IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Основні показники соціально-економічного розвитку м. Яремче у 2016 році

Населення.

Чисельність наявного населення в Яремчанській міській раді, станом на 1 січня 2017 р. становила 23,2 тис. осіб, у тому числі 12,5 тис. проживали у міських поселеннях, з них 8,2 тис. – у місті Яремче, 10,7 тис. – у сільській місцевості. Упродовж 2016 року чисельність наявного населення міськради збільшилась на 0,1 тис. осіб, а за останні 10 років – на 1,6 тис. осіб.

У 2016 р. у міськраді зареєстровано 337 новонароджених та 261 померлих проти 358 та 300 осіб відповідно у 2015 р. Спостерігається перевищення кількості новонароджених над кількістю померлих: на 130 новонароджених – 100 померлих.

 

Середньооблікова кількість штатних працівників підприємств, установ, організацій та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб по м. Яремче (міськраді) у 2016 р. становила 3,6 тис. осіб, або 1,8% загальної кількості найманих працівників по області.

Розмір середньомісячної заробітної плати штатних працівників у 2016 р. склав 4033 грн, що на 4% нижче середньообласного показника. Темп росту заробітної плати порівняно з 2015 р. становив 124,1%, а в цілому по області ​– 123,5%.

Колективні засоби розміщення.

У 2016 р. у м. Яремче та населених пунктах, підпорядкованих міськраді, функціонувало 125 колективних засобів розміщення (48,6% від їх загальної кількості в області), з яких 110 становили готелі та аналогічні засоби розміщення (56 – готелі, 50 – туристські бази, гірські притулки, 2 – мотелі, по одному – хостел та кемпінг), 15 – спеціалізовані засоби розміщення (8 – бази відпочинку, 3 – санаторії, 2 – дитячі санаторії, по одному – пансіонат відпочинку та пансіонат з лікуванням). Цими закладами упродовж минулого року було надано послуги 198,6 тисячам осіб, або на 28% більше, ніж у 2015 році, з них готелями та аналогічними засобами розміщення – 177,7 тис. осіб, або на 32,2% більше, спеціалізованими засобами розміщення – 21 тис. осіб, або на 0,6% більше. Із загальної кількості користувачів послуг 6,1 тис. – іноземці.

Крім того, на території міськради у 2016 р. функціонували та прозвітували про свою діяльність 266 садиб сільського (зеленого) туризму (87,2% від їх загальної кількості по області), якими упродовж року надано послуги 49,4 тис. осіб ( у 2015 р. - 157 садиб та 20,4 тис. осіб відповідно).

Правопорушення.

За даними прокуратури області, упродовж 2016 р. зареєстровано 179 кримінальних правопорушень, що на 30, або на 20,1% більше, ніж у 2015 р. Із загального числа зафіксованих правоохоронними органами кримінальних правопорушень 38 (21,2% від загальної кількості) – тяжкі, у 2015 р. – 36 та 24,2% відповідно.

Кількість зареєстрованих злочинів у розрахунку на 10 тис. населення у 2016 р. склала 79,7 од. проти 65,2 у 2015 р.

Інформує Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

 

Повну версію читайте в новому випуску журналу "МЕГА".
ПОШУК ПО ДАТІ