IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAІвано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

«LA TOUR»: ДАВАЙТЕ ПОДОРОЖУВАТИ РАЗОМ!

«Наш світ на стільки великий, прекрасний, різноманітний і цікавий, що було би злочином сидіти вдома і не бачити всієї його цінності та краси. Потрібно відчувати подих пустель чи бриз океанів, милуватися краєвидами з вершин гір або з висоти польоту повітряних куль, пірнати з аквалангом, вивчати стародавні розвалини, куштувати страви всіх кухонь світу і просто божеволіти від щастя що ти живеш і подорожуєш!» - у цих словах стиль життя директора «Туристичної компанії «LATOUR» - Людмили Дубей.

МАРТТІ ЛУТСАР:

«Тут є великий потенціал, щоб іноземний бізнес приходив на українську землю». 

Комунікаційний менеджер представництва Європейського Союзу в Україні про створення офісу сприяння бізнесу в Івано-Франківську та співпрацю місцевих компаній з ЄБРР.

Марті, розкажіть, будь ласка, з якою метою Ви приїхали в Івано-Франківськ? 

Ми перебуваємо тут в рамках кампанії «Будуємо Європу в Україні», яка передбачає багато різноманітних ініціатив. Ми в Представництві ЄС в Києві намагаємося виїжджати в регіони . Нам дуже подобається бувати в Івано-Франківську. Ми проводимо різні зустрічі з представниками медіа, місцевої влади, бізнесу і громадськості. Україна підписала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом,  невід’ємною частиною якої є зона вільної торгівлі. Український бізнес здатен отримати надзвичайну користь від зони вільної торгівлі. Ми тут для того, щоб пояснити їм правила і стандарти: у який спосіб український бізнес може скористатися цієї Угодою і що потрібно знати, аби відповідати цим стандартам або отримати допомогу. 

Які практичні результати Вашого візиту? Яким чином бізнес може скористатися цією допомогою? 

Якщо говорити конкретно, то я розповім про таку ініціативу як eu4business . 

Відвідавши сайт www.eu4business.eu, українські піфдприємці зможуть отримати більше корисної  інформації українською мовою. Також делегація ЄС разом з партнерами ЄБРР створили великі центри підтримки бізнесу в 15 областях України; в Івано-Франківську теж буде створений такий бізнес-центр. Центр слугуватиме певною інформаційною точкою, де бізнес отримає інформацію про різні аспекти, фінансові питання та ін. Нам, представникам ЄС, також необхідно дізнатися, які існують проблеми у бізнесу в регіоні і бачення шляхів виходу та можливості для власного розвитку і виходу на ринки ЄС. 

Що передбачає програма eu4business? 

eu4business це відповідь ЄС на потреби і запити бізнесу в Україні. Якщо говорити конкретніше, то цей проект складається з різного рівня допомоги. Зокрема,ми надаємо підтримку Уряду, щоб той сприяв покращенню бізнес-клімату в державі. eu4business - це робота з експертами, які теж тісно повинні співпрацювати з Урядом. Крім цього - надання порад, і тут ми співпрацюємо з нашими партнерами з ЄБРР, які надають  представникам українського бізнесу дешеві кредити; через консалтинг ми інформуємо, у який спосіб найкраще це зробити. Також ми співпрацюємо з іншими організаціями, такими, як Торгово-промислова палата. Ще раз нагадаю, що будуть створені в 15 областях центри підтримки бізнесу. Тому запрошую український бізнес заходити на сайт і черпати  звідти усю необхідну інформацію українською мовою. 

 Яка різниця у способі ведення бізнесу  європейськими  та українськими підприємцями? 

Відмінність полягає у різних практиках, які існують в Україні та ЄС. Європейський союз це об’єднання 28 різних країн, а отже існує 28 різних культур ведення бізнесу. Так сам як є чесний бізнес в Україні, так само є нечесний у Європі. Якщо вітчизняний бізнес планує експортувати  у ЄС, він повинен враховувати, що у різних країнах абсолютно різні моделі і різні стилі ведення бізнесу. Якщо ви будете їздити, наприклад, до Італії, Франції, Естонії чи Швеції, потрібно враховувати той фактор, що в кожній країні є окремий бізнес-стиль ведення бізнесу. 

Які фактори враховують  європейські підприємці, коли  їдуть вести бізнес в Україну? 

Давайте говорити чесно і відверто Представники бізнесу, які їдуть сюди, враховують певні виклики, пов’язані з судовою системою, бюрократію та корупцію. Це також виклики недосконалого законодавства. Хоча попри це, в Україні  працює багато іноземних підприємців, які успішно ведуть бізнес і розвиваються. Хочу сказати, що немає меж досконалості, і тут є великий потенціал, щоб іноземний бізнес приходив на українську землю. 

Маряна ЦИМБАЛЮК


ПОШУК ПО ДАТІ