IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Україна і Польща - економічне партнерство

Україна і Польща - економічне партнерство

Країна, яка знаходиться у третій десятці країн Європи за рівнем європейського розвитку. Саме такій позиції Польща, яка у 2004 -му році вступила до ЄС, завдячує своїм рейтингам у постачанні вугілля, сільськогосподарської продукції . На світових ринках вона відома завдяки експорту чорних і деяких кольорових металів, тканин, продукції сільського господарства і харчової промисловості. Звісно той факт, що Україна залишається близьким сусідом Польщі, накладає певний відбиток на економічну ланку співпраці між двома країнами, де польська сторона явно виступає головним прикладом для українського економічного середовища. Проте варто розглянути все в деталях.

Динаміка розвитку економіки Польщі та України.

Насамперед  економіка Польщі змінилась на початку 1990-х років, тобто ще до вступу в ЄС. Після періоду інфляції прийшов період "шокової терапії". Все розпочалося зі структури, яка змінилася повністю: різке падіння машинобудування, зниження текстильного виробництва. Натомість збільшилась частка чорної і кольорової металургії, що іде на експорт в інші країни Західної Європи. Незважаючи на скорочення виплавки чорних металів, ще задовго до початку 21-го століття Польща забезпечує себе чавуном, сталепрокатом і успішно експортує їх за кордон. Також динаміку розвитку економічного сектору Польщі на даному етапі зробила кольорова металургія, зосереджена на виплавці міді, срібла. ​Станом на 01 жовтня 2016 р. обсяги польських інвестицій в Україну становили 789,4 млн. дол. США, що складає 1,7% від загального обсягу.

Пік інвестицій  зафіксований 1 липня 2013 року - на рівні 945,3 млн. дол. США. За даними Держкомстату України, за результатами 2013 року обсяги польських інвестицій  зменшилися на 71,0 млн. дол. США, а за 2014 рік - ще на 14,2 млн. дол.

Найбільше інвестицій з польської сторони в українську припадає на такі види економічної діяльності як фінансова, страхова (45,5%); оптово-роздрібна торгівля, ремонт автотранспорту, сільське та лісове господарство, адміністративне обслуговування. Польський капітал було залучено в український інвестиційний проект : деревообробний завод "Берлінек", фабрику будівельної кераміки "Церсаніт", меблеву фабрику "Новий Стиль", завод металообробки "Полімекс-Местосталь", підприємництво з виробництва фарби "Снєжка-Україна"; банківські фінансові установи: ПАТ "Кредобанк", ПАТ "Ідея-Банк". Також за останні два роки реалізовується чимало цікавих проектів, спрямованих на розвиток української економіки за сприяння Польщі: найбільший банк Польщі "PKO Bank Polski S.A" (основний акціонер ПАТ "Кредобанк") прийняв рішення щодо збільшення статутного капіталу цієї української банківської установи на 17,2 %, а це 330 млн. грн.

Приблизно 20 млн. євро інвестує польська компанія "Барлінек" у вінницький завод, який належить польській стороні. Завдяки цій інвестиції і модернізації виробництва заводу, підприємство, розташоване на територіі України, стане найпотужнішим деревообробним підприємством Європи. Щодо Івано-Франківська: компанія "Lubawa S. A. " спільно з ДК "Укроборонпром" реалізовує проект зі створення підприємства з виробництва військової амуніції (на початку польська сторона інвестує близько 1 млн. євро).

Найвагомішими українськими інвестиційними проектами в РП є: металургійний комбінат „Гута Ченстохова” (інвестор - «ІСД»),  суднобудівельний завод „Сточнє Гданське” (інвестор - «ІСД»), «Гута Покуй» (інвестор - «Приват»), завод освітлювальних приладів «Геліос» (інвестор – «Іскра»),   плодопереробний завод «T.B.Fruit Dwikozy» (інвестор - компанія «T.B.Fruit» , власник торгівельної марки «Яблуневий дар»), Мазовецький сироварний завод "Ostrowia" (інвестор - Група компаній "Milkiland").

Імпорт та експорт.

Для України співпраця з Польщею у сфері імпорту стосується залізної руди, яку Україна імпортує до Польщі. А з запуском  нафтового проводу Одеса-Броди Польща отримала так зване закавказьке джерело постачання нафти.

