IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAОсновні показники соціально-економічного розвитку Надвірнянського району

Голова Надвірнянської районної адміністрації Олександр КЕНІЗ про інвестиційну привабливість регіону.

ТУРИСТИЧНИЙ ПІДЙОМ. ПЕРШИЙ ДІЛОВИЙ ВІЗИТ ГОТЕЛЬЄРІВ ЯРЕМЧАНЩИНИ ДО АВСТРІЇ

На початку листопада делегація яремчанських готельєрів повернулась із першого бізнес-туру до Австрійських Альп. Ініціатором поїздки виступили  ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» та “Асоціація готельєрів Яремчанщини”, а Івано-Франківська торгово-промислова палата підтримала цю ідею та допомогла з її втіленням в життя. Про саму поїздку, враження від неї та висновки говоримо з головою правління ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» Андрієм Дзвінчуком.

Зрубати не можна заборонити

Про електронний облік лісу  і нові правила продажу деревини на аукціонах , як борються з незаконною рубкою лісу -  розповідає директор Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан ОСТАШУК.

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

IT-ринок області

Наталя МУХІТДІНОВА, керівник департаменту компанії Eleks, про розвиток та проблеми ІТ-галузі Івано-Франківської області.

IT-ринок області

Захід  в основному на ІТ-карті України представлений Львовом. Там зосереджені основні гравці в галузі, є понад 15 тис. працівників галузі, потужний кластер і певний набір спеціальних фахових заходів, наприклад, величезна конференція ІТ-Арена. Безумовно, що і міжнародний аеропорт робить погоду: замовникам значно зручніше приїздити до Львова.

В Івано-Франківську ІТ-сектор має дещо інший вигляд. Очевидно, що він менший. У нас у галузі працює до 2 тис. працівників,  а наші ВУЗи видають приблизно 300 випускників щороку, з яких близько 20-30 % йдуть працювати за фахом в ІТ-компанії. Справа не тільки в тому, що їм бракує підготовки, а й у тім, що програмістом можна працювати виключно за бажанням. Якщо хочеться просто мати велику заробітню плату, то цього бажання мало, щоб бути високооплачуваним фахівцем.

Конкуренція

У Франківську є понад 30 ІТ-компаній різного калібру, 9 найпотужніших  з них об’єдналися у кластер, до якого на даний момент входять 12 компаній Івано-Франківська та 3 з м. Коломиї. Як на мене, то це найкращий спосіб боротьби з недобросовісною конкуренцією. Ми співпрацюємо у різних напрямках, кластер корисний і для міста через залучення до міських інфраструктурних рішень, через освітні проекти.

Працівники

Зараз, у 2017 році, можна говорити про кадровий голод на ринку праці, але щодо кваліфікованих фахівців. Вдалося зменшити тенденцію щодо «втечі мізків за кордон» і певним чином наситити ринок праці початківцями. Очевидно, що за декілька років можна буде нівелювати наслідки демографічної кризи в 90-х роках, і то природним плином часу.

Історія Eleks

Щодо «ЕЛЕКСУ», то це одна з найстарших компаній в Україні. Їй понад 25 років. Івано-франківському офісу вже більше 11 років. У нас працює понад 100 працівників. Для мене дуже важливим моментом є те, що в компанії є працівники, які працюють з нами від самого початку.


ПОШУК ПО ДАТІ