IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAIT-ринок області

Наталя МУХІТДІНОВА, керівник департаменту компанії Eleks, про розвиток та проблеми ІТ-галузі Івано-Франківської області.Що буде з договорами дарування та оформлення спадщини?

Останніми тижнями у засобах масової інформації усі переглядають повідомлення з приводу того, що українці з 1 листопада поточного року фактично не зможуть вступити у спадок або оформити угоду договору дарування, оскільки відбулися зміни у порядку оцінки дарованого майна та майна, яке передається у спадок. Ситуацію коментує приватний нотаріус Мар’яна Дзера.

Kia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.

ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.МАРТТІ ЛУТСАР:

«Тут є великий потенціал, щоб іноземний бізнес приходив на українську землю». 

Комунікаційний менеджер представництва Європейського Союзу в Україні про створення офісу сприяння бізнесу в Івано-Франківську та співпрацю місцевих компаній з ЄБРР.

Марті, розкажіть, будь ласка, з якою метою Ви приїхали в Івано-Франківськ? 

Ми перебуваємо тут в рамках кампанії «Будуємо Європу в Україні», яка передбачає багато різноманітних ініціатив. Ми в Представництві ЄС в Києві намагаємося виїжджати в регіони . Нам дуже подобається бувати в Івано-Франківську. Ми проводимо різні зустрічі з представниками медіа, місцевої влади, бізнесу і громадськості. Україна підписала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом,  невід’ємною частиною якої є зона вільної торгівлі. Український бізнес здатен отримати надзвичайну користь від зони вільної торгівлі. Ми тут для того, щоб пояснити їм правила і стандарти: у який спосіб український бізнес може скористатися цієї Угодою і що потрібно знати, аби відповідати цим стандартам або отримати допомогу. 

Які практичні результати Вашого візиту? Яким чином бізнес може скористатися цією допомогою? 

Якщо говорити конкретно, то я розповім про таку ініціативу як eu4business . 

Відвідавши сайт www.eu4business.eu, українські піфдприємці зможуть отримати більше корисної  інформації українською мовою. Також делегація ЄС разом з партнерами ЄБРР створили великі центри підтримки бізнесу в 15 областях України; в Івано-Франківську теж буде створений такий бізнес-центр. Центр слугуватиме певною інформаційною точкою, де бізнес отримає інформацію про різні аспекти, фінансові питання та ін. Нам, представникам ЄС, також необхідно дізнатися, які існують проблеми у бізнесу в регіоні і бачення шляхів виходу та можливості для власного розвитку і виходу на ринки ЄС. 

Що передбачає програма eu4business? 

eu4business це відповідь ЄС на потреби і запити бізнесу в Україні. Якщо говорити конкретніше, то цей проект складається з різного рівня допомоги. Зокрема,ми надаємо підтримку Уряду, щоб той сприяв покращенню бізнес-клімату в державі. eu4business - це робота з експертами, які теж тісно повинні співпрацювати з Урядом. Крім цього - надання порад, і тут ми співпрацюємо з нашими партнерами з ЄБРР, які надають  представникам українського бізнесу дешеві кредити; через консалтинг ми інформуємо, у який спосіб найкраще це зробити. Також ми співпрацюємо з іншими організаціями, такими, як Торгово-промислова палата. Ще раз нагадаю, що будуть створені в 15 областях центри підтримки бізнесу. Тому запрошую український бізнес заходити на сайт і черпати  звідти усю необхідну інформацію українською мовою. 

 Яка різниця у способі ведення бізнесу  європейськими  та українськими підприємцями? 

Відмінність полягає у різних практиках, які існують в Україні та ЄС. Європейський союз це об’єднання 28 різних країн, а отже існує 28 різних культур ведення бізнесу. Так сам як є чесний бізнес в Україні, так само є нечесний у Європі. Якщо вітчизняний бізнес планує експортувати  у ЄС, він повинен враховувати, що у різних країнах абсолютно різні моделі і різні стилі ведення бізнесу. Якщо ви будете їздити, наприклад, до Італії, Франції, Естонії чи Швеції, потрібно враховувати той фактор, що в кожній країні є окремий бізнес-стиль ведення бізнесу. 

Які фактори враховують  європейські підприємці, коли  їдуть вести бізнес в Україну? 

Давайте говорити чесно і відверто Представники бізнесу, які їдуть сюди, враховують певні виклики, пов’язані з судовою системою, бюрократію та корупцію. Це також виклики недосконалого законодавства. Хоча попри це, в Україні  працює багато іноземних підприємців, які успішно ведуть бізнес і розвиваються. Хочу сказати, що немає меж досконалості, і тут є великий потенціал, щоб іноземний бізнес приходив на українську землю. 

Маряна ЦИМБАЛЮК


ПОШУК ПО ДАТІ