IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Україна до 2020 року не зможе виконати свої зовнішні боргові зобов’язання

Втративши можливість заробляти на традиційних ринках збуту, офіційний Київ пішов шляхом збільшення боргових зобов'язань взамін на окремі політичні поступки – у 2014 році керівництво країни відновило співпрацю з МВФ. В результаті в 2014–2016 роках Україна більш, ніж в 3,34 рази збільшила рівень державного та гарантованого державою боргу: з 584,1 млрд. грн. (у 2013 році) до 1,95 трлн. грн. (у 2017 році).

Сукупний державний і гарантований державою борг України в 2017 році залишиться на рівні 82% ВВП. При цьому золотовалютні резерви НБУ скоротилися з 20,4 млрд. дол. (у 2013 році) до 17,1 млрд. дол. (у 2017 році). Втім, період позик дуже швидко пройшов і настає період повернення кредитів. З 2017 року українці в повній мірі відчують на собі всі наслідки взятих раніше на країну боргових зобов'язань. Саме з 2017 року Україна починає в повному обсязі виплачувати все те, що з такою легкістю бралося від МВФ протягом 2014–2017 років, не враховуючи навіть в малому національні інтереси.

Варто відзначити, що зростання державного і гарантованого державою боргу України в березні 2017 року на 0,8% – до 72,35 млрд. дол., або до 1,952 трлн. у гривневому еквіваленті обумовлено докапіталізацію урядом державних банків, що відбулося в основному за рахунок внутрішніх запозичень. Зокрема, в березні Міністерство фінансів України випустило облігації внутрішньої держпозики на 15,27 млрд. грн., левова частка яких була спрямована на докапіталізацію державних банків: «Ощадбанк» отримав 5,4 млрд. грн., «Укрексімбанк» – 4,7 млрд. грн. У лютому обидва банки вже отримували фінансові вливання на докапіталізацію у розмірі 3,5 і 3 млрд. грн. відповідно.

Боргові зобов'язання України настільки великі, що в розрахунку на одного українця станом на сьогоднішній день припадає понад 45,9 тис. грн. держборгу країни, а на одного працюючого українця – близько 112,8 тис. грн. держборгу України. І віддавати ці кошти будуть не ті, хто залучав кредитні кошти, а саме пересічні громадяни країни. Держборг України вже перевищує 80% ВВП, а на його обслуговування в рік йде більше 5% ВВП країни.

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings розрахувало найбільш ймовірну суму для погашення Україною боргу і відсотків протягом 2017–2020 років. Це близько 20 млрд. дол., або близько 21% ВВП країни. За очікуваннями агентства, Україна повністю виконає короткострокові зобов'язання по суверенному боргу в 2017 році (за оцінками S&P, країні належить виплатити 2,6 млрд. дол.) і в 2018 році (3,9 млрд. дол.), з огляду на кошти офіційних кредиторів, існуючі резерви іноземної і національної валюти НБУ, а також здатності уряду залучати фінансування на внутрішньому і зовнішньому ринках.

А ось з виплатами зобов'язань в 2019 році в сумі 7,5 млрд. дол., за оцінками S&P, буде складніше. Їх виплати будуть залежати від здатності уряду проводити реформи, необхідні програмою МВФ, і здатності рефінансувати частину боргу за допомогою засобів, що залучаються на міжнародних ринках.

За таких умов Україні життєво необхідно зменшити залежність від міжнародних фінансово-кредитних організацій, зменшити розмір державного боргу, забезпечити скорочення тих внутрішніх позик, які не створюють умов для їх повернення. Кредити не повинні використовуватися на покриття поточних бюджетних дефіцитів, а бути спрямовані на поступальний розвиток економіки.

Пише ua-ekonomist.
ПОШУК ПО ДАТІ