IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAIT-ринок області

Наталя МУХІТДІНОВА, керівник департаменту компанії Eleks, про розвиток та проблеми ІТ-галузі Івано-Франківської області.Що буде з договорами дарування та оформлення спадщини?

Останніми тижнями у засобах масової інформації усі переглядають повідомлення з приводу того, що українці з 1 листопада поточного року фактично не зможуть вступити у спадок або оформити угоду договору дарування, оскільки відбулися зміни у порядку оцінки дарованого майна та майна, яке передається у спадок. Ситуацію коментує приватний нотаріус Мар’яна Дзера.

Kia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.

ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.Україна до 2020 року не зможе виконати свої зовнішні боргові зобов’язання

Втративши можливість заробляти на традиційних ринках збуту, офіційний Київ пішов шляхом збільшення боргових зобов'язань взамін на окремі політичні поступки – у 2014 році керівництво країни відновило співпрацю з МВФ. В результаті в 2014–2016 роках Україна більш, ніж в 3,34 рази збільшила рівень державного та гарантованого державою боргу: з 584,1 млрд. грн. (у 2013 році) до 1,95 трлн. грн. (у 2017 році).

Сукупний державний і гарантований державою борг України в 2017 році залишиться на рівні 82% ВВП. При цьому золотовалютні резерви НБУ скоротилися з 20,4 млрд. дол. (у 2013 році) до 17,1 млрд. дол. (у 2017 році). Втім, період позик дуже швидко пройшов і настає період повернення кредитів. З 2017 року українці в повній мірі відчують на собі всі наслідки взятих раніше на країну боргових зобов'язань. Саме з 2017 року Україна починає в повному обсязі виплачувати все те, що з такою легкістю бралося від МВФ протягом 2014–2017 років, не враховуючи навіть в малому національні інтереси.

Варто відзначити, що зростання державного і гарантованого державою боргу України в березні 2017 року на 0,8% – до 72,35 млрд. дол., або до 1,952 трлн. у гривневому еквіваленті обумовлено докапіталізацію урядом державних банків, що відбулося в основному за рахунок внутрішніх запозичень. Зокрема, в березні Міністерство фінансів України випустило облігації внутрішньої держпозики на 15,27 млрд. грн., левова частка яких була спрямована на докапіталізацію державних банків: «Ощадбанк» отримав 5,4 млрд. грн., «Укрексімбанк» – 4,7 млрд. грн. У лютому обидва банки вже отримували фінансові вливання на докапіталізацію у розмірі 3,5 і 3 млрд. грн. відповідно.

Боргові зобов'язання України настільки великі, що в розрахунку на одного українця станом на сьогоднішній день припадає понад 45,9 тис. грн. держборгу країни, а на одного працюючого українця – близько 112,8 тис. грн. держборгу України. І віддавати ці кошти будуть не ті, хто залучав кредитні кошти, а саме пересічні громадяни країни. Держборг України вже перевищує 80% ВВП, а на його обслуговування в рік йде більше 5% ВВП країни.

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings розрахувало найбільш ймовірну суму для погашення Україною боргу і відсотків протягом 2017–2020 років. Це близько 20 млрд. дол., або близько 21% ВВП країни. За очікуваннями агентства, Україна повністю виконає короткострокові зобов'язання по суверенному боргу в 2017 році (за оцінками S&P, країні належить виплатити 2,6 млрд. дол.) і в 2018 році (3,9 млрд. дол.), з огляду на кошти офіційних кредиторів, існуючі резерви іноземної і національної валюти НБУ, а також здатності уряду залучати фінансування на внутрішньому і зовнішньому ринках.

А ось з виплатами зобов'язань в 2019 році в сумі 7,5 млрд. дол., за оцінками S&P, буде складніше. Їх виплати будуть залежати від здатності уряду проводити реформи, необхідні програмою МВФ, і здатності рефінансувати частину боргу за допомогою засобів, що залучаються на міжнародних ринках.

За таких умов Україні життєво необхідно зменшити залежність від міжнародних фінансово-кредитних організацій, зменшити розмір державного боргу, забезпечити скорочення тих внутрішніх позик, які не створюють умов для їх повернення. Кредити не повинні використовуватися на покриття поточних бюджетних дефіцитів, а бути спрямовані на поступальний розвиток економіки.

Пише ua-ekonomist.


ПОШУК ПО ДАТІ