IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Використання смол у промисловості є необхідністю, адже смола є своєрідним «клеєм», який, в процесі гарячого пресування, з’єднує всі шари фанери та інших видів плит. Від якості смоли залежить міцність, вологостійкість, вогнебезпечність, термін експлуатації плит. ТОВ «КАРПАТСМОЛИ» спеціалізується на виробництві низькотоксичних смол типу КФС, КМФС і МКФС (UF, UMF, MUF), концентрату КФК-70%, КФК-80%, КФК85% та формаліну.

Місією ТОВ «КАРПАТСМОЛИ» є безпека побуту споживачів,тому речовини ТОВ «КАРПАТСМОЛИ» пройшли реєстрацію згідно регламенту REACH (Європейська асоціації хіміків (ECHA), що свідчить про безпеку і якість продукції (регламент ЄС про хімічні речовини та їх безпечне використання (ЄС 1907/2006).

На сьогоднішній день підприємство є провідним виробником смол різноманітного призначення в Україні і єдиним виробником смол з низькою емісії формальдегіду (E0, E0,5, E1, CARBII) на рівні натурального дерева для ДСП, фанери, ДВП, МДФ, ОСБ, а також єдиним виробником КФК і формаліну.

 Ці смоли здатні клеїти деревину з вологістю 8-15%, вони – стійкі до мікроорганізмів, води, бензину та олив, також вони – негорючі. Вироби на основі КФС характеризуються прекрасними захисними, адгезійними та фізико-механічними властивостями, що змушує надавати перевагу саме смолам серед різноманіття інших «замінників» у процесі виробництва плит. Актуальність застосування вищезгаданої продукції  продиктована також зростаючими потребами ринку споживання.

Варто зазначити, що «КАРПАТСМОЛИ» є єдиним в Україні виробником найпопулярніших концентрацій КФК та формаліну. Варто зазначити, що КФК є основною складовою виробництва смол. На відміну від своїх конкурентів, підприємство має власну модернізовану європейську установку з виробництва карбамідо-формальдегідного концентрату та формаліну, що дає змогу контролювати всі стадії виготовлення продукту. Власна установка разом з сучасною технологією дає можливіть виготовити переважну більшість смол та КФК на одному і тому ж обладнанні через точний автоматизований процес виробництва.

Ще однією перевагою підприємства є наявність сучасної лабораторії з контролю виробництва (вхідного, поточного, вихідного). Їх атестована лабораторія, на замовлення, може провести лабораторні дослідження КФК і смол для деревоплит різного призначення.Завдяки наявності в лабораторії дослідної установки одержання смол, процес моделювання продукції з параметрами, оптимальними для споживача є досить мобільний і дозволяє підприємству швидко реагувати на побажання споживачів.

«Життєвий цикл» продукції не завершується після її відвантаження з території підприємства. Між лабораторіями технічного контролю споживачів та ТОВ «КАРПАТСМОЛИ» постійно підтримується зв'язок щодо відповідності показників продукції заявленим в сертифікаті якості та замовленні.

Оскільки структура ринку постійно змінюється, зростають очікування споживачів щодо різноманіття товару, а замовники як ніколи вимогливі до рівня послуг, то «КАРПАТСМОЛИ»  ведуть свій бізнес на чітких принципах чесності, сумлінності і справедливості та раціональне управління ресурсами. Підприємство сповідує їх в усіх аспектах  виробництва і очікує того ж від тих, з ким співпрацює.

Адекватно реагує підприємство і на вільне конкурування, яке прагне бачити етичним та в межах чинних законів про конкуренцію.

Виробнича потужність заводу на даний час складає близько 100 тис. тон на рік. Продукція ТОВ «КАРПАТСМОЛИ» користується великим попитом протягом понад 9 років, оскільки була представлена на українському ринку ще у 2008 року, зарекомендувала себе як відповідального партнера.

Географія ринків збуту продукції підприємства невпинно розширюється, чому в значній мірі сприяє вигідне географічне розташування заводу та гнучкий технологічний цикл, що дає можливість підприємству швидко реагувати на потреби ринку та зміну попиту споживачів.Компанія регулярно співпрацює з такими покупцями країнами, як: Польща, Румунія, Угорщина. Модернізація виробництва дала змогу експортувати смоли власного виробництва деяким відомим європейським компаніям.

Сьогодні ринок України насичений КФК та смолами походженням з Росії. Вітчизняний виробник ідентичної продукції може конкурувати з закордонними, але останнім часом компанія стикається з недобросовісним демпінговим імпортом з боку РФ, який здійснюється за штучно заниженими цінами, витісняючи національного виробника з ринку, зайняття домінуючого становища і вирішального впливу на економіку України. Як наслідок, ТОВ «КАРПАТСМОЛИ» вирішило скористатися механізмом захисту національних виробників, який широко використовується в СОТ та в Україні, а саме: ініціювали антидемпінгове розслідування на ввіз КФК та КФС походженням з Росії. Свідченням того що товар ввозиться за заниженими цінами є те, що вартість аналогічного товару на внутрішньому ринку РФ є значно вищою.

ТОВ «КАРПАТСМОЛИ» в жодному разі не намагається обмежити об’єми імпорту, а лише хоче вільно та чесно конкурувати з іноземними компаніями з метою сприяння розвитку внутрішньої економіки, зменшення імпортозалежності, встановлення самостійності та незалежності економіки України.

У випадку введення антидемпінгового мита, підприємство зможе створити нові робочі місця, забезпечити гідний рівень оплати праці, реалізувати експортний потенціал держави.

 

Уляна ГАВРИЛЮК
ПОШУК ПО ДАТІ