IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAІвано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

«LA TOUR»: ДАВАЙТЕ ПОДОРОЖУВАТИ РАЗОМ!

«Наш світ на стільки великий, прекрасний, різноманітний і цікавий, що було би злочином сидіти вдома і не бачити всієї його цінності та краси. Потрібно відчувати подих пустель чи бриз океанів, милуватися краєвидами з вершин гір або з висоти польоту повітряних куль, пірнати з аквалангом, вивчати стародавні розвалини, куштувати страви всіх кухонь світу і просто божеволіти від щастя що ти живеш і подорожуєш!» - у цих словах стиль життя директора «Туристичної компанії «LATOUR» - Людмили Дубей.

Основні показники соціально-економічного розвитку м. Яремче у 2016 році

Населення.

Чисельність наявного населення в Яремчанській міській раді, станом на 1 січня 2017 р. становила 23,2 тис. осіб, у тому числі 12,5 тис. проживали у міських поселеннях, з них 8,2 тис. – у місті Яремче, 10,7 тис. – у сільській місцевості. Упродовж 2016 року чисельність наявного населення міськради збільшилась на 0,1 тис. осіб, а за останні 10 років – на 1,6 тис. осіб.

У 2016 р. у міськраді зареєстровано 337 новонароджених та 261 померлих проти 358 та 300 осіб відповідно у 2015 р. Спостерігається перевищення кількості новонароджених над кількістю померлих: на 130 новонароджених – 100 померлих.

 

Середньооблікова кількість штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб по м. Яремче (міськраді) у 2016 р. становила 3,6 тис. осіб, або 1,8% загальної кількості найманих працівників по області.

Розмір середньомісячної заробітної плати штатних працівників у 2016 р. склав 4033 грн, що на 4% нижче середньообласного показника. Темп росту заробітної плати порівняно з 2015 р. становив 124,1%, а в цілому по області ​– 123,5%.

Колективні засоби розміщення.

У 2016 р. у м. Яремче та населених пунктах, підпорядкованих міськраді, функціонувало 125 колективних засобів розміщення (48,6% від їх загальної кількості в області), з яких 110 становили готелі та аналогічні засоби розміщення (56 – готелі, 50 – туристські бази, гірські притулки, 2 – мотелі, по одному – хостел та кемпінг), 15 – спеціалізовані засоби розміщення (8 – бази відпочинку, 3 – санаторії, 2 – дитячі санаторії, по одному – пансіонат відпочинку та пансіонат з лікуванням). Цими закладами упродовж минулого року було надано послуги 198,6 тисячам осіб, або на 28% більше, ніж у 2015 році, з них готелями та аналогічними засобами розміщення – 177,7 тис. осіб, або на 32,2% більше, спеціалізованими засобами розміщення – 21 тис. осіб, або на 0,6% більше. Із загальної кількості користувачів послуг 6,1 тис. – іноземці.

Крім того, на території міськради у 2016 р. функціонували та прозвітували про свою діяльність 266 садиб сільського (зеленого) туризму (87,2% від їх загальної кількості по області), якими упродовж року надано послуги 49,4 тис. осіб ( у 2015 р. - 157 садиб та 20,4 тис. осіб відповідно).

Правопорушення.

За даними прокуратури області, упродовж 2016 р. зареєстровано 179 кримінальних правопорушень, що на 30, або на 20,1% більше, ніж у 2015 р. Із загального числа зафіксованих правоохоронними органами кримінальних правопорушень 38 (21,2% від загальної кількості) – тяжкі, у 2015 р. – 36 та 24,2% відповідно.

Кількість зареєстрованих злочинів у розрахунку на 10 тис. населення у 2016 р. склала 79,7 од. проти 65,2 у 2015 р.

Інформує Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

 

Повну версію читайте в новому випуску журналу "МЕГА".


ПОШУК ПО ДАТІ