IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAЯкість продукту – запорука успіху

Кожна людина мріє про затишок в оселі та охайний вигляд двору біля неї. Але сьогодні буває нелегко визначитися із запропонованими послугами та товарами, їх ціною і якістю. Професійними підказками та історією свого успіху з журналом «МЕГА» поділився Володимир Козира – директор ТОВ «ГАРАНТПЛЮСБУД».ОЛЕКСАНДР КУЗИК, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР « ELECTROLUX»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

Олександр Грабовський, засновник бренду «Star face family»:

«Розвиток  галузі моди і фешн-індустрії області це напрямок нашої роботи».

ОЛЕКСАНДР КУЗИК, генеральний директор « Electrolux»:

«Власним виробництвом підтверджуємо, що Україна здатна виробляти якісні технологічні продукти».

Понад 40% пральних машин, вироблених на заводі в Івано-Франківську, компанія сьогодні реалізовує в Україні. 35% івано-франківської техніки йде в Польщу, Чехію і Угорщину, та близько 5% – у Францію, Італію і країни Скандинавії. Про якість та досягнення Івано-Франківського заводу «Electrolux» розповідає генеральний директор Олександр Кузик.

У горах, як удома. Нерухомість у Карпатах. Тенденції будівельного ринку.

Все більше українців замість життя в мегаполісі надають перевагу спокійним та затишним містечкам. Серед тих, хто пропонує сучасне комфортне житло в курортному куточку і девелоперська компанія «ПОЛЯРИС». Їхній житловий комплекс під назвою «Крайобраз» розташований у карпатському містечку Яремче.  Про тенденції в нерухомості, попит на будівельному ринку, привабливість та переваги житла в кліматичному курорті Прикарпаття розповіла СEO компанії Оксана Ціхоцька.1991 Open Data Incubator у Франківську: як великі дані створюють великі можливості

За допомогою кількох кліків дізнатись про якість дорожнього покриття у вашому районі, найближчі проекти для дітей у місті, стати в електронну чергу до лікаря або замовити потрібну послугу в котрійсь із установЗробити цю необхідну безперервну взаємодію з державним сектором якісною й оперативною покликаний 1991 Open Data Incubator. Це національний, перший в Україні некомерційний інкубатор, який допомагає перетворити тонни відкритих державних даних на стартапи, що пропонують сервіси й аналітичні програми громадянам, підприємствам, компаніям, органам влади. Регіональне представництво 1991 Open Data Incubator уже півроку діє в Івано-Франківську. Дізнáємось про результати. 

Добрий прецедент 

«Чому 1991? Назва пов’язана з 1991 роком, коли вже в незалежній Україні почався процес демократизації. 1991 Open Data Incubator — наша лепта в цей процес: хочемо дати молодим людям можливість зробити свій внесок завдяки їхнім діям, ідеям і креативності. Інкубатор має сприяти змінам в Україні через проекти на основі відкритих та великих даних», — каже Людмила Шийко, керівник інкубаційної програми 1991 Open Data Incubator в Івано-Франківську. 

Історія інкубатора почалася з розуміння, що інформаційна інфраструктура держави має працювати для громадян і суспільства, розвитку національної економіки і країни, а забезпечити це можуть сучасні цифрові технології. Тож йдеться не тільки про побудову ефективної системи відкритих державних даних, а й про вибудовування діалогу, довіри між різними сторонами: владою, громадянами, бізнесом, ІТ-спільнотою. І, як зауважує одна з менторів 1991 Open Data Incubator Олена Гунько (Львів), така програма важлива, бо створює «прецедент попиту на відкриті дані» та мотивує  державні, муніципальні органи влади публікувати ці дані, розширювати їхній спектр, оновлювати їх. 

Завдяки інкубатору ідеї отримують шанс стати реальним стартапом. Проекти мають містити ІТ-складову, базуватись на використанні відкритих даних державного/корпоративного сектора. Серед пріоритетів - галузеві сервіси для агросектора, енергетики та інфраструктури, електронні послуги для громадян на основі державних реєстрів, аналітичні системи для міністерств або місцевих адміністрацій, проекти Smart City. Акцент — на розвитку об’єднаних територіальних громад, вирішенні проблем   місцевого управління, сприяння процесу децентралізації. «Оцифрування» ключових секторів економіки позитивно вплине на ВВП, ефективність державного управління, боротьбу з корупцією. 

Як ідеї виростають до стартапів 

Головний офіс 1991 Open Data Incubator розташований у Києві, регіональні — у Дніпрі та Івано-Франківську (відкриті в листопаді минулого року). Ініціатива у Франківську реалізовується в рамках проекту DOBRE за підтримки міської ради і профільних департаментів, фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) під управлінням Global Communities. Крім вже згаданих ефектів, для міста інкубатор — це майданчик не лише вирішити актуальні проблеми, а й паралельно актвізувати ІТ-середовище, розвивати ІТ-підприємництво, каже регіональний директор 1991 Open Data Incubator у Франківську  Віталій Родимюк.  

