IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ СПЕЦПРОЕКТ: ЗРОБЛЕНО НА ПРИКАРПАТТІ КОНТАКТИ
MEGA

14.11.2018 15:33

1️ Яка ще золота осінь?
Які прогулянки по свіжому повітрю, зустрічі з друзями, походи по гриби чи велопробіжки? Ще фотосесію якусь придумаєте. Здуріли?  У вас депресія і крапка.

13.11.2018 16:40


Aimbulance – тричі найефективніша digital агенція в рейтингу Effie Awards Ukraine, номер 1 у дослідженні Advertiser’s Choice і рейтингу «Digital агенція року» за 2014, 2015 та 2016 рік. У 2014 році AIMBULANCE стала фіналістом фестивалю рекламної креативності Cannes Lions. За результатами сезону 2013/2014 агенція зайняла 8-е місце в світовому рейтингу ефективності незалежних агенцій від EFFIE.

01.11.2018 14:53

Не беріть на роботу друзів. Ніколи. Вони думають, що у вас можна буде працювати в 2 рази менше, а ви будете їм платити в 2 рази більше. Ви ж друзі! А ви вважаєте як раз навпаки. От і виходить, що у вас після цього ані друзів, ані якісно виконаної роботи.

23.10.2018 15:18

В 2005 р. я почала професійно працювати з комерційними організаціями, і відтоді не перестаю дивуватися вмінню нашого бізнесу «виживати» в українських умовах та численним спробам допасувати національний досвід до реалій західного світу. Чи (і наскільки) готові ми до роботи на зовнішніх (західних) ринках? Що із знаного/практикованого нами вартує використовувати, а що залишити дома? Що можна адаптувати? З якими викликами зустрічається український бізнес, коли вирішує «працювати в Європі»?

28.02.2018 15:41
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
iHUB у Франківську може стати другим за величиною в Україні – запуск уже влітку

iHUB у Франківську може стати другим за величиною в Україні – запуск уже влітку

Директор мережі центрів підтримки інновацій та підприємництва iHUB Дмитро Подолєв розповів "Репортеру", чи бути iHUB’у в Івано-Франківську, що це таке і яка від нього користь.

На вулиці Гординського, 10 стоїть пусткою один із унікальних будинків Івано-Франківська. Зведений він ще у 1895 році, стиль – неоготика. Незабаром його обіцяють відновити і запустити там центр підтримки інновацій та підприємництва iHUB.

2015-го року міська влада Франківська домовилася про співпрацю з міжнародним фондом «Seed Forum». За попередньою домовленістю, інвестори беруться ремонтувати перший-другий поверх, а місто бере на себе перекриття, третій поверх і мережі. Пам’ятку передали в безоплатну оренду на 10 років.

Дмитре, який сьогодні стан справ на Гординського, 10?

– Я у Франківську зі своєю командою – мій зам з ремонтно-будівельних робіт, підрядник, керівник, який контролюватиме роботи. Поки що наше основне завдання– відновлення комунікацій. Будівлю давно не використовували, комунікації відрізані. Наразі нам потрібно як мінімум 20кВт, щоб підключити інструменти, прогріти приміщення хоча б до 15 °С і почати роботи. З допомогою міста за кілька тижнів маємо це питання вирішити і розпочати. Я зустрічався з першим заступником мера Миколою Вітенком, місто нам допомагає.

Поки за домовленістю з містом ми ремонтуємо перший і другий поверхи. Але сьогодні вже ведемо переговори з нашими донорами, щоб розширити бюджет і зробити всі три поверхи одразу. Тоді в Івано-Франківську iHUB буде другим за величиною в Україні – навіть більшим за львівський.

Чи є потенціал у франківського iHUB ? Будуть люди, які заповнять ці три поверхи?

