IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGAОсновні показники соціально-економічного розвитку Надвірнянського району

Голова Надвірнянської районної адміністрації Олександр КЕНІЗ про інвестиційну привабливість регіону.

ТУРИСТИЧНИЙ ПІДЙОМ. ПЕРШИЙ ДІЛОВИЙ ВІЗИТ ГОТЕЛЬЄРІВ ЯРЕМЧАНЩИНИ ДО АВСТРІЇ

На початку листопада делегація яремчанських готельєрів повернулась із першого бізнес-туру до Австрійських Альп. Ініціатором поїздки виступили  ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» та “Асоціація готельєрів Яремчанщини”, а Івано-Франківська торгово-промислова палата підтримала цю ідею та допомогла з її втіленням в життя. Про саму поїздку, враження від неї та висновки говоримо з головою правління ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» Андрієм Дзвінчуком.

Зрубати не можна заборонити

Про електронний облік лісу  і нові правила продажу деревини на аукціонах , як борються з незаконною рубкою лісу -  розповідає директор Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан ОСТАШУК.

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Боротьба за інвестора

Боротьба за інвестора

За результатами 1-го півріччя 2017-го Івано-франківська область за показником приросту обсягів ПІІ на одну особу випередила показники по Україні в цілому. Приріст по Івано-Франківській області склав 40,2 дол. США на особу, в той час як по Україні 38,7 дол. США. Керівник представництва у Західній Україні Офісу залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest при Кабінеті Міністрів України Олег Доскач про те, як змагаються лідери в інвестиційних гонках.

Цікаво про головне 

Аналітика, а тим більше основана на статистичній інформації – це завжди нудно та не для всіх. Проте, якщо побачити за цифрами події, а тим більше людей та їх наміри - аналітика перетворюється з сумної та «сухої» на спостереження, як змагають лідери. Чим Вам не перегони Формули -1?! 

Коротко про наболіле 

Прямі інвестиції в економіку України протягом останніх 10 років змінювалися нерівномірно та проходили кризові періоди. Так піковий чистий приріст ПІІ зафіксований у 2010 році, що становив ↑$6.4 млрд. (↑