IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Яким буде Urban Space 500 в Києві і яке місто наступне: 5 питань Юрію Филюку

Яким буде Urban Space 500 в Києві і яке місто наступне: 5 питань Юрію Филюку

Восени в Києві має відкритися Urban Space 500 - громадський ресторан за моделлю однойменного закладу в Івано-Франківську. 80% його прибутку буде йти на міські проекти. Всі рішення будуть приймати 500 засновників - люди, які вкладуть у проект по тисячі доларів.

Автор ідеї - співзасновник організації "Теплі місто" Юрій Филюк. Два з половиною роки тому він з однодумцями відкрив Urban Space 100 в Івано-Франківську.

Ми поговорили з Юрієм про те, як працює Urban Space 100 в Івано-Франківську і яким буде громадський ресторан в Києві.

Як виникла ідея відкрити Urban Space 100?

Кращі ідеї, як правило, народжуються випадково. Якось ми сиділи з друзями в кафе. Під час розмови хтось сказав, що якби 100 чоловік скинулися по тисячі доларів, то можна було б відкрити ресторан із соціальною складовою. Спочатку це прозвучало як жарт. Потім ми вирішили про це поговорити.

Дві години ми фантазували, як це могло б бути. Далі порадилися з юристами, розробили модель ... Загалом з моменту першої розмови до відкриття ресторану пройшов рівно рік.

Для чого потрібен громадський ресторан?

У Urban Space є три завдання. Перше - генерувати кошти на підтримку громадських проектів. Друге - створення подієвих майданчиків, де постійно щось відбувається, люди спілкуються. Третє - показати приклад ефективного об'єднання спільнот з синергетичними результатами в кінці.

Urban Space - це колосальний тренінг для нас по "зшивання" суспільства, тест для будь-якого міста на предмет зрілості.
Коли про Urban говорять тільки як про грантову програму, це примітивізація всього проекту. Набагато важливіше продукту вміння об'єднуватися заради результату.

Наскільки успішним є досвід Urban Space 100 в Івано-Франківську?

Urban Space 100 відкрився в кінці грудня 2014 року. Перший рік був складним: інвестори були в постійній напрузі, а фінансові результати залишали бажати кращого. Коли всі процеси нормалізувалися, фінансові показники виросли, люди видихнули і зрозуміли - все нормально, можна говорити про сталий розвиток проекту.

Фактично Urban Space 100 почав приносити прибуток з першого місяця роботи і ніколи не був збитковим.
Більш того, кожен наступний квартал був фінансово краще, ніж попередній. Але перші півроку ми вкладали більшу частину коштів в доопрацювання в рамках проекту.

На сьогодні ми підтримали 38 проектів, і суми підтримки ростуть з кожним кварталом. Це ініціативи в різних сферах: дитячий майданчик для дітей з обмеженим пересуванням на території обласної лікарні, День вуличної музики, мурал від аргентинського художника, переклад світової літератури на українську мову.

Які проекти підтримати, вирішують засновники. Серйозних суперечок між ними не було, завжди вдавалося знайти консенсус. У певні моменти не вдавалося правильно зрозуміти процедурність самого рішення, але від зборів до зборів ми вдосконалювали цю систему, зараз вона працює досить злагоджено.

Для мене не так важливо, які саме проекти підтримані, принципово те, що ця модель працює.

Яким буде Urban Space 500 в Києві?

Основні елементи, з яких складається Urban - це подієвий майданчик, де безкоштовно проходять різні заходи; ресторан, який є основним джерелом капіталізації; магазин сучасних українських брендів (допомагаємо їм у становленні і також на цьому заробляємо) і радіо - прозора студія в приміщенні закладу.

При відкритті Urban Space 500 ці чотири основні елементи повинні зберегтися. Можливо, будуть додаткові елементи, яких немає в Івано-Франківську. Дизайн, кухня - все ці речі можуть оптимізуватися за місцем.

