IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAIT-ринок області

Наталя МУХІТДІНОВА, керівник департаменту компанії Eleks, про розвиток та проблеми ІТ-галузі Івано-Франківської області.Що буде з договорами дарування та оформлення спадщини?

Останніми тижнями у засобах масової інформації усі переглядають повідомлення з приводу того, що українці з 1 листопада поточного року фактично не зможуть вступити у спадок або оформити угоду договору дарування, оскільки відбулися зміни у порядку оцінки дарованого майна та майна, яке передається у спадок. Ситуацію коментує приватний нотаріус Мар’яна Дзера.

Kia Sportage – безумовний лідер автомобільного ринку України

За результатами продажів нових автомобілів в Україні кросовер Kia Sportage у черговий раз став абсо- лютним лідером продажів та бренд Kia увійшов до трійки лідерів. Асоціація автовиробників України «УкрАвтопром» підбила підсумки продажів нових автомобілів Кросо- вер Kia Sportage став по-справж- ньому народним автомобілем за результатами продажів у 2016 році. Оптимальне співвідношення споживацьких якостей, багатого ви- бору моторів та трансмісій, а також конкурентної ціни дозволило Kia Sportage здобути звання «Кросовер року в Україні 2017». Генеральний директор ПРАТ «Івано-Франківськ-Авто» Ігор НОВІК розповів нам детальніше про переваги бренду КІА.

ФОП чи ТОВ? Що обрати?

Вибір організаційно-правової форми господарювання та системи оподаткування є важливим етапом створення прибуткового і стабільного бізнесу. Це рішення вимагає проведення порівняльного аналізу ефективності різних форм організації бізнесу, відповідності цієї форми обраним цілям і стратегії розвитку підприємства в тій чи іншій сфері діяльності. Що необхідно враховувати та пам’ятати в такій ситуації журналу «МЕГА» розповіла Оксана Шевадуцька – CAP, АССА ДипІФР, керівник аутсорсингової компанії «Ваш бухгалтер».

Українські розробники змінюють уявлення про традиційні АЗК. Інновації в сфері торгівлі нафтопродуктами. Розумні АЗК.

У той час як провідні країни світу активно обговорюють четверту промислову революцію, та не тільки обговорюють, а і творять її, більшість українських компаній, на жаль, продовжують стояти на місці, не встигаючи за стрімким розвитком інновацій у світі, відповідно, втрачаючи сотні тисяч доларів потенційної вигоди. Україна у глобальному рейтингу інноваційності Global Innovation Index у 2017 роціпосіла 50 місце.«Моя особиста позиція - Україна є успішною, якщо вона є максимально передовою в сфері бізнесу» -

Міністр юстиції України Павло Петренко про антирейдерські закони та нові он-лайн сервіси для бізнесу.

Павле Дмитровичу, які пріоритетні напрямки Міністерство юстиції ставить для покращення умов ведення  бізнесу та бізнес-клімату в Україні?

Це декілька блоків законопроектів, які Мін’юст запроваджуєспільно з Міністерством економіки. Це великий пакет законів  з дерегуляції, що стосується спрощення ведення бізнесу в Україні. Цей напрямок стосується багатьох сфер ліцензування, захисту прав інвесторів, питань, пов’язаних з банкрутством компаній. Ми зможемо на кілька десятків  позиції піднятися у рейтингу DoingBusiness наступного року. Що стосується безпосередньо Міністерства юстиції, в нас уже прийняті закони і я дуже радий, що нам вдалося їх проголосувати в парламенті. Це і антирейдерський пакет законів, який запровадив додаткові гарантії захисту прав власності і жорстку відповідальність осіб, які посягають на чуже майно або бізнес. Це і реформа реєстрації бізнесу і нерухомості, яка дозволила прибрати радянське минуле – величезні черги при реєстрації компанії чи зміни директорів, реєстрації комерційної нерухомості. Зараз такої проблеми не існує, хоча ще півтора року тому ми її мали. Що стосується пріоритетних змін, я вважаю, що наше майбутнє в цифровій економіці і відповідному електронному самоврядуванні. Саме тому  для нас є пріоритетом, щоб український парламент нарешті прийняв закон про електронні довірчі послуги, який дасть можливість  бізнесу і державним інституціям перейти на найбільш сучасні електронні комунікації. Блок дерегуляції є також пріоритетним напрямком для роботи уряду.

Розкажіть,  будь ласка, детальніше про  антирейдерськізакони?

