IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAIT-ринок області

Наталя МУХІТДІНОВА, керівник департаменту компанії Eleks, про розвиток та проблеми ІТ-галузі Івано-Франківської області.Що буде з договорами дарування та оформлення спадщини?

Останніми тижнями у засобах масової інформації усі переглядають повідомлення з приводу того, що українці з 1 листопада поточного року фактично не зможуть вступити у спадок або оформити угоду договору дарування, оскільки відбулися зміни у порядку оцінки дарованого майна та майна, яке передається у спадок. Ситуацію коментує приватний нотаріус Мар’яна Дзера.

Kia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.

ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.iHUB у Франківську може стати другим за величиною в Україні – запуск уже влітку

iHUB у Франківську може стати другим за величиною в Україні – запуск уже влітку

Директор мережі центрів підтримки інновацій та підприємництва iHUB Дмитро Подолєв розповів "Репортеру", чи бути iHUB’у в Івано-Франківську, що це таке і яка від нього користь.

На вулиці Гординського, 10 стоїть пусткою один із унікальних будинків Івано-Франківська. Зведений він ще у 1895 році, стиль – неоготика. Незабаром його обіцяють відновити і запустити там центр підтримки інновацій та підприємництва iHUB.

2015-го року міська влада Франківська домовилася про співпрацю з міжнародним фондом «Seed Forum». За попередньою домовленістю, інвестори беруться ремонтувати перший-другий поверх, а місто бере на себе перекриття, третій поверх і мережі. Пам’ятку передали в безоплатну оренду на 10 років.

Дмитре, який сьогодні стан справ на Гординського, 10?

– Я у Франківську зі своєю командою – мій зам з ремонтно-будівельних робіт, підрядник, керівник, який контролюватиме роботи. Поки що наше основне завдання– відновлення комунікацій. Будівлю давно не використовували, комунікації відрізані. Наразі нам потрібно як мінімум 20кВт, щоб підключити інструменти, прогріти приміщення хоча б до 15 °С і почати роботи. З допомогою міста за кілька тижнів маємо це питання вирішити і розпочати. Я зустрічався з першим заступником мера Миколою Вітенком, місто нам допомагає.

Поки за домовленістю з містом ми ремонтуємо перший і другий поверхи. Але сьогодні вже ведемо переговори з нашими донорами, щоб розширити бюджет і зробити всі три поверхи одразу. Тоді в Івано-Франківську iHUB буде другим за величиною в Україні – навіть більшим за львівський.

Чи є потенціал у франківського iHUB ? Будуть люди, які заповнять ці три поверхи?

– Думаю так. Звично донори хочуть залучати великі міста – Одеса, Харків, Дніпро. Але ми зробили експеримент і відкрили iHUB у маленькому Чернігові. І побачили, що попит в маленькому місті на наші послуги значно вищий. Великі міста мають більше можливостей і гравців у будь-якому секторі економіки. А в Чернігові ми побачили, що інших можливостей там немає. І ми були єдиними, хто створив ІТ спільноту стартапів. Сьогодні в ній майже 1,5 тис людей. І вони одразу пішли до нас. Це і айтішники, і підприємці, які хочуть вивчити цю тему. Тому потенціал у Франківська дуже хороший. Тим більше тут вже є «Тепле місто» і «Urban Space».

Скільки часу потрібно буде, щоб отримати перший результат?

– Зрозуміло, що за тиждень нічого не відбудеться. Все залежить від того, чого ми хочемо досягнути, від завдань, які перед собою поставимо. iHUB вже навіть при запуску матиме достатній попит. А повністю його заповнити його, думаю, ми зможемо за шість місяців, може навіть швидше. Потрібно ще й змінювати менталітет людей. Дехто боїться йти з квартир в місця, до яких мають стосунок місто і влада – а раптом від них вимагатимуть хабар. Дехто не бачить плюсів від того, що ти працюєш не один, а у спільноті, коли вчишся від інших. Та люди – істоти соціальні.

Яка користь для міста від такого центру?

– Для міста є багато позитивів. Перший й найпростіший – це сама будівля, яка належить місту, але поки вона в жахливому стані й потребує ремонту. Ми інвестуємо грантові кошти в ремонт і підвищуємо вартість об’єкта нерухомості. Тут економічно місто все одно виграє. Будинок був на балансі міста, тепер всі операційні витрати ми беремо на себе, тож для міста ще один плюс. І найголовніша перевага – це наша пряма діяльність: розвиток інновацій та підприємництва. Ми розвиваємо молодь міста, допомагаємо створювати нові компанії, розвиваємо підприємницьке середовище. Звісно, що в день відкриття розрахувати користь в гривневому еквіваленті буде складно. Та якщо подивитися на перспективу, то за кілька років ці молоді люди можуть створити серйозні компанії, найняти людей і відповідно платити податки в бюджет міста. Це і є найголовніша перспектива.

Хто зможе працювати в цьому спільному просторі?

– iHUB – це центр розвитку інновацій та підприємництва. Інновації – це широка сфера, просто в першу чергу ми звикли думати про IT-сферу. Тобто будь-яка сфера, яка має інноваційний підхід, може приєднатися до нас як резидент чи учасник наших заходів. Ми постійно будемо проводити майстер-класи, конференції, тренінги. Це один із наших головних напрямків. На таких освітніх заходах ви можете познайомитися з однодумцями, поділитися досвідом і проблемами, знайти команду, можливо, перших працівників.

Яка вартість таких майстер-класів?

– В більшості – 70% подій будуть безкоштовними, головне вчасно зареєструватися і прийти. Якщо ви резидент iHUB’у і працюєте в просторі лише на себе, то сплачуєте резидентський внесок і для вас взагалі все безкоштовно – і робочий простір і доступ до всіх лекції. Також ви безкоштовно можете працювати в iHUB’ах інших міст під час подорожей. У Франківську буде вже сьомий такий iHUB. З них – по одному в Кишиневі (Молдова) і Тбілісі (Грузія). А ще – у Києві, Львові, Вінниці і Чернігові. Сума внеску залежить від міста і від кількості людей – що їх більше, тим дешевше.

Ідея така, що якщо ви вирішили піти зі щоденної роботи і започаткувати власний бізнес, то вся інфраструктура і люди навколо будуть нашою проблемою. Ми все створимо, а ви – фокусуйтеся на своєму продукті.

Коли простір запрацює?

– Точкою відліку є вирішення проблеми з комунікаціями. Тоді за чотири місяці ми закінчимо. Ми всі вже готові починати.


ПОШУК ПО ДАТІ