IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAIT-ринок області

Наталя МУХІТДІНОВА, керівник департаменту компанії Eleks, про розвиток та проблеми ІТ-галузі Івано-Франківської області.Що буде з договорами дарування та оформлення спадщини?

Останніми тижнями у засобах масової інформації усі переглядають повідомлення з приводу того, що українці з 1 листопада поточного року фактично не зможуть вступити у спадок або оформити угоду договору дарування, оскільки відбулися зміни у порядку оцінки дарованого майна та майна, яке передається у спадок. Ситуацію коментує приватний нотаріус Мар’яна Дзера.

Kia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.

ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.Продати не можна залишити

На сьогодні в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.  Міжнародний Валютний Фонд зобов’язав Україну відкрити ринок землі і дозволити іноземцям купувати українську землю. Чому і навіщо МВФ зобов’язує до таких нововведень і чи вигідно це українському бізнесу та власникам земельних ділянок розповідає  керуючий партнер юридичної компанії «Legis Virtus» Віктор СКОВРОНСЬКИЙ.

  • Після зобов’язання скасувати мораторій на вивіз лісу-кругляка Україна отримує чергову вимогу від МВФ: скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Скажіть, будь ласка, навіщо міжнародній фінансовій установі такі вимоги? 

     Найперше, я б не говорив, що це «вимоги» і «зобов’язання», оскільки це все погоджені домовленості меморандуму між державою Україною та МВФ. В останньому листі, адресованому голові МВФ, було вказано, що у Верховній Раді України зареєстрований  законопроект, який передбачає скасування вище згаданого мораторію і введення в обіг земель сільськогосподарського призначення. 

     Що стосується отримання права купівлі земель іноземними громадянами, то в проекті даного Закону таке право передбачене тільки з 1 січня 2030 року. Тому прийняття даного Закону не означає миттєву можливість для іноземців придбати землю, це питання є відтермінованим. 

  • Усе ж, у чому полягає така необхідність для МВФ у скасуванні цього мораторіїв? 

МВФ вважає, що наявність такої заборони унеможливлює повноцінний розвиток сільськогосподарського сектора й використання землі як застави для отримання кредитів. Тому, на їхню думку для України важливо рухатися вперед із земельною реформою і прийняти нові законни, які дозволять продаж землі. 

  • Питання про скасування даного мораторію деякі спеціалісти пропонують винести на загальний референдум, оскільки земля має особливе значення для кожного українця. Які плюси та мінуси даної реформи ви б відзначили? 

     Що стосується проведення референдуму, то вважаю доцільним винесення цього питання на всеукраїнський референдум, оскільки, земля відповідно до статті 13 Конституції України  є об'єктом права власності Українського народу. 

Але до прийняття даного Закону, на мою думку, потрібно ставитись вкрай виважено.  

     Тут є багато як «за», та і «проти». До переваг можна віднести кращі можливості співпраці банків та малих і великих фермерських господарств, а саме: можливість давати землю під заставу при отриманні кредиту на розвиток агробізнесу. Хоча негативу з прийняттям цього закону, як на мене, більше. Це пов’язано з тим, що кредитні ставки в Україні є надто високими, а продаж землі за нормативно-грошовою оцінкою є невигідним, оскільки ця оцінка є надто низькою. За даними Держгеокадастру, нормативно-грошова оцінка за 1 га землі в Івано-Франківській області в середньому сягає трохи більше 5 000 грн. Я вважаю, що здійснювати продаж землі за нормативно-грошовою оцінкою є недоцільно, щонайменше має бути експертна оцінка. Хоча законодавець пропонує встановити відповідний мінімум вартості земельної ділянки у вигляді 20-ти орендних плат за землю. Згідно статистичних даних, середня вартість оренди 1 га землі сільськогосподарського призначення за рік становить 676 грн. Якщо цю суму помножити на 20 орендних плат, то вартість 1 га землі сільськогосподарського призначення повинна бути не меншою ніж 13 536 грн. Законодавчо чи на рівні Кабінету міністрів України необхідно розробити механізм, який визначатиме порядок обробітку цих земель, встановлюватиме обмеження щодо дотримання сівозмін, встановлюватиме штрафи за використання заборонених пестицидів чи висаджування культур, які занадто виснажують землю тощо. 

  • Складається досить неоднозначне враження: правила гри чітко не прописані, цінова політика розмита і незрозуміла. Усе ж вартість української землі зростатиме чи залишиться на сьогоднішньому рівні? 

     Перш за все, це є ринок. Ми можемо тільки щось прогнозувати. 

     Якщо особи, які мають у приватній власності земельні ділянки для продажу, масово вийдуть на ринок з 1 липня 2018 року, як передбачається, ціна на землю, звісно ж, впаде через високу пропозицію.  

  • Хто найбільше зацікавлений у прийнятті цього закону: великі підприємства чи великі іноземні агрохолдинги, держава чи пересічні українці, чи буде це вигідно для малого і середнього бізнесу?

     Я вважаю, що з прийняттям цього закону пересічним українцям, малому та середньому бізнесу нічого хорошого очікувати не варто. Перш за все тому, що в електронних торгах, які пропонуються як нововведення, саме вони будуть менш конкурентоспроможними в порівнянні з великими агрохолдингами, які мають значні ресурси. 

Уляна Гаврилюк 

Мар’яна Цимбалюк 


ПОШУК ПО ДАТІ