IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAЯкість продукту – запорука успіху

Кожна людина мріє про затишок в оселі та охайний вигляд двору біля неї. Але сьогодні буває нелегко визначитися із запропонованими послугами та товарами, їх ціною і якістю. Професійними підказками та історією свого успіху з журналом «МЕГА» поділився Володимир Козира – директор ТОВ «ГАРАНТПЛЮСБУД».ОЛЕКСАНДР КУЗИК, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР « ELECTROLUX»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

Олександр Грабовський, засновник бренду «Star face family»:

«Розвиток  галузі моди і фешн-індустрії області це напрямок нашої роботи».

ОЛЕКСАНДР КУЗИК, генеральний директор « Electrolux»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

У горах, як удома. Нерухомість у Карпатах. Тенденції будівельного ринку.

Все більше українців замість життя в мегаполісі надають перевагу спокійним та затишним містечкам. Серед тих, хто пропонує сучасне комфортне житло в курортному куточку і девелоперська компанія «ПОЛЯРИС». Їхній житловий комплекс під назвою «Крайобраз» розташований у карпатському містечку Яремче.  Про тенденції в нерухомості, попит на будівельному ринку, привабливість та переваги житла в кліматичному курорті Прикарпаття розповіла СEO компанії Оксана Ціхоцька.Про нову систему штрафів для підприємців журнал «MEGA» розмовляв з Анжелою Кобилянською, юристом юридичної компанії «Legis Virtus»

Про нову систему штрафів для підприємців журнал «MEGA» розмовляв з Анжелою Кобилянською, юристом юридичної компанії «Legis Virtus»

З 1 січня 2017 року набули чинності зміни, які посилили відповідальність посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування та бізнесу за порушення законодавства про працю.

Розкажіть, будь ласка, про важливі зміни, що відбулися у сфері трудового законодавства і які зараз так жваво обговорюються...

Для початку хочу зазначити, що деякі законодавчі зміни в даній сфері дійсно були прийняті, але оскільки інформація була істотно викривлена, новина спровокувала паніку серед роботодавців.

Санкції за порушення трудового законодавства почали діяти ще з 01 січня 2015 року. Їх розмір визначався відповідно до розміру мінімальної заробітної плати, яка ще донедавна становила 1600 грн. Згідно з Законом України «Про Державний бюджет на 2017 рік» з 1 січня 2017 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 3200 грн. Саме з підвищенням мінімальної заробітної плати значно підвищився розмір штрафів у сфері порушення трудового законодавства, так як він безпосередньо залежить від розміру мінімальної заробітної плати в Україні.

А щодо до змін, то законодавець встановив відповідальність роботодавців у випадку недопущення «контролерів» до проведення перевірки, а саме, штраф у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, крім випадків, коли метою перевірки є виявлення неоформлених працівників або їх оформлення з порушеннями норм трудового законодавства. У випадку, коли вас прийшли перевірити на наявність неоформлених працівників або їх оформлення з порушеннями норм трудового законодавства, то за недопущення до проведення такої перевірки на роботодавця очікуватиме штраф у розмірі 100 мінімальних заробітних плат (320 000 грн.), і це є найвищою фінансовою санкцією за порушення трудового законодавства, визначеною ст. 265 КЗпП.

У разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час, а фактичного виконання роботи повний робочий час та виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податків роботодавець сплатить штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення такого порушення, за кожного працівника. На даний момент ця сума становить 96 000 грн.

Які органи мають право перевіряти підприємства щодо дотримання норм трудового законодавства?

Кількість контролюючих органів з питань додержання законодавства про працю збільшилася. Провести перевірку щодо дотримання норм трудового законодавства, а

також застосувати штрафні санкції до роботодавців тепер зможуть не тільки інспекції з питань праці, а й органи місцевого самоврядування та фіскальна служба (в частині сплати податків).

Нагадаю, щодо внесення змін рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення приймалося виключно посадовою особою Держпраці.

Кого перевірятимуть на дотримання законодавства про працю у 2017 році?

Перевірки можуть бути плановими та позаплановими. Про планову перевірку ви можете заздалегідь дізнатись на офіційному сайті Держпраці та про неї вам мають повідомити за десять днів до її початку. Позапланові перевірки проводяться без попередження, але можуть бути призначені виключно на підставах, що чітко визначені в статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Позапланові перевірки проводяться лише у виключних випадках, визначених законодавством, це, зокрема, може бути власне бажання роботодавця, звернення фізичної особи про порушення роботодавцем її законних прав або виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов’язкової звітності. Проведення позапланових перевірок з інших підстав не допускається.

Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області відповідно до плану перевірок у 2017 році передбачено перевірити 413 суб’єктів господарювання на території області.

А як щодо мораторію на проведення органами контролю перевірок у сфері господарської діяльності?

Мораторій на перевірки подовжено до кінця 2017, однак його дія не поширюється на відносини, що виникають під час проведення заходів Держпраці та її територіальними органами. Тобто, дана служба не підпадає під дію мораторію та надалі буде перевіряти дотримання роботодавцями трудового законодавства.

А які поради Ви можете дати роботодавцям, на яких чекає перевірка?

До перевірок будь-яких державних органів треба готуватися заздалегідь і ознайомитися з порядком їх проведення.

Перш за все, коли службові особи Держпраці прийшли на підприємство з плановою чи позаплановою перевіркою, необхідно перевірити наявність у них та вимагати копію направлення на перевірку, яке має бути підписане керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) і засвідчене печаткою та службовим посвідченням.

Якщо вам не надали дані документи, ви маєте право не допускати посадових осіб органів Держпраці до проведення перевірки і не переживати, що на вас очікуватиме штраф в розмірі 320 000 грн.

Перелік документів, необхідних для проведення перевірки, інспектор визначає самостійно, залежно від питань, що підлягають вивченню. У загальному випадку він може вимагати надати трудові книжки працівників. Якщо інспектору потрібні документи, строк зберігання яких закінчився, роботодавець повинен надати йому акт знищення необхідних документів.

За результатами перевірки складається акт. Якщо ви не згідні з ним, то обов’язково зазначте свої заперечення у відповідному розділі акта. У разі виявлення порушень законодавства, виносяться приписи про їх усунення, вживаються заходи щодо притягнення до відповідальності винних осіб.

І не забудьте при перевірці одразу ж звернутись до кваліфікованого спеціаліста, не чекаючи її завершення. Це допоможе заощадити як значну суму ваших коштів, так і час.

Христина Михайлович

 


ПОШУК ПО ДАТІ