Перший великий пакет антирейдерських законів був прийнятийнаприкінці минулого року.Він передбачає жорстку кримінальну відповідальність реєстраторів і нечистих наруку підприємців, які посягають на чуже майно. Зараз, коли працюютьантирейдерські аграрні штаби по всій Україні, ми оперативно реагуємо на ситуацію,  яка є в аграрному секторі. Там,  де є мораторій на продаж землі, де виникають питання щодо недобросовісної конкуренції,яка є між аграрними компаніями, коли фактично виникає подвійна реєстрація договорів і порушуються права власників самої землі, тобто селян. За результатами роботи антирейдерських штабів ми готові запровадити додаткові законодавчі  ініціативи. Також найближчим часом ми запускаємо он-лайн реєстрацію договорів оренди землі, що надасть можливість перевірити і контролювати, хто є власником даної земельної ділянки під час укладання відповідних договорів.

Як вдосконалилися он-лайн сервіси для бізнесу?

Запуск близько десятка нових он-лайн сервісів від Мін’юсту я можу анонсувати вже зараз. Вони з’являться до кінця цього року.  Зараз на нашому порталі «Он-лайн будинокюстиції»вже працює понад 20 електронних послуг, в тому числі – реєстрація компаній, відкриття та ліквідація ФОПів он-лайн. Це ті речі, які два роки тому були фантастикою в українських реаліях. Моя особиста позиція –Україна є успішною, якщо вона є максимально передовою в сфері бізнесу. Майбутнє за ІТ-технологіями і цифровою економікою. Майбутнє точно не за сировинною економікою, яка домінувала в ХХ сторіччі. ХХІ сторіччя є епохою новітніх технологій та глобальних комунікацій. Ми, українська нація, повинні бути до цього готові, бо в нас є всі можливості – прекрасний і дуже талановитий народ, гарна інфраструктура, вигідне  місце знаходження  вцентрі Європи. Тому зараз нам цим треба користуватися, щоб бути конкурентними.

Міністерство юстиції  зобов’язало відкрити кінцевих власників-бенефіціарів компаній. Наскільки важливий цей крок?

Завжди розповідають про те, що ми пасемо задніх. Але часи змінюються, і ми потрапляємо в позитивні рейтинги. Тільки за минулий рік завдяки роботі Мін’юсту, Агентства електронного самоврядування і Міністерства економіки ми зробили прорив плюс 30 позицій в загальному рейтингу з якості електронізації послуг у рейтингу Opendatadigital. Ми є першими в світі, які відкрили інформацію про кінцевих бенефіціарів компаній і долучилися до глобального реєстру, який був сформований міжнародною компанією TransparencyInternational.  Для чого це потрібно? Це – прозорість структури власності компаній і захист від корупційних проявів, це – позитивний сигнал для інвестора, який вкладає в Україну кошти і має контакти з вітчизняним бізнесом. Тут є прозорі механізми перевірки власника компанії. Іноземний інвестор, який співпрацює з нашим бізнесом, уже не ризикує потрапити під міжнародні санкції щодо нелегального використання чи відмивання коштів. І дійсно, ми є першою країною в світі, яка це зробила.  На всіх міжнародних конференціях, де обговорюється приєднання інших держав до цього глобального реєстру, ставлять приклад України. Це дуже важливо, щоб ми були представлені в  таких рейтингахяк країна, яка змінюється і показує приклад іншим.

Тема незаконної вирубки лісу стосується також  і Чернівецької області, звідки ви родом. Які  заходи передбачені, щоб попередити та зупинити ці порушення?

Я, як член уряду, не буду ухилятися від даного запитання, хоча Міністерство юстиції прямого відношення до нього немає. Я думаю, що в цьому контексті не потрібно видумувати велосипед. Треба брати найуспішніший досвід тих країн, які робили реформу у сфері лісового господарства, з урахуванням українських реалій. Я не є спеціалістом у лісовому господарстві, але ми мали зустріч із нашими європейськими партнерами, експертами Європейської комісії, особливо коли ми працювали над виконанням вимог по наданню безвізового режиму в Україні. Я пам’ятаю, що з цього приводу наводився приклад країн Прибалтики, лісовий фонд яких  у рази менший, ніж в Україні. Там була запроваджена сучасна система обліку лісу через чіпування лісового фонду і через визначення майданчику, на якому продавалась за прозорими правилами лісова сировина. Якщо не помиляюсь, то один мільярд доларів прибутку отримали країни тільки від реалізації лісової продукції, але  вирубка здійснювалася за всіма санітарними правилами. Для України, яка має в кілька десятків разівбільший лісовий фонд – це десятки мільярдів доларів. Тільки потрібно вивести цю сферу з тіні. Непотрібно щось придумувати нового.  Якщо будуть прозорі правила обліку лісу і його реалізаці ї– це буде успіхом  для всіх: і для місцевих бюджетів, і для державного бюджету та інвестиційного клімату.

 

Мар’яна Цимбалюк

 


ПОШУК ПО ДАТІ