IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAЯкість продукту – запорука успіху

Кожна людина мріє про затишок в оселі та охайний вигляд двору біля неї. Але сьогодні буває нелегко визначитися із запропонованими послугами та товарами, їх ціною і якістю. Професійними підказками та історією свого успіху з журналом «МЕГА» поділився Володимир Козира – директор ТОВ «ГАРАНТПЛЮСБУД».ОЛЕКСАНДР КУЗИК, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР « ELECTROLUX»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

Олександр Грабовський, засновник бренду «Star face family»:

«Розвиток  галузі моди і фешн-індустрії області це напрямок нашої роботи».

ОЛЕКСАНДР КУЗИК, генеральний директор « Electrolux»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

У горах, як удома. Нерухомість у Карпатах. Тенденції будівельного ринку.

Все більше українців замість життя в мегаполісі надають перевагу спокійним та затишним містечкам. Серед тих, хто пропонує сучасне комфортне житло в курортному куточку і девелоперська компанія «ПОЛЯРИС». Їхній житловий комплекс під назвою «Крайобраз» розташований у карпатському містечку Яремче.  Про тенденції в нерухомості, попит на будівельному ринку, привабливість та переваги житла в кліматичному курорті Прикарпаття розповіла СEO компанії Оксана Ціхоцька.Україна до 2020 року не зможе виконати свої зовнішні боргові зобов’язання

Втративши можливість заробляти на традиційних ринках збуту, офіційний Київ пішов шляхом збільшення боргових зобов'язань взамін на окремі політичні поступки – у 2014 році керівництво країни відновило співпрацю з МВФ. В результаті в 2014–2016 роках Україна більш, ніж в 3,34 рази збільшила рівень державного та гарантованого державою боргу: з 584,1 млрд. грн. (у 2013 році) до 1,95 трлн. грн. (у 2017 році).

Сукупний державний і гарантований державою борг України в 2017 році залишиться на рівні 82% ВВП. При цьому золотовалютні резерви НБУ скоротилися з 20,4 млрд. дол. (у 2013 році) до 17,1 млрд. дол. (у 2017 році). Втім, період позик дуже швидко пройшов і настає період повернення кредитів. З 2017 року українці в повній мірі відчують на собі всі наслідки взятих раніше на країну боргових зобов'язань. Саме з 2017 року Україна починає в повному обсязі виплачувати все те, що з такою легкістю бралося від МВФ протягом 2014–2017 років, не враховуючи навіть в малому національні інтереси.

Варто відзначити, що зростання державного і гарантованого державою боргу України в березні 2017 року на 0,8% – до 72,35 млрд. дол., або до 1,952 трлн. у гривневому еквіваленті обумовлено докапіталізацію урядом державних банків, що відбулося в основному за рахунок внутрішніх запозичень. Зокрема, в березні Міністерство фінансів України випустило облігації внутрішньої держпозики на 15,27 млрд. грн., левова частка яких була спрямована на докапіталізацію державних банків: «Ощадбанк» отримав 5,4 млрд. грн., «Укрексімбанк» – 4,7 млрд. грн. У лютому обидва банки вже отримували фінансові вливання на докапіталізацію у розмірі 3,5 і 3 млрд. грн. відповідно.

Боргові зобов'язання України настільки великі, що в розрахунку на одного українця станом на сьогоднішній день припадає понад 45,9 тис. грн. держборгу країни, а на одного працюючого українця – близько 112,8 тис. грн. держборгу України. І віддавати ці кошти будуть не ті, хто залучав кредитні кошти, а саме пересічні громадяни країни. Держборг України вже перевищує 80% ВВП, а на його обслуговування в рік йде більше 5% ВВП країни.

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings розрахувало найбільш ймовірну суму для погашення Україною боргу і відсотків протягом 2017–2020 років. Це близько 20 млрд. дол., або близько 21% ВВП країни. За очікуваннями агентства, Україна повністю виконає короткострокові зобов'язання по суверенному боргу в 2017 році (за оцінками S&P, країні належить виплатити 2,6 млрд. дол.) і в 2018 році (3,9 млрд. дол.), з огляду на кошти офіційних кредиторів, існуючі резерви іноземної і національної валюти НБУ, а також здатності уряду залучати фінансування на внутрішньому і зовнішньому ринках.

А ось з виплатами зобов'язань в 2019 році в сумі 7,5 млрд. дол., за оцінками S&P, буде складніше. Їх виплати будуть залежати від здатності уряду проводити реформи, необхідні програмою МВФ, і здатності рефінансувати частину боргу за допомогою засобів, що залучаються на міжнародних ринках.

За таких умов Україні життєво необхідно зменшити залежність від міжнародних фінансово-кредитних організацій, зменшити розмір державного боргу, забезпечити скорочення тих внутрішніх позик, які не створюють умов для їх повернення. Кредити не повинні використовуватися на покриття поточних бюджетних дефіцитів, а бути спрямовані на поступальний розвиток економіки.

Пише ua-ekonomist.


ПОШУК ПО ДАТІ