IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAIT-ринок області

Наталя МУХІТДІНОВА, керівник департаменту компанії Eleks, про розвиток та проблеми ІТ-галузі Івано-Франківської області.Що буде з договорами дарування та оформлення спадщини?

Останніми тижнями у засобах масової інформації усі переглядають повідомлення з приводу того, що українці з 1 листопада поточного року фактично не зможуть вступити у спадок або оформити угоду договору дарування, оскільки відбулися зміни у порядку оцінки дарованого майна та майна, яке передається у спадок. Ситуацію коментує приватний нотаріус Мар’яна Дзера.

Kia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.

ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.Авіакомпанія МАУ подвоїла частотність польотів між Києвом та Івано-Франківськом

"Прикарпатці достойно оцінили можливість авіаційного сполучення зі столицею та іншими містами»,- регіональний менеджер Департементу з продажу в Україні авіакомпанії МАУ ДЕНИС ЛУКАЧОВИЧ.

1.Вже більше року,  як авіакомпанія МАУ  здійснює рейси з та до  Івано-Франківська. Можете  підбити підсумки?  Скільки  пасажирів загалом скористалося послугами компанії за цей час?

25 жовтня 2015 року авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» виконала перший власний прямий регулярний щоденний  рейс між Києвом та Івано-Франківськом. З цього часу рейсом скористалися тисячі наших земляків, а також іноземних туристів, для яких  можливість зручно та швидко добратися до столиці Прикарпаття стала поштовхом, щоб відвідати Івано-Франківськ і регіон Прикарпаття.

2. Ця цифра більша чи менша від запланованої?

Наша компанія докладає максимум зусиль, аби, в умовах падіння платоспроможного попиту населення України, активно розвиватися, нарощувати ефективність використання флоту, стимулювати попит на перевезення авіаційним транспортом та розширювати географію польотів. Безперервна робота над тим, щоб знизити тарифи та зробити авіапереліт доступнішим, дає свої плоди, і з року в рік кількість українців, які регулярно користуються авіатранспортом, зростає. Тому, відповідаючи на це запитання, хочу сказати, що потенціал для росту ще є, але і за сьогоднішніми  результатами  можна з впевненістю говорити про те, що прикарпатці достойно оцінили можливість  авіаційного сполучення з Києвом та іншими містами, які входять до нашої маршрутної мережі.

3. Ви анонсували чотири рейси до Іспанії, Італії, Польщі. Який з них найпопулярніший? Чому довелося закрити інші напрямки?

У літньому сезоні попит на польоти з пунктів Західної України традиційно високий. Саме тому в МАУ було прийнято рішення про розширення мережі прямих міжнародних рейсів з регіонів України, включення в дану програму аеропорту Івано-Франківська та відкритті польотів до Іспанії, Італії та Польщі.  Найпопулярнішим напрямком, як у минулому сезоні, так і в сезоні 2017 р., є Іспанія. Прямий переліт з Івано-Франківська до Валенсії та Аліканте триває три з половиною години і дає можливість нашим пасажирам дістатися курортів Середземного моря не витрачаючи зайвого часу на дорогу. На жаль, рейси до Гданська та Венеції не користувались достатнім попитом серед пасажирів, тому їх довелося закрити.

4. Тепер поговоримо про ситуацію в іншому напрямку. Чи достатньо популярним виявилися рейси серед іноземних туристів  до Івано-Франківська?

За підсумками минулого року, Івано-Франківська область  зайняла третє місце в Україні за загальною кількістю туристів, яким було надано послуги, за кількістю організованих внутрішніх туристів, які відвідали область, за кількістю в’їзних (іноземних) туристів, а так само друге місце за доходом від наданих туристичних послуг. Чисельність іноземних туристів,  які відвідали Івано-Франківськ, зросла на 86.8 % в порівнянні з минулим роком, не в останню чергу це пов’язано з регулярним авіасполученням, що робить місто значно привабливішим для іноземного туриста.

