування» здобув понад 14600000000 куб. м - на 77 млн ​​куб. м більше, ніж роком раніше. При цьому обсяги буріння зросли на 14%, було введено 70 нових свердловин (в 2015р. - 63). У цьому  році компанія планує наростити видобуток ще на 400-600 млн куб. м, збільшити обсяги буріння майже вдвічі і ввести в експлуатацію 100 нових свердловин.

Також великі надії в НАЕК «Енергоатом». Вона розраховує, що в 2017р. нарешті буде позитивно вирішено питання про завершення будівництва третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Загальна вартість будівництва - 3700000000 євро. Будівельна готовність ЦИХ енергоблоків оцінюється в 75 і 28 % відповідно. У компанії стверджують, що обійдуться без російського постачальника реакторної технології та обладнання. Буде використана реакторна установка європейського постачальника, при цьому проект забезпечить більш високий рівень безпеки, ніж на нині діючих українських АЕС.

Серед приватних компаній, що належить іноземним інвесторам, особливо Масштабні інвестплани має ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». У 2017 році компанія починає будівництво другої машини безперервного лиття заготовок потужністю 1400000 т в рік. Перша така машина потужністю 1200000 т в рік була введена в експлуатацію в 2011р. Будівництво другої буде завершено до середини 2018р. Орієнтовна вартість проекту - $ 100 млн. Вже 3 січня 2017р. було розпочато інженерно-геологічні вишукування на майданчику майбутнього будівництва. За планами компанії загальний обсяг інвестицій в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в найближчі чотири роки складе $ 1,2-1,5 млрд, у тому числі в 2017-му - $ 375-400 млн.

Амбітні плани мають українські агрохолдинги, які нарощують експорт зерна. Вони збираються до 2020 року в чотири рази збільшити перевалку зернових в українських портах. Для цього заплановано побудувати 36 об'єктів по перевантаженню зернових вантажів загальною потужністю майже 100 млн т на рік. У листопаді минулого року заступник голови Адміністрації морських портів України В'ячеслав Вороний розповів, що 10 терміналів загальною потужністю 33800000 т / ч вже будуються. Після цього з'явилася інформація про запуск ще кількох проектів.

Так, в грудні Мінінфраструктури повідомило, що агрохолдинг «Кернел Груп» отримав в довгострокову оренду територію в морському порту в Чорноморську (колишній Іллічівськ) для будівництва нового терміналу. За словами власника холдингу Андрія Веревського, термінал потужністю 4 млн т / ч буде введено в дію до кінця 2018 року і обійдеться в $ 120 млн, з яких $ 40 млн будуть освоєні в 2017р.

У січні Міжнародна фінансова корпорація (IFC) схвалила виділення компанії «МВ Карго» $ 37 млн ​​кредиту для реалізації проекту з будівництва зернового терміналу потужністю 5 млн т / ч в порту «Південний». Раніше таку ж суму на цей проект вирішив виділити Європейський банк реконструкції і розвитку. А компанія «Новотех-Термінал» в січні вже приступила до будівництва нового зернового терміналу потужністю 3 млн т / рік в морському порту в Одесі.

Юрій Вишневський

Інформує minprom.


ПОШУК ПО ДАТІ