IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAKia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.

«Моя особиста позиція - Україна є успішною, якщо вона є максимально передовою в сфері бізнесу» -

Міністр юстиції України Павло Петренко про антирейдерські закони та нові он-лайн сервіси для бізнесу.

Столиця інвестицій

На початку літа в  Івано-Франківську відкрилося представництво Офісу залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest у Західній Україні. Це перший регіональний офіс і його діяльність поширюється на сім областей: Івано-Франківську, Львівську, Закарпатську, Чернівецьку, Тернопільську, Рівненську та Волинську. Про стратегічні цілі організації, інвестиційний клімат області, вимоги інвесторів та чи не перетвориться регіон у сировинну базу з дешевою робочою силою ми розпиталися у директора UkraineInvest у Західній Україні Олега Доскоча.1С під санкціями: Що буде з українським бухобліком?

1С під санкціями: Що буде з українським бухобліком?

Редакція Liga.net постаралася відповісти на це питання і довідалася, що думають представники різних сторін: влади і бізнесу.

Московський розробник програм 1С потрапив під санкції проти російських компаній. Це спровокувало хвилю обговорень про те, чим же тепер будуть користуватися українські бухгалтери. Рішення 1С було монополістом на ринку систем бухобліку з часткою близько 80%. Тому доступну, дешеву і до того ж локалізовану альтернативу, можливо, буде непросто знайти.

Почнемо спочатку

Спочатку слід розібратися, що з себе представляє 1С в Україні. Його не продає, потрапивша під санкції, російська компанія з Москви. На чолі мережі з 500 місцевих партнерів, розповсюджують софт 1С на умовах франшизи, стоять дві українські компанії ДП Еврософтпром і Скайлайн Софтвер. Перша володіє авторськими правами на 1С в нашій країні, друга - координує обслуговування, доопрацювання та розповсюдження програми. Обидві також потрапили під санкції.

Як уточнює керівник Скайлайн Софтвер Вадим Мазур, їх партнер ДП свого часу оформив на себе авторські права на 1С в Україні, які дозволяють доопрацьовувати технічну платформу. Права ці, за його словами, були куплені у кіпрської компанії. Як її назва? На це питання Мазур не зміг відповісти. Він наполягає, що їх ПЗ не має нічого спільного з російським 1С, так як з моменту покупки прав вийшло вже 20 місцевих релізів програми. І, мовляв, ніяк не залежить від компанії 1С в Москві. "Тому ми вважаємо, що потрапляння до списку санкцій - це просто помилка", - говорить Мазур.

Хто кому належить?

Структура власності двох українських компаній дає більш широке уявлення про продавців авторських прав з Кіпру. Скайлайн Софтвер зареєстрована на Мазура. З Еврософтпром все набагато цікавіше. Її власником є ​​компанія CHEMLERO HOLDINGS LIMITED, зареєстрована на Кіпрі в 2015 році. З доменом 1С.ua, який використовує Еврософтпром, все більш очевидно. Його зареєструвала компанія 1С з Москви.

Права на ТМ 1С (без яких не можна отримати домен в зоні.ua) і її продукти (Підприємство, Бухгалтерія, Зарплата) в Україні оформлені ще на один кіпрський офшор - ASTOLEREM INVESTMENTS LIMITED. Він зареєстрований на Кіпрі за тією ж адресою, що і перший офшор, має тих же директорів.

Санкції РНБО тепер не дозволяють Еврософтпрому і Скайлайн Софт продавати софт 1С своїм партнерам по франшизі. А партнери відповідно не можуть продавати його українським користувачам. За оцінкою Мазура, в Україні 1С використовують понад 300 000 підприємств. В основному малий і середній бізнес, а також держоргани. Річний оборот Скайлайн, за його словами, - близько 100 млн грн. Оборот всього українського ринку софта 1С, який поширюється франчайзинговими партнерами, в кілька разів більше.

Заборони бізнесу немає

Як повідомляє Еврософтпром, Програма 1С: Підприємство в Україні як і раніше повністю працездатне, технічна підтримка працює в штатному режимі. Тобто ті бізнеси, які вже придбали рішення, мають право продовжувати користуватися ним. У Приватбанку вже заявили, що продовжать співпрацю "в рамках 1С онлайн з українськими власниками франшизи на програмні продукти на базі 1С, які є українськими продуктами". Але нові угоди укласти вже не вийде.