Франківський офіс націлений насамперед на західний регіон України, хоча долучаються і з інших міст, наприклад, з Одеси. Після відбору найкращі команди потрапляють на хакатон, а за його результатами — на тримісячну інкубаційну програму. Першу вже підсумували у лютому, зараз триває друга. Для резидентів програма безкоштовна, передбачає спілкування з менторами й експертами у сфері роботи з даними, аналіз й доопрацювання проектів. 

— Завдяки менторській програмі резиденти інкубатора отримують відповіді на важливі питання: як починати, як вибудовувати бізнес-стратегію, як знаходити свого клієнта, як доносити місію, як співпрацювати з владою в отриманні відкритих даних. Ментори розкривають різні аспекти: юридичні, економічні, організаційні і т. д.; дають конкретні рекомендації щодо проектів, — розповідає Людмила Шийко. 

На завершення команди представляють свої напрацювання потенційним інвесторам, представникам бізнесу, зокрема ІТ-компаній, органів влади та громадських організацій. Власне, інкубатор пропонує різні варіанти для стартапів: інкорпорація у державне підприємство, створення громадських організацій, залучення інвестицій або грантових коштів. 

Франківські інкубації 

Зараз інкубаційну програму в Івано-Франківську проходять 5 команд. Їхні проекти  різні за тематикою, рівнем підготовки, але націлені на вирішення проблем міста і новостворених територіальних громад. Наприклад, мобільний додаток TravelAroundIF допоможе користувачу визначити місце свого перебування, спланувати подорож і прорахувати витрати, а також ідентифікувати об’єкти в місті, отримати їх 3D-модель тощо. Або PoliceAllerts — сервіс для миттєвої фотофіксації правопорушення і повідомлення в поліцію, що має сприяти її якнайшвидшій реакції. А от MyOSBB — це онлайн-платформа для керівників ОСББ й управлінських компанії, жителів багатоквартирних будинків і забудовників. Вона дозволяє комунікувати жильцям і керівництву ОСББ, контролювати витрати в режимі онлайн. Команда з п’яти осіб майже рік працює над проектом, але інкубатор, за словами Андрія Гулая, дозволив інтегрувати усі знання, правильно застосовувати їх на практиці. А от проект Сергія Гаврилюка і Романа Мердуха  BeeGarbageCollectionSystem пропонує поліпшити якість вивезення сміття. Хлопці розробили систему автоматизованого контролю збору твердих побутових відходів, що складається з датчиків ваги і заповненості сміттєвих контейнерів і відповідного ПЗ для збору й аналізу отриманих даних. 

— Наша ідея в тому, щоб ставити спеціальні датчики в сміттєвих баках і на майданчиках для обліку кількості сміття, яке викидають мешканці. Проаналізовані дані надсилаються службам, які вивозять сміття, система генеруватиме для перевізників оптимальні логістичні маршрути, відповідно до заповненості контейнерів. Це дозволяє економити і вчасно надавати послуги. У відповідному департаменті міської ради зацікавились нашою ідеєю, готові долучитись до співфінансування у форматі спільного гранту. Найближчим часом у місті будуть встановлювати один чи два підземні майданчики зі збору ТПВ: плануємо там змонтувати й апробувати нашу систему, — розповідає Сергій. 

Ще один проект — «Івано-Франківськ — місто дружнє до дітей». Його реалізовують представниці ГО «Мами Прикарпаття», зокрема Мар’яна Вершиніна, Христина Шеварська, Наталя Амарі, Тетяна Теличкан та Ірина Музичин. 

— Мета проекту — створити інтернет-ресурс, де були б зібрані всі дані, що стосуються дозвілля і розвитку дітей в Івано-Франківську. Це буде інтерактивна карта дитячих майданчиків у місті з можливістю моніторингу їхнього стану. Батьки, інші мешканці зможуть залишати на ресурсі фото майданчиків, подати до органів влади пропозиції щодо їх ремонту, а ті — відповідно реагувати. Тобто сайт дозволить комунікувати мешканцям і владі міста. Також плануємо подати інформацію про заклади харчування, дружні до дітей, спортивні майданчики, освітні установи, творчі майстерні і т. п. Під час інкубаційної програми я дізналася про новітні підходи в менеджменті, маркетингу, зокрема щодо розвитку проекту в соцмережах, цікаво були розкриті юридичні аспекти, теми інтелектуальної власності, бізнес-планування. Тепер у нас є краще розуміння командної роботи, особливостей  презентації проекту, також обдумуємо варіанти його фінансування, — ділиться враженнями Ірина Музичин. 

У червні команди підсумують свою роботу. Також очікується нова інкубаційної програма. Тож — далі буде. 


ПОШУК ПО ДАТІ