За даними офіційного сайту Посольства Польщі в Україні, зовнішня торгівля між цими країнами за 2016 рік за своїм обсягом склала 2 989 млн. дол. США, і в порівнянні з 2015 роком зросла на 9,6%. А рівень українського експорту до Республіки  Польща становив 1.348,8 млн дол. США, і у порівнянні з 2015 роком зріс на 10,6 %.  Від'ємне сальдо у зовнішній торгівлі з Польщею за 8 місяців 2016 го року склало 291,4 млн.дол США.  Взагалі, рівень польського імпорту послуг до України зріс на 40 відсотків і становить 63,7 млн. дол. США.

Як правильно започаткувати бізнес у Польщі?

Для українців такий аспект є дещо складним, адже вони не являються громадянами ЄС. Проте більшості мешканців сусідніх країн Республіки Польщі можна вести бізнес-діяльність на тих самих умовах, що і громадянам Польщі, за умови, що вони мають дозвіл на поселення на території Польщі, дозвіл на перебування довготермінового резидента Європейських спільнот, дозвіл на перебування на окреслений період, виданий з метою поєднання з родиною, дійсну картку поляка.  Іноземці, які не мають вище вказаних документів, змушені вести свою справу підприємця у формі спілки: командитної, командитно-акціонерної, з обмеженою відповідальністю та акціонерної.

Іноземних громадяни, які мають право вести підприємницьку діяльність на території Польщі на тих самих правах, що й поляки, змушені зареєструватися. Реєстрація підприємницької діяльності проходить у відповідній ґміні за місцем проживання іноземця. Оплата за внесення до обліку підприємницької діяльності складає 100 злотих. За зміну запису треба заплатити 50 злотих. Окрім базових даних, для початку своєї діяльності як підприємця іноземець повинен отримати номери Regon та NIP. Де Regon - це ідентифікаційний номер cуб'єкта підприємницької діяльності. А NIP - ідентифікаційний номер платника податків. Також особа, яка починає свій бізнес на території Польщі, мусить звернутися до Закладу соціального страхування (ZUS) з метою платника  фірми як платника внесків соціального страхування.  Іноземець, що хоче заснувати спілку або мати в ній частку, мусить мати дозвіл на перебування на території Польщі, зазвичай це буде дозвіл на обмежений період. Головним принципом також є те, що ці іноземці повинні мати дозвіл на працевлаштування. Воєвода видає рішення про надання дозволу на працевлаштування усім іноземцям, без огляду на те, якою є ситуація на ринку праці, якщо іноземець знаходиться у складі правління юридичної особи, з умовою, що в спілці працює щонайменше 50 осіб, а діяльність фірми спричиняє приплив інвестицій, обмін технологіями, введення корисних інвестицій або створення нових місць праці. Спілки повинні бути зареєстровані в Державному суді.

І наостанок, список ярмарків і виставок у Республіці Польща, на яких можна знайти цікавих ділових партнерів, інвесторів  для подальшої співпраці у сфері бізнесу та економіки.

Виставки в Республіці Польща у 2017 році. Список оприлюднено на офіційному сайті mfa.gov. ua.

Виставка регіонів і туристичних продуктів

17.02.2017- 19.02.2017

Międzynarodowe Targi Poznańskie

 1. z o.o.
 2. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Zespół Projektowy Targów TOUR SALON

tel.: +48 61 869 2095

e-mail: toursalon@mtp.pl

http://www.tour-salon.pl/

Туристична галузь.

м. Познань

GARDENIA

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Міжнародна виставка садівництва та ландшафтної архітектури.

02.03.2017-

04.03.2017

Międzynarodowe Targi Poznańskie

 1. z o.o.
 2. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Zespół Projektowy Targów GARDENIA

fax: +48 061 869 2953

e-mail: gardenia@mtp.pl

http://gardenia.mtp.pl

Садівництво і ландшафтна архітектура

м. Познань

MEBLE POLSKA

Targi Mebli

Виставка меблів.

14.03.2017- 17.03.2017

Międzynarodowe Targi Poznańskie

 1. z o.o.
 2. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Zespół Projektowy Targów MEBLE

tel.: +48 61 869 20 00

fax: +48 61 869 29 52

e-mail: meble@mtp.pl

http://meble.mtp.pl

Виробництво меблів

м. Варшава

ELEKTROTECHNIKA 2017 - Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń

Міжнародна виставка електричного обладнання та систем забезпечення.

22.03.2017-24.03.2017

Warszawskie Centrum EXPO XXI

 1. z o.o.
 2. Ignacego Prądzyńskiego 12/14

01-222 Warszawa

tel.: +48 22 256 7108

fax:  +48 22 256 71 10

email:  sales@expoxxi.pl

http://www.worldfood.pl

Електричне обладнання та системи забезпечення

м. Кєльце

XIІ Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO

XІI Міжнародна виставка технологій і зварювального устаткування.