Заступник голови департаменту інформаційної безпеки СБУ Юлія Лапутіна заявила вчора під час круглого столу в Ліга.Закон, що заборона на використання 1С дійсно не стосується приватного сектора. "Ми не можемо впливати на приватний сектор і щось нав'язувати. Ми можемо тільки рекомендувати звернути увагу на те, що дані, які виходять від ваших, скажімо, бізнес-структур, підприємств обробляються в Російській Федерації. В умовах війни це ненормально. Але це ваше право, користуватися чи ні ", - уточнила вона. Зовсім інша ситуація з госоранамі - вони обов'язково повинні перейти на інший софт до кінця року.

Сірий ринок

Що буде далі? "Коли у клієнтів закінчиться термін підтримки продуктів (1С - Авт.), Вони просто перестануть їх оновлювати, але продовжать користуватися. Обслуговувати їх зможуть невеликі компанії або підприємці. Тобто, з'явиться ринок сірого 1С, як це вже було в 90-х" , - прогнозує директор департаменту корпоративних продажів компанії ІТ-Інтегратор Іван Сидоренко. За його словами, сьогодні швидко замінити продукти 1С нічим. Серед аналогів поширені тільки нішеві рішення і більш дорогі промислові системи (наприклад SAP або Oracle - Авт), які не по кишені середньому і малому бізнесу.

Ще одна проблема, яку озвучила радник міністра фінансів Олена Макеєва - гострий дефіцит бухгалтерських кадрів, здатних працювати з такими програмами. За її словами, навчання вимагає значних інвестицій грошей і часу - професія вимагає повного переозброєння.

"Я не вірю, що українські компанії відмовляться від використання 1С, тільки тепер користувачі будуть це робити в обхід. Як варіант - будуть орендувати сервера за кордоном з софтом від 1С", - додає директор хмарного оператора UCloud.ua Денис Бурдук.

Місцевий софт підростає

Як каже Іван Сидоренко, з часом український ринок знайде заміну російським продуктам. "Звичайно, для українських IT-компаній це рішення (санкції - Авт.) Є позитивним, так як воно захищає інтереси вітчизняного бізнесу і дає йому додаткові можливості", - говорить він.

LIGA.net поспілкувалася з українським розробником альтернативного програмного рішення для звітності та бухгалтерії iFin. Його керівник Олег Беретехін підтверджує, що одна місцева компанія зараз навряд чи зможе комплексно замінити функціонал всього 1C, але в нішах рішення є. За його словами, кілька сотень тисяч користувачів вже працюють з їх рішенням для звітності, і кілька десятків тисяч - з рішенням для бухгалтерії. Ціни на продукти стартують від 1000 грн, що в рази дешевше, ніж 1С.

Малі та середні компанії, які продовжують використовувати 1С, може поміняти сервіс, хіба що через новинного фону про санкції, вважає Беретехін. Він допускає, що можуть з'явитися посередники, які продають ту ж 1С під назвою, скажімо, 1У, щоб не відлякувати покупців.

Найбільш охоче, на його думку, від 1С будуть відмовлятися великі компанії, у яких більше грошей на альтернативу і які більше дбають про імідж. Що стосується держорганів, то як вважає Беретехін, або вони до наступного року змайструють щось своє, або їм доведеться закладати більше грошей до бюджету на перехід на рішення типу SAP.

Є і негативні прогнози від українських розробників. "Ми витратили не один рік, щоб створити і підтримувати зручний продукт для дуже вузької ніші ФОПів на спрощеній системі. І ми розуміємо, що ємність ринку бухгалтерських продуктів для України за світовими мірками мізерно мала, а вартість роботи програмістів, які з таким же успіхом можуть писати продукти для Європи і США, дуже висока ", - написав у Facebook розробник ще одного українського альтернативного сервісу Смарт Бухгалтерія Данило Негрієнко. Тому навряд чи хтось візьметься створювати з нуля аналог комплексного вирішення 1С для юросіб на загальній системі оподаткування. Такий бізнес навряд чи окупиться, вважає він.

"В якості альтернативи варто розглянути аутсорсинг бухгалтерських послуг. Звичайно, ця послуга буде трішки дорожчою штатного бухгалтера", - говорить Макєєва. Але, в умовах збільшення попиту, як вона вважає, такий сервіс буде дешевшати.


ПОШУК ПО ДАТІ