Ми придумали модель, вона спрацювала в Івано-Франківську. Чи спрацює тут? Все залежить більшою мірою від тих людей, які за це беруться: наскільки їм це буде важливо і цікаво.

Є всі шанси, щоб в Києві проект став успішним.

Думаю, зібрати 500 інвесторів - нескладно, тому що багато людей цікавляться проектом. Вся складність почнеться після того, як кошти будуть зібрані - реалізація, робота у форматі, розподіл грантів. Люди різні, і серед цих 500 будуть такі, яким не все буде зрозуміло, не всі рішення будуть збігатися з їхнім баченням. Це природно, в суспільстві так відбувається завжди.

Urban Space 500 не має на меті змінити Київ, це б звучало пафосно.

Цей проект - це ще одне класне місце, яке з'явиться в Києві і стане елементом в загальному пазлі, який внесе свій вклад в розвиток столиці. Всі шанси на успіх є. Зі свого боку ми будемо докладати всіх зусиль, щоб допомогти цьому процесу, але, все ж, зона відповідальності залишається за киянами.

Де ще може відкритися Urban Space?

У потенційних планах - відкриття громадських ресторанів у Краматорську і Берліні. Краматорську такий заклад дуже потрібно. З нашими партнерами організацією "Інша освіта" ми з самого початку обговорювали можливість відкриття Urban Space саме там.

А з приводу Берліна - звідти є запит, і це добре. Якщо інтелектуальна українська розробка може виходити на розвинені ринки і бути там успішною, це прекрасно для позиціонування України. Можливо, в Краматорську і Берліні Urban Space будуть відкриватися паралельно.

5 проектів, реалізованих Urban Space 100 в Івано-Франківську:

Велореанімація

Веломайстерня, де безкоштовно можна здійснити мінімальний ремонт велосипеда: підкачати тиск в камері, підтягнути троси на гальмах, скористатися різними ключами для регулювання керма, сідла, змастити ланцюг. Веломайстерню відкрили студенти Івано-Франківського національного медичного університету поруч зі стоматологічним корпусом по вулиці Грушевського. Працює з 3 листопада 2016 року. На проект було виділено 12 000 гривень.

Лавка з сонячною панеллю

Конструкцію встановили на території спортмайданчика "Ураган" в мікрорайоні Пасічна.

Дизайнерська лавка з сонячною панеллю складається з металоконструкцій, дерева, вбудованої системи підзарядки (USB порти). Її можна використовувати як для відпочинку, так і для відкритого офісу. Проект реалізований в січні 2017 року, на нього було виділено 10 000 гривень.

Фестиваль крафтового пива

26-27 серпня 2016 року у Франківську пройшов фестиваль крафтового пива. У ньому взяло участь 20 малих регіональних пивоварень, частина з яких - з Німеччини, Угорщини, Польщі. Було представлено понад 70-ти видів напою. У день можна було спробувати від п'яти до восьми рецептів. На проект було виділено 20 000 гривень.

Інклюзивний ігровий майданчик

У жовтні 2016 на території Обласної дитячої клінічної лікарні було відкрито інклюзивний майданчик, що відповідає всім вимогам і нормам безпеки. Ігровий майданчик та ігрова зона адаптовані потребам звичайних дітей і дітей з інвалідністю. На проект було виділено 37 878 ​​гривень.

Інтерактивна міська LED-інсталяція

У сквері навпроти площі Міцкевича на деревах були змонтовані світлодіодні водонепроникні стрічки. Коли люди проходили повз дерева, світлодіоди спалахували певним візерунком. В окремих випадках (при спрацьовуванні декількох датчиків) включалася коротка музична фраза, таким чином, кожне дерево відігравало свою власну мелодію. Проект реалізований 10 червня 2016. На нього було виділено 4734 гривень.

Пише bzh.life.
ПОШУК ПО ДАТІ