28.03.2017-30.03.2017

TARGI KIELCE S.A.

 1. Zakładowa 1

25-672 Kielce

tel.:+48 41 365 12 22,

+48 41 345 62 61

biuro@targikielce.pl

http://www.targikielce.pl/pl/spawalnictwo.htm

Зварювальне устаткування

м. Варшава

 1. EuroGastro

Międzynarodowe Targi Gastronomiczne

21-а Міжнародна гастрономічна виставка.

05.04.2017-07.04.2017

Międzynarodowe Targi Polska

 1. Makowska 95,

04-307 Warszawa

tel.: +42 529 39 00 / 50

fax: +42 529 39 30

e-mail: recepcja@mttargi.pl

www.eurogastro.com.pl

Продукти харчування, обладнання для закладів громадського харчування 

м. Варшава

WorldFood Warsaw

IV Międzynarodowe targi żywności

i napojów

IV Міжнародна виставка продуктів харчування та напоїв.

11.04.2017-

13.04.2017

Warszawskie Centrum EXPO XXI

 1. z o.o.
 2. Ignacego Prądzyńskiego 12/14

01-222 Warszawa

tel.: +48 22 256 7108

fax:  +48 22 256 71 10

email:  sales@expoxxi.pl

http://www.worldfood.pl

Продукти харчування та напої

м. Кєльце

ІІ Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa Chemicznego CHEM-SAFETY-EXPO

ІІ Міжнародна виставка хімічної безпеки CHEM-SAFETY-EXPO.

26.04.2017-27.04.2017

TARGI KIELCE S.A.

 1. Zakładowa 1

25-672 Kielce

tel.: +48 41 365 12 22,

+48 41 345 62 61

biuro@targikielce.pl

http://www.targikielce.pl/pl/chem-safety-expo.htm

Хімічна промисловість

м. Кєльце

MASZBUD

XVIII Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych

XVIII Міжнародна виставка машин для будівництва і спеціальних автомобілів.

09.05.2017-11.05.2017

TARGI KIELCE S.A.

 1. Zakładowa 1

25-672 Kielce

tel.: +48 41 365 12 22,

+48 41 345 62 61

biuro@targikielce.pl

http://www.targikielce.pl/pl/maszbud.htm

Машинобудування

м. Кєльце

XXIIІ Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA

XXIIІ Міжнародна виставка дорожнього будівництва Автострада-Польща.

09.05.2017-11.05.2017

TARGI KIELCE S.A.

 1. Zakładowa 1

25-672 Kielce

tel.: +48 41 365 12 22,

+48 41 345 62 61

biuro@targikielce.pl

http://www.targikielce.pl/pl/autostrada.htm

Будівництво транспортної інфраструктури (дороги, мости)

м. Кєльце

XIIІ Międzynarodowe Targi Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk TRAFFIC-EXPO – TIL

XIIІ Міжнародна виставка інфраструктури, салон технологія й інфраструктура аеропортів TRAFFIC-EXPO – TIL.

09.05.2017-11.05.2017

TARGI KIELCE S.A.

 1. Zakładowa 1

25-672 Kielce

tel.: +48 41 365 12 22,

+48 41 345 62 61

biuro@targikielce.pl

http://www.targikielce.pl/pl/traffic-expo.htm

Будівництво доріг

м. Кєльце

ІX Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego - Pojazdy Użytkowe ROTRA

IX Міжнародна виставка дорожнього транспорту.

09.05.2017-11.05.2017

TARGI KIELCE S.A.

 1. Zakładowa 1

25-672 Kielce

tel.: +48 41 365 12 22

+48 41 345 62 61

biuro@targikielce.pl

http://www.targikielce.pl/pl/rotra.htm

Дорожній транспорт

м. Кєльце

PLASTPOL

XXI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL

XXI Міжнародна виставка переробки пластмас і гуми.

23.05.2017-26.05.2017

TARGI KIELCE S.A.

 1. Zakładowa 1

25-672 Kielce

tel.: +48 41 365 12 22,

+48 41 345 62 61

biuro@targikielce.pl

http://www.targikielce.pl/pl/plastpol.htm

Виробництво продукції з пластмаси та гуми

м. Познань

INTERMASZ

Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego

Міжнародна виставка  машин для будівництва, автомобілів та спецтехніки.