– Думаю так. Звично донори хочуть залучати великі міста – Одеса, Харків, Дніпро. Але ми зробили експеримент і відкрили iHUB у маленькому Чернігові. І побачили, що попит в маленькому місті на наші послуги значно вищий. Великі міста мають більше можливостей і гравців у будь-якому секторі економіки. А в Чернігові ми побачили, що інших можливостей там немає. І ми були єдиними, хто створив ІТ спільноту стартапів. Сьогодні в ній майже 1,5 тис людей. І вони одразу пішли до нас. Це і айтішники, і підприємці, які хочуть вивчити цю тему. Тому потенціал у Франківська дуже хороший. Тим більше тут вже є «Тепле місто» і «Urban Space».

Скільки часу потрібно буде, щоб отримати перший результат?

– Зрозуміло, що за тиждень нічого не відбудеться. Все залежить від того, чого ми хочемо досягнути, від завдань, які перед собою поставимо. iHUB вже навіть при запуску матиме достатній попит. А повністю його заповнити його, думаю, ми зможемо за шість місяців, може навіть швидше. Потрібно ще й змінювати менталітет людей. Дехто боїться йти з квартир в місця, до яких мають стосунок місто і влада – а раптом від них вимагатимуть хабар. Дехто не бачить плюсів від того, що ти працюєш не один, а у спільноті, коли вчишся від інших. Та люди – істоти соціальні.

Яка користь для міста від такого центру?

– Для міста є багато позитивів. Перший й найпростіший – це сама будівля, яка належить місту, але поки вона в жахливому стані й потребує ремонту. Ми інвестуємо грантові кошти в ремонт і підвищуємо вартість об’єкта нерухомості. Тут економічно місто все одно виграє. Будинок був на балансі міста, тепер всі операційні витрати ми беремо на себе, тож для міста ще один плюс. І найголовніша перевага – це наша пряма діяльність: розвиток інновацій та підприємництва. Ми розвиваємо молодь міста, допомагаємо створювати нові компанії, розвиваємо підприємницьке середовище. Звісно, що в день відкриття розрахувати користь в гривневому еквіваленті буде складно. Та якщо подивитися на перспективу, то за кілька років ці молоді люди можуть створити серйозні компанії, найняти людей і відповідно платити податки в бюджет міста. Це і є найголовніша перспектива.

Хто зможе працювати в цьому спільному просторі?

– iHUB – це центр розвитку інновацій та підприємництва. Інновації – це широка сфера, просто в першу чергу ми звикли думати про IT-сферу. Тобто будь-яка сфера, яка має інноваційний підхід, може приєднатися до нас як резидент чи учасник наших заходів. Ми постійно будемо проводити майстер-класи, конференції, тренінги. Це один із наших головних напрямків. На таких освітніх заходах ви можете познайомитися з однодумцями, поділитися досвідом і проблемами, знайти команду, можливо, перших працівників.

Яка вартість таких майстер-класів?

– В більшості – 70% подій будуть безкоштовними, головне вчасно зареєструватися і прийти. Якщо ви резидент iHUB’у і працюєте в просторі лише на себе, то сплачуєте резидентський внесок і для вас взагалі все безкоштовно – і робочий простір і доступ до всіх лекції. Також ви безкоштовно можете працювати в iHUB’ах інших міст під час подорожей. У Франківську буде вже сьомий такий iHUB. З них – по одному в Кишиневі (Молдова) і Тбілісі (Грузія). А ще – у Києві, Львові, Вінниці і Чернігові. Сума внеску залежить від міста і від кількості людей – що їх більше, тим дешевше.

Ідея така, що якщо ви вирішили піти зі щоденної роботи і започаткувати власний бізнес, то вся інфраструктура і люди навколо будуть нашою проблемою. Ми все створимо, а ви – фокусуйтеся на своєму продукті.

Коли простір запрацює?

– Точкою відліку є вирішення проблеми з комунікаціями. Тоді за чотири місяці ми закінчимо. Ми всі вже готові починати.
ПОШУК ПО ДАТІ