IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAЯкість продукту – запорука успіху

Кожна людина мріє про затишок в оселі та охайний вигляд двору біля неї. Але сьогодні буває нелегко визначитися із запропонованими послугами та товарами, їх ціною і якістю. Професійними підказками та історією свого успіху з журналом «МЕГА» поділився Володимир Козира – директор ТОВ «ГАРАНТПЛЮСБУД».ОЛЕКСАНДР КУЗИК, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР « ELECTROLUX»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

Олександр Грабовський, засновник бренду «Star face family»:

«Розвиток  галузі моди і фешн-індустрії області це напрямок нашої роботи».

ОЛЕКСАНДР КУЗИК, генеральний директор « Electrolux»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

У горах, як удома. Нерухомість у Карпатах. Тенденції будівельного ринку.

Все більше українців замість життя в мегаполісі надають перевагу спокійним та затишним містечкам. Серед тих, хто пропонує сучасне комфортне житло в курортному куточку і девелоперська компанія «ПОЛЯРИС». Їхній житловий комплекс під назвою «Крайобраз» розташований у карпатському містечку Яремче.  Про тенденції в нерухомості, попит на будівельному ринку, привабливість та переваги житла в кліматичному курорті Прикарпаття розповіла СEO компанії Оксана Ціхоцька.МАРТТІ ЛУТСАР:

«Тут є великий потенціал, щоб іноземний бізнес приходив на українську землю». 

Комунікаційний менеджер представництва Європейського Союзу в Україні про створення офісу сприяння бізнесу в Івано-Франківську та співпрацю місцевих компаній з ЄБРР.

Марті, розкажіть, будь ласка, з якою метою Ви приїхали в Івано-Франківськ? 

Ми перебуваємо тут в рамках кампанії «Будуємо Європу в Україні», яка передбачає багато різноманітних ініціатив. Ми в Представництві ЄС в Києві намагаємося виїжджати в регіони . Нам дуже подобається бувати в Івано-Франківську. Ми проводимо різні зустрічі з представниками медіа, місцевої влади, бізнесу і громадськості. Україна підписала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом,  невід’ємною частиною якої є зона вільної торгівлі. Український бізнес здатен отримати надзвичайну користь від зони вільної торгівлі. Ми тут для того, щоб пояснити їм правила і стандарти: у який спосіб український бізнес може скористатися цієї Угодою і що потрібно знати, аби відповідати цим стандартам або отримати допомогу. 

Які практичні результати Вашого візиту? Яким чином бізнес може скористатися цією допомогою? 

Якщо говорити конкретно, то я розповім про таку ініціативу як eu4business . 

Відвідавши сайт www.eu4business.eu, українські піфдприємці зможуть отримати більше корисної  інформації українською мовою. Також делегація ЄС разом з партнерами ЄБРР створили великі центри підтримки бізнесу в 15 областях України; в Івано-Франківську теж буде створений такий бізнес-центр. Центр слугуватиме певною інформаційною точкою, де бізнес отримає інформацію про різні аспекти, фінансові питання та ін. Нам, представникам ЄС, також необхідно дізнатися, які існують проблеми у бізнесу в регіоні і бачення шляхів виходу та можливості для власного розвитку і виходу на ринки ЄС. 

Що передбачає програма eu4business? 

eu4business це відповідь ЄС на потреби і запити бізнесу в Україні. Якщо говорити конкретніше, то цей проект складається з різного рівня допомоги. Зокрема,ми надаємо підтримку Уряду, щоб той сприяв покращенню бізнес-клімату в державі. eu4business - це робота з експертами, які теж тісно повинні співпрацювати з Урядом. Крім цього - надання порад, і тут ми співпрацюємо з нашими партнерами з ЄБРР, які надають  представникам українського бізнесу дешеві кредити; через консалтинг ми інформуємо, у який спосіб найкраще це зробити. Також ми співпрацюємо з іншими організаціями, такими, як Торгово-промислова палата. Ще раз нагадаю, що будуть створені в 15 областях центри підтримки бізнесу. Тому запрошую український бізнес заходити на сайт і черпати  звідти усю необхідну інформацію українською мовою. 

 Яка різниця у способі ведення бізнесу  європейськими  та українськими підприємцями? 

Відмінність полягає у різних практиках, які існують в Україні та ЄС. Європейський союз це об’єднання 28 різних країн, а отже існує 28 різних культур ведення бізнесу. Так сам як є чесний бізнес в Україні, так само є нечесний у Європі. Якщо вітчизняний бізнес планує експортувати  у ЄС, він повинен враховувати, що у різних країнах абсолютно різні моделі і різні стилі ведення бізнесу. Якщо ви будете їздити, наприклад, до Італії, Франції, Естонії чи Швеції, потрібно враховувати той фактор, що в кожній країні є окремий бізнес-стиль ведення бізнесу. 

Які фактори враховують  європейські підприємці, коли  їдуть вести бізнес в Україну? 

Давайте говорити чесно і відверто Представники бізнесу, які їдуть сюди, враховують певні виклики, пов’язані з судовою системою, бюрократію та корупцію. Це також виклики недосконалого законодавства. Хоча попри це, в Україні  працює багато іноземних підприємців, які успішно ведуть бізнес і розвиваються. Хочу сказати, що немає меж досконалості, і тут є великий потенціал, щоб іноземний бізнес приходив на українську землю. 

Маряна ЦИМБАЛЮК


ПОШУК ПО ДАТІ