5. Як відгукувалися туристи від Прикарпаття? Чи вплинуло і як саме відкриття рейсів  МАУ на туристичну галузь області? Адже незважаючи на покращення інфраструктури та ін. туристичних вимог, іноземні туристи далі не наважуються відпочивати в Карпатах.

Відкриття регулярного авіасполучення дозволяє туристичній галузі не лише стабільно працювати, а й набирати обертів та покращувати показники. Торік Прикарпаття відвідали понад 2,1 млн. осіб. Річний приріст складає 12,8%. Ми тісно співпрацюємо з асоціацією індустрії гостинності України, а також з туристичними операторами в Івано-Франківську для того, щоб розвивати та підтримувати в’їздний туризм, авіакомпанія працює під гаслом «Відкриваємо Україну світу.».

 

6. Нещодавно МАУ анонсували грандіозні знижки на квитки. Наскільки дешевше стало літати з Івано-Франківська?

Наша мета – зробити перельоти з МАУ доступнішими для українських мандрівників. Вже до кінця року понад 500 тисяч пасажирів гарантовано зможуть придбати квитки за Low Cost цінами, і ця політика буде діяти і надалі. Головне правило – планувати переліт заздалегідь й купувати квиток безпосередньо на сайті авіакомпанії». Рівень ціни залежить від тривалості перельоту й глибини бронювання – за 10, 8 та 6 місяців до вильоту:

  • Рейси по Україні: 249, 504 та 769 гривень або 9, 19 та 29 доларів США відповідно;
  • Рейси тривалістю до 2-х годин: 587, 769 та 1299 гривень або 21, 29 та 49 доларів США відповідно;
  • Рейси тривалістю до 3-х годин: 822, 1034 та 1564 гривні або 31, 39 та 59 доларів США відповідно;
  • Рейси тривалістю понад 3-и години: 1087, 1299 та 1830 гривень або 41, 49 та 69 доларів США відповідно.

7. МАУ  озвучував, що планує місто Івано-Франківськ  зробити авіаційною столицею Західної України. Як ідуть справи з цим проектом? Що на даний час вдалося реалізувати в даному напрямку роботи?

Коли ми говоримо про Івано-Франківськ, ми маємо на увазі створення не чисто авіаційного, а інтермодального  хаба, який припускає розвиток усієї транспортної інфраструктури – і авіаційної, і залізничної, і автодорожньої. Це необхідно для того, щоб пасажири західних областей мали змогу зручно дістатися найвіддаленіших куточків світу, використовуючи для вильоту найближчий аеропорт  в своєму регіоні.  На сьогоднішній день в наших пасажирів є така можливість, адже рейси Івано-Франківськ – Київ зручно стикуються з усіма міжнародними рейсами Авіакомпанії МАУ з Борисполя.

8. Як ви можете оцінити ефективність рейсу Київ-Івано-Франківськ-Київ? Чи не витіснили цей вид транспорту нові швидкісні потяги та покращені  умови   від «Укрзалізниці»?

Поряд з бізнес-клієнтами, що літають між столицею та Івано-Франківськом на регулярній основі, тисячі шанувальників зимових видів спорту вирушають до карпатських гірськолижних курортів та віддаються улюбленій справі – підкоренню трас та снігових просторів. Саме тому МАУ подвоїла частотність польотів між Києвом та Івано-Франківськом. Також, для значної частини пасажирів Київ не являється кінцевою точкою подорожі, таким чином вони продовжують мандрівку пересівши на міжнародні або внутрішні рейси МАУ, які вилітають з аеропорту Бориспіль.  Таке різноманіття пасажиропотоку дозволяє нам говорити про високу ефективність рейсу, незважаючи на подальший розвиток залізничного транспорту.

 

Мар’яна ЦИМБАЛЮК


ПОШУК ПО ДАТІ