IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAIT-ринок області

Наталя МУХІТДІНОВА, керівник департаменту компанії Eleks, про розвиток та проблеми ІТ-галузі Івано-Франківської області.Що буде з договорами дарування та оформлення спадщини?

Останніми тижнями у засобах масової інформації усі переглядають повідомлення з приводу того, що українці з 1 листопада поточного року фактично не зможуть вступити у спадок або оформити угоду договору дарування, оскільки відбулися зміни у порядку оцінки дарованого майна та майна, яке передається у спадок. Ситуацію коментує приватний нотаріус Мар’яна Дзера.

Kia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.

ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.Як відшкодувати ПДВ у Польщі?

Сьогодні мова піде про відшкодування ПДВ у Польщі. Цей податок у сусідній країні є одним з найважливіших. Щоб розуміти, яку увагу йому приділяють, особливо у 2017 році, слід поглянути на зміни, які вступили у силу з 01 січня нового року.

Так, введено помісячне декларування для всіх компаній. Малі компанії, з оборотом до 1,2 млн.євро, можуть подати заяву на поквартальне звітування. В той же час декларація з ЄвроПДВ подається поквартально. Дозволено не реєструватись платником ПДВ з оборотом до суми 200 тис. злотих у рік. В той час цей розрахунок відбувається пропорційно до кількості днів у році. Але не платники ПДВ у Польщі, це компанії або підприємці, які надають послуги всередині країни. Неочікуваним для країни нововведенням стало те, що керівники податкових відділів можуть анулювати реєстрацію платником ПДВ за умови, що компанія протягом двох кварталів не подавала звітності, протягом шести місяців не проводила операцій. Також варто зауважити, що швидко зареєструватись платником ПДВ не завжди вдається. Податкові інспектори хочуть отримати аргументовані підтвердження того, що Ваша компанія буде працювати на польському ринку. Вони навіть можуть завітати у Ваш віртуальний офіс.

На сьогодні нам вдалось знайти можливості допомогти нашим клієнтам швидше зареєструватись, але це виключно суб’єктивна думка. Також вперше з’явились штрафні санкції у процентному співвідношенні. Так за заниження або завищення податкових зобов’язань може бути накладений штраф у розмірі 30% від зобов’язання. За неподання декларації або несплату податку загрожує штраф у розмірі 100% від розміру податку.

Ще у 2016 році штрафи могли складати 300-1000 злотих максимально, а в більшості випадків, якщо вміло пояснити причини помилок, то обходилось без штрафів, це з власного досвіду обслуговування наших клієнтів.

Тепер, що стосується повернення ПДВ. Польська податкова інспекція чітко працює з цим. Затримок практично немає, за винятком затягування з перевірками, але по порядку. Кожен підприємець має право відшкодувати ПДВ, навіть 100 злотих. На практиці, звичайно, такою сумою ніхто не займається, бо витрати часу у співвідношенні до вигоди шалено великі. Розказувати, як виникають суми до відшкодування, не варто, оскільки це відбувається аналогічно, як і в Україні. Кожного 25-го числа місяця, що слідує за звітним, до податкової інспекції подається декларація з ПДВ із заявою на відшкодування суми, зазначеної у цій декларації. З 01.01.2017 термін відшкодування - до 25 днів.

Станом на дату написання статті ще жоден наш клієнт не отримував його, оскільки не настав відповідний термін. Як показує практика й досвід,  інспектори не встигали (фізично) за 25 днів надавати дозвіл на відшкодування. Переважно це пов’язано з обов’язковою перевіркою, яка призначається після подання заяви на відшкодування. У порівнянні з Україною, така перевірка проходить безболісно і без потрясінь. Головне, вчасно здати бухгалтеру оригінали документів.

Також з власного досвіду можемо констатувати, що перевірка експортних фактур з  відвантаження у країни ЄС відбувається достатньо швидко, оскільки завжди є можливість перевірити контрагента-клієнта в будь-якій країні ЄС. А коли здійснюється експорт в інші країни, особливо на схід від Польщі, то тут проводиться ретельна перевірка, особливо  митниці. Також швидко проходять перевірки однотипних операцій. Якщо з якихось причин її не продовжать (а це може бути), то до наступного подання заяви на відшкодування Ви отримаєте попереднє відшкодування ПДВ. Ми налаштовуємо наших клієнтів вчасно подавати документи та у якісному вигляді, тоді гарантовано, що з бухгалтерією у Польщі буде все в повному порядку.


ПОШУК ПО ДАТІ