IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Як відшкодувати ПДВ у Польщі?

Сьогодні мова піде про відшкодування ПДВ у Польщі. Цей податок у сусідній країні є одним з найважливіших. Щоб розуміти, яку увагу йому приділяють, особливо у 2017 році, слід поглянути на зміни, які вступили у силу з 01 січня нового року.

Так, введено помісячне декларування для всіх компаній. Малі компанії, з оборотом до 1,2 млн.євро, можуть подати заяву на поквартальне звітування. В той же час декларація з ЄвроПДВ подається поквартально. Дозволено не реєструватись платником ПДВ з оборотом до суми 200 тис. злотих у рік. В той час цей розрахунок відбувається пропорційно до кількості днів у році. Але не платники ПДВ у Польщі, це компанії або підприємці, які надають послуги всередині країни. Неочікуваним для країни нововведенням стало те, що керівники податкових відділів можуть анулювати реєстрацію платником ПДВ за умови, що компанія протягом двох кварталів не подавала звітності, протягом шести місяців не проводила операцій. Також варто зауважити, що швидко зареєструватись платником ПДВ не завжди вдається. Податкові інспектори хочуть отримати аргументовані підтвердження того, що Ваша компанія буде працювати на польському ринку. Вони навіть можуть завітати у Ваш віртуальний офіс.

На сьогодні нам вдалось знайти можливості допомогти нашим клієнтам швидше зареєструватись, але це виключно суб’єктивна думка. Також вперше з’явились штрафні санкції у процентному співвідношенні. Так за заниження або завищення податкових зобов’язань може бути накладений штраф у розмірі 30% від зобов’язання. За неподання декларації або несплату податку загрожує штраф у розмірі 100% від розміру податку.

Ще у 2016 році штрафи могли складати 300-1000 злотих максимально, а в більшості випадків, якщо вміло пояснити причини помилок, то обходилось без штрафів, це з власного досвіду обслуговування наших клієнтів.

Тепер, що стосується повернення ПДВ. Польська податкова інспекція чітко працює з цим. Затримок практично немає, за винятком затягування з перевірками, але по порядку. Кожен підприємець має право відшкодувати ПДВ, навіть 100 злотих. На практиці, звичайно, такою сумою ніхто не займається, бо витрати часу у співвідношенні до вигоди шалено великі. Розказувати, як виникають суми до відшкодування, не варто, оскільки це відбувається аналогічно, як і в Україні. Кожного 25-го числа місяця, що слідує за звітним, до податкової інспекції подається декларація з ПДВ із заявою на відшкодування суми, зазначеної у цій декларації. З 01.01.2017 термін відшкодування - до 25 днів.

Станом на дату написання статті ще жоден наш клієнт не отримував його, оскільки не настав відповідний термін. Як показує практика й досвід,  інспектори не встигали (фізично) за 25 днів надавати дозвіл на відшкодування. Переважно це пов’язано з обов’язковою перевіркою, яка призначається після подання заяви на відшкодування. У порівнянні з Україною, така перевірка проходить безболісно і без потрясінь. Головне, вчасно здати бухгалтеру оригінали документів.

Також з власного досвіду можемо констатувати, що перевірка експортних фактур з  відвантаження у країни ЄС відбувається достатньо швидко, оскільки завжди є можливість перевірити контрагента-клієнта в будь-якій країні ЄС. А коли здійснюється експорт в інші країни, особливо на схід від Польщі, то тут проводиться ретельна перевірка, особливо  митниці. Також швидко проходять перевірки однотипних операцій. Якщо з якихось причин її не продовжать (а це може бути), то до наступного подання заяви на відшкодування Ви отримаєте попереднє відшкодування ПДВ. Ми налаштовуємо наших клієнтів вчасно подавати документи та у якісному вигляді, тоді гарантовано, що з бухгалтерією у Польщі буде все в повному порядку.
ПОШУК ПО ДАТІ