IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИМАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ М.ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ЗА СІЧЕНЬ–ТРАВЕНЬ 2017 РОКУ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ  М.ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ЗА СІЧЕНЬ–ТРАВЕНЬ 2017 РОКУ

Населення

Станом на 1 травня 2017р. у м.Івано-Франківську та селах, підпорядкованих міськраді, за оцінкою, проживало 255 тис. осіб, у тому числі в обласному центрі – 233,6 тис., у сільській місцевості – 21,4 тис. осіб. Упродовж січня–квітня 2017р. чисельність населення збільшилася на 433 особи. Кількість живонароджених у січні–квітні 2017р. становила 773 особи, померлих – 820 осіб.

Зайнятість та безробіття

За даними міського центру зайнятості, кількість зареєстрованих безробітних на кінець травня 2017р. становила 1557 осіб, з них допомогу по безробіттю отримували 86,6%. Із загальної кількості безробітних 61,5% становили жінки.

Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу по безробіттю впродовж травня 2017р., становила 1500 осіб. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 2180 грн, що складає 68,1% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (3200 грн).

Кількість вільних робочих місць (вакантних посад), заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, у травні 2017р. порівняно з квітнем збільшилась на 9,1% і на кінець місяця становила 493 одиниці.

Навантаження зареєстрованих безробітних (вакантних посад) у цілому по обласному центру упродовж травня 2017р. зменшилось на одну особу і на кінець місяця становило 3 особи на одне вільне робоче місце.

Заробітна плата

Загальна сума невиплаченої заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях (враховуючи підприємства-банкрути та економічно неактивні підприємства) упродовж травня 2017р. збільшилась на 3,7 млн.грн і на 1 червня 2017р. склала 9,6 млн.грн.

На підприємства-банкрути припадає 85,4% загальної суми боргу, на економічно активні підприємства – 13,3%, на економічно неактивні підприємства – 1,3%.

Заборгували своїм працівникам підприємства промисловості (93,6% від загальної суми), будівництва (5,1%) і професійної, наукової та технічної діяльності (1,3%).

Соціальний захист

Упродовж січня–травня 2017р. призначено субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг 12,3 тис. домогосподарств, з них 11 тис. – домогосподарства обласного центру. Загальна сума призначених субсидій становила 16,9 млн.грн, з неї домогосподарствам м.Івано-Франківська – 14,7 млн.грн. У розрахунку на одне домогосподарство середній розмір призначеної субсидії у травні 2017р. становив 814,7 грн (у квітні 2017р. – 1445,1 грн).

Внутрішня торгівля

Роздрібний товарооборот підприємств (юридичних осіб), основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, у січні–березні 2017р. склав 1324,2 млн.грн. У порівнянних цінах він залишився на рівні обсягу відповідного періоду 2016р.

Промисловість

За січень–травень 2017р. промисловими підприємствами міста реалізовано продукції (товарів, послуг) на 4988,8 млн.грн, у т.ч. за межі країни – на 658,9 млн.грн. Частка міста у загальнообласному обсязі реалізації склала 29,6%.

У структурі реалізованої продукції за основними промисловими групами 72,1% займала енергія, 14,1% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 8% – інвестиційні товари, 5,8% – товари проміжного споживання.

Будівництво

У січні–травні 2017р. підприємствами обласного центру виконано будівельних робіт на суму 351,7 млн.грн, або 74% загальнообласного обсягу. Індекс будівельної продукції у січні–травні 2017р. порівняно з аналогічним періодом 2016р. становив 116,5%.

Транспорт

Автомобiльним транспортом підприємств та фізичних осіб-підприємців обласного центру у січні–травні 2017р. замовникам доставлено 738,5 тис.т вантажiв та виконано вантажооборот в обсязі 258,4 млн.ткм, що становило 77,2% та 72,9% від обсягів січня–травня 2016р.

Автомобільним та тролейбусним транспортом міста у січні–травні 2017р. надано послуг 15,1 млн. пасажирів, що складає 68,8% обсягу пасажирських перевезень відповідного періоду попереднього року.

Зовнішня торгівля товарами

Обсяги експорту товарів у січні–квітні 2017р. склали 110,9 млн.дол. США, імпорту – 67,3 млн.дол. США. Порівняно до січня–квітня 2016р. обсяги експорту збільшилися на 10%, імпорту – на 18%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 43,6 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 1,65.

Інформує Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

 


ПОШУК ПО ДАТІ