IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAЯкість продукту – запорука успіху

Кожна людина мріє про затишок в оселі та охайний вигляд двору біля неї. Але сьогодні буває нелегко визначитися із запропонованими послугами та товарами, їх ціною і якістю. Професійними підказками та історією свого успіху з журналом «МЕГА» поділився Володимир Козира – директор ТОВ «ГАРАНТПЛЮСБУД».ОЛЕКСАНДР КУЗИК, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР « ELECTROLUX»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

Олександр Грабовський, засновник бренду «Star face family»:

«Розвиток  галузі моди і фешн-індустрії області це напрямок нашої роботи».

ОЛЕКСАНДР КУЗИК, генеральний директор « Electrolux»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

У горах, як удома. Нерухомість у Карпатах. Тенденції будівельного ринку.

Все більше українців замість життя в мегаполісі надають перевагу спокійним та затишним містечкам. Серед тих, хто пропонує сучасне комфортне житло в курортному куточку і девелоперська компанія «ПОЛЯРИС». Їхній житловий комплекс під назвою «Крайобраз» розташований у карпатському містечку Яремче.  Про тенденції в нерухомості, попит на будівельному ринку, привабливість та переваги житла в кліматичному курорті Прикарпаття розповіла СEO компанії Оксана Ціхоцька.Як відшкодувати ПДВ у Польщі?

Сьогодні мова піде про відшкодування ПДВ у Польщі. Цей податок у сусідній країні є одним з найважливіших. Щоб розуміти, яку увагу йому приділяють, особливо у 2017 році, слід поглянути на зміни, які вступили у силу з 01 січня нового року.

Так, введено помісячне декларування для всіх компаній. Малі компанії, з оборотом до 1,2 млн.євро, можуть подати заяву на поквартальне звітування. В той же час декларація з ЄвроПДВ подається поквартально. Дозволено не реєструватись платником ПДВ з оборотом до суми 200 тис. злотих у рік. В той час цей розрахунок відбувається пропорційно до кількості днів у році. Але не платники ПДВ у Польщі, це компанії або підприємці, які надають послуги всередині країни. Неочікуваним для країни нововведенням стало те, що керівники податкових відділів можуть анулювати реєстрацію платником ПДВ за умови, що компанія протягом двох кварталів не подавала звітності, протягом шести місяців не проводила операцій. Також варто зауважити, що швидко зареєструватись платником ПДВ не завжди вдається. Податкові інспектори хочуть отримати аргументовані підтвердження того, що Ваша компанія буде працювати на польському ринку. Вони навіть можуть завітати у Ваш віртуальний офіс.

На сьогодні нам вдалось знайти можливості допомогти нашим клієнтам швидше зареєструватись, але це виключно суб’єктивна думка. Також вперше з’явились штрафні санкції у процентному співвідношенні. Так за заниження або завищення податкових зобов’язань може бути накладений штраф у розмірі 30% від зобов’язання. За неподання декларації або несплату податку загрожує штраф у розмірі 100% від розміру податку.

Ще у 2016 році штрафи могли складати 300-1000 злотих максимально, а в більшості випадків, якщо вміло пояснити причини помилок, то обходилось без штрафів, це з власного досвіду обслуговування наших клієнтів.

Тепер, що стосується повернення ПДВ. Польська податкова інспекція чітко працює з цим. Затримок практично немає, за винятком затягування з перевірками, але по порядку. Кожен підприємець має право відшкодувати ПДВ, навіть 100 злотих. На практиці, звичайно, такою сумою ніхто не займається, бо витрати часу у співвідношенні до вигоди шалено великі. Розказувати, як виникають суми до відшкодування, не варто, оскільки це відбувається аналогічно, як і в Україні. Кожного 25-го числа місяця, що слідує за звітним, до податкової інспекції подається декларація з ПДВ із заявою на відшкодування суми, зазначеної у цій декларації. З 01.01.2017 термін відшкодування - до 25 днів.

Станом на дату написання статті ще жоден наш клієнт не отримував його, оскільки не настав відповідний термін. Як показує практика й досвід,  інспектори не встигали (фізично) за 25 днів надавати дозвіл на відшкодування. Переважно це пов’язано з обов’язковою перевіркою, яка призначається після подання заяви на відшкодування. У порівнянні з Україною, така перевірка проходить безболісно і без потрясінь. Головне, вчасно здати бухгалтеру оригінали документів.

Також з власного досвіду можемо констатувати, що перевірка експортних фактур з  відвантаження у країни ЄС відбувається достатньо швидко, оскільки завжди є можливість перевірити контрагента-клієнта в будь-якій країні ЄС. А коли здійснюється експорт в інші країни, особливо на схід від Польщі, то тут проводиться ретельна перевірка, особливо  митниці. Також швидко проходять перевірки однотипних операцій. Якщо з якихось причин її не продовжать (а це може бути), то до наступного подання заяви на відшкодування Ви отримаєте попереднє відшкодування ПДВ. Ми налаштовуємо наших клієнтів вчасно подавати документи та у якісному вигляді, тоді гарантовано, що з бухгалтерією у Польщі буде все в повному порядку.


ПОШУК ПО ДАТІ