24.05.2017- 27.05.2017

Międzynarodowe Targi Poznańskie

 1. z o.o.
 2. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Zespół Projektowy Targów INTERMASZ

tel.: +48 61 869 2000

faх: +48 61 869 2957

e-mail: intermasz@ mtp.pl

http://www.intermasz.pl

Машинобудування

м. Кєльце

XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO

XXV Міжнародна виставка оборонної промисловості.

Орієнтовно вересень 2017 р.

TARGI KIELCE S.A.

 1. Zakładowa 1

25-672 Kielce

tel.: +48 41 365 12 22

+48 41 345 62 61

biuro@targikielce.pl

http://www.targikielce.pl/pl/mspo.htm

Озброєння та військова техніка, військове спорядження

м. Гданськ

BALTEXPO Międzynarodowe Targi Morskie

Міжнародна морська виставка.

11.09.2017-

13.09.2017

Zarząd Targów Warszawskich S.A.

02-566 Warszawa

 1. Puławska 12a

tel.: +48 22 849 60 06

fax: 8+48 22 849 3584

e-mail: ztw@ztw.pl

http://www.baltexpo.ztw.pl

Кораблебудування, морський транспорт та вантажоперевезення, портова діяльність

м. Познань

DREMA

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

Міжнародна виставка  машин та інструментів для деревообробної та меблевої промисловості.

19.09.2017-22.09.1017

Międzynarodowe Targi Poznańskie

 1. z o.o.
 2. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Zespół Organizacji Targów DREMA

tel.: +48 61 869 20 00

fax: +48 61 869 29 56

e-mail: drema@mtp.pl

http://www.drema.pl/pl/

Деревообробка, виробництво меблів

м. Познань

FURNICA

Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli

Міжнародна виставка компонентів для виробництва меблів.

19.09.2017-22.09.1017

Międzynarodowe Targi Poznańskie

 1. z o.o.
 2. Głogowska 14, 60-734 Poznań

tel.: + 48 61 869 20 00,

+48 61 869 2303

e-mail: furnica@mtp.pl

Виробництво меблів

м. Варшава

Fast Fashion

VІ Międzynarodowe Targi Mody

VІ Міжнародна виставка моди.

орієнтовно вересень-жовтень

2017 р.

PTAK Warsaw Expo

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe

аl. Katowicka 62,

05-830 Nadarzyn, Polska

tel.: +48 518 739 644 6444424

e-mail: info@warsawexpo.eu

http://fastfashion.pl

Легка промисловість

м. Познань

«Polagra-Tech»

Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych

«Polagra-Tech»

Міжнародна виставка з переробки товарів продуктової групи.

02.10.2017-05.10.2017

Międzynarodowe Targi Poznańskie

 1. z o.o.
 2. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Zespół Projektowy Targów POLAGRA TECH

tel.: +48 61 869 20 00

fax: +48 61 869 29 55

e-mail: polagra-tech@mtp.pl

http://www.polagra-tech.pl

Переробка харчових продуктів

м. Познань

«Polagra-Food»

Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych

«Polagra-Food»

Міжнародна виставка продуктів харчування.

02.10.2017-05.10.2017

Międzynarodowe Targi Poznańskie

 1. z o.o.
 2. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Zespół Projektowy Targów POLAGRA-FOOD

tel.: +48 61 869 20 00

fax: ++48 61 869 29 55

e-mail: info@mpt.pl

http://www.polagra-food.pl

Виробництво продуктів харчування

м. Познань

EPLA

Targi Tworzyw Sztucznych i Gumy

Виставка виробів з пластику та гуми.

02.10.2017- 05.10.2017

Międzynarodowe Targi Poznańskie

 1. z o.o.
 2. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Zespół Organizacji Targów EPLA

tel.: +48 61 869 20 00

fax: +48 61 869 29 56 99

e-mail: epla@mpt.pl

http://www.epla.pl

Виробництво продукції з пластмаси та гуми

м. Варшава

TransPoland

V Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki

Міжнародна виставка транспорту й логістики.

орієнтовно листопад 2017 р.

Lentewenc Sp. z o.o. (ITE Group Plc)

Skwer Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 5/37 01-015 Warszawa

tel.: +48 22 395 66 99

fax: +48 22 395 66 90

e-mail: info@trans-poland.pl

http://trans-poland.pl

Транспорт і логістика

Марися Томашевська

Marysiamodelmanagement@gmail. сom.
ПОШУК ПО ДАТІ