IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Дмитро РОМАНЮК:

Дмитро РОМАНЮК:

«Лісові ресурси - це одна із переваг нашої області. Хоча вирубку необхідно здійснювати за усіма міжнародними стандартами. І не вивозити ліс-кругляк, а створювати деревообробні підприємства та нові робочі місця й продавати кінцевий продукт з високою доданою вартістю».

Вітаємо Вас на новій посадікоординатора регіонального Офісу залучення та підтримки інвестицій.  Не шкода було залишати рідне місто, друзів, напрацьовані проекти?

Знаєте, з переїздом до Києва не можу сказати, що залишив свій рідний край. Свого часу ключовим фактором, чому я прийняв рішення піти на державну службу,стали події Революції Гідності 2013-2014 рр. Вже тоді стало зрозумілим, що має прийти нова генерація молодих людей з бажанням змінити цю країну. Тоді я для себе визначив, що необхідно декілька років свого життя присвятити державній службі, щоб допомогти рухатися нашій країні до тих цінностей, за які багато людей боролисята поклали на Майдані своє життя. Мабуть мій перехід до нової команди UkraineInvestпов’язаний із природнім розвитком кожної людини. Тут наразі у мене значно більше інструментів для ефективної роботи із залучення іноземних інвестицій в Україну, в тому числі в Івано-Франківську область.

Давайте підібємо  підсумки попереднього місця роботи тут, в Івано-Франківську. Ви впроваджували проект Єврокарпатська ініціатива. Які результати досягнуто? Які інвестиції вдалося залучити в область?

Єврокарпатська ініціатива – це якісна площадка для використання інструментів міжнародного співробітництва, комунікацій, залучення інвестицій та лобіюванні інтересів розвитку області. Найголовніший її результат - це те, що нам вдалося залучити "Леоні"  як одного із найбільших інвесторівв область (буде створено більше 5 тис. робочих місць). Завдяки ініціативності ряду народних депутатів, область являється найбільшим реципієнтом коштів для ремонту доріг з державного та місцевих бюджетів серед усіх областей України. Це дало змогу побудувати дорогу Львів-Івано-Франківськ та Івано-Франківськ-Чернівці,  покращити інфраструктуру так, як  не вдавалось це зробити за 25 попередніх років. Це стратегічне бачення благополуччя регіону, адже розвиток інфраструктури напряму впливає на соціально-економічнийрозвиток області.

Це звучить досить цікаво проте чи передбачено щось для малого та середнього бізнесу?

Для малого бізнесу ініціатива має опосередковані наслідки. Якщо приходить великий інвестор - він споживає велику кількість товарів та послуг на внутрішньому ринку. Є потреба і в сировині, підприємствах з обслуговування, в транспорті та логістиці.Для прикладу, компанія «Хюндай», яка інвестувала побудувала в Чехії свій завод в 2007 році, продукувала 1% ВВП для цієї країни. Тому МСБ буде займатися обслуговуванням цих підприємств. Також зростання внутрішнього попиту через високі заробітні плати сприяє розвитку МСБ.

Мар’яна ЦИМБАЛЮК

Повну версію інтерв`ю читайте в новому випуску журналу "МЕГА".

 
ПОШУК ПО ДАТІ