IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

З року в рік Яремчанщину відвідує все більша кількість гостей. Так за 10 місяців 2017 року цей мальовничий куток Прикарпаття відвідали близько 1,2 млн. туристів. Яремчанський край по праву є одним із найпривабливіших районів Івано-Франківської області  для розвитку практично всіх видів туризму та рекреації. Щоб підкреслити надважливість розвитку туристичної галузі в регіоні, хочу пригадати тезу екс-міністра економічного розвитку й торгівлі України Павла Шеремети, який у Запоріжжі на Туристичному бізнес-форумі-2017 навів статистику, що кожні 26 туристів «створюють» одне робоче місце. Тобто, якщо говорити про Київ, який зараз відвідує 4 млн. подорожуючих на рік, там у сфері туризму працює 154 тисячі осіб, у Львові – близько 75 тисяч. Тоді як на великих промпідприємствах - 10-15 тисяч працівників.

На сучасного туриста істотно впливають світові тренди, причому вони мають тенденцію змінюватися. Відповідно, до цих змін змушені пристосовуватися й туристичні компанії, створюючи новий  продукт, який буде цікавий споживачу саме тепер.

Однією зі світових тенденцій є заміщення сезонності. Стандарти відпусток влітку поступово ламаються, тому наша компанія «100 стежин» пропонує різноманітні тури та екскурсії для відпочинку на Яремчанщині протягом року, а не тільки взимку чи влітку. За останні роки у два рази зросла частка туристів, які для відпочинку обирають барвисті Карпати восени. Для цієї категорії мандрівників наша компанія  створила ряд нових турів. Зокрема, активний - «Грибне сафарі», під час якого наші гості мають змогу опанувати мистецтво «тихого полювання».

 

З'явилися принципово нові види туризму – гастрономічний, дегустаційний, шопінг- і йога-тур, та ін. У структурі попиту відбувається зміщення пріоритету зі «стандартних» мандрівок на користь ексклюзивних подорожей та спеціальних програм. Зокрема, шаленою популярністю користуються пішохідні екскурсії в гори на полонинські господарства. Туристи мають змогу не тільки дізнатися про життя й побут вівчарів, але й почути секрети виготовлення екологічно чистих карпатських сирів та продегустувати їх – бринзу, будз, вурду. Окрім того, на полонинах проводять майстер-клас приготування основної гуцульської страви – баношу. На перший погляд, страва хоч і проста, але справжній смак та аромат, її кулінарне оформлення вдаються далеко навіть не всім місцевим кухарям. Для любителів йоги пропонуємо ексклюзивний цікавий тур з відвіданням «місця сили» - Закаміння. Гуцули до цього часу вірять в те, що це місце має особливу позитивну енергетику, якою можна зарядитися на цілий рік.

Ще одним важливим фактором глобалізаційного впливу на туризм є те, що поїздки стали коротшими і частішими. Посткризове переосмислення вплинуло на нових «легких на підйом» туристів. Ці мандрівники «багаті на гроші, але бідні на час». Існує думка, що присвячений на відпочинок час в XXI столітті буде і надалі скорочуватися. В результаті, любителям подорожувати потрібен туристичний продукт, що включає в себе якомога більше задоволень у мінімальний період часу. Серед таких туристів набувають популярності екстремальні види відпочинку: катання на квадроциклах, кінні екскурсії, рафтинг, польоти на аерошуті, зіп-лайн тощо. До слова, кількагодинний квадротур дозволяє отримати максимум позитивних емоцій, драйву від катання та за короткий проміжок часу побувати в наймальовничіших куточках Яремчанщини.

З'явився сегмент мандрівників, яким важливо набути знань, вражень, зробити висновки. Для цих людей принципово доторкнутись до традицій нашого гуцульського краю, зрозуміти обрядову культуру тутешніх мешканців, її унікальність. У більшості екскурсійних турів нашої компанії увага акцентується на неповторності та на збереженні гуцульських традицій і обрядів, архітектури, ремесел, на приготуванні їжі із залученням туристів. Під час мандрівки «Гуцульська палітра» екскурсанти мають змогу не тільки придбати місцеві сувеніри та познайомитися з гуцульськими майстрами-ремісниками, але й самі навчитися азам традиційного ремесла. Ще однією популярною інтерактивною екскурсією є «Гуцульське весілля», де показано давню весільну обрядовість, традиції святкування, автентичну музику та кухню.

 

У сучасному світі cформувався специфічний сегмент «здорових і багатих» туристів. Таким людям подобається піклуватися про своє здоров’я, тому вони вибирають для себе екологічний туризм. Більша частина сіл Яремчанської міської ради  знаходиться на території Карпатського національного парку. Власне, це дає нам можливість створювати нові цікаві трекінгові та веломаршрути до природних об’єктів нашого краю. Варто також зазначити, що з кожним роком частка українських туристів, які обирають активні та екологічно-пізнавальні види відпочинку, зростає. Все більше любителів гір взимку катаються на лижах, а влітку ходять в гори та прогулюються на велосипедах. Цей тренд також вплинув і на формування програми заходів у діловому туризмі. Багато компаній намагаються вдало поєднати проведення ділових евентів з відпочинком, тому великою популярністю користуються активні тімбілдінгові та квестові програми.

І, мабуть, найважливішим моментом є те, що сучасний турист став більш вимогливим, як до матеріальних цінностей, так і власних бажань і потреб. Вкладаючи в поїздку мінімум коштів, він прагне отримати максимум сервісу і вражень. Це не означає, що люди тепер менше витрачають - вони стали уважнішими до своїх витрат. Туристи стали краще розбиратися у відпочинку і його можливостях, вони хочуть за ті ж гроші отримати більш якісний сервіс, комфортний відпочинок та насичену програму. Обираючи туристичні новинки від компанії «100 стежин», наші гості отримають хороший сервіс, позитивні емоції та незабутні враження. Відпочинок в Яремче підійде тим, хто втомився від активного міського життя. Тут можна обрати для себе різні види відпочинку та туристичні новинки незалежно від пори року, розчинитися в красі гір, смакувати традиційну гуцульську кухню і відкривати для себе, не побоюся цих слів, одне з найкрасивіших місць в Україні - Карпати.  
ПОШУК ПО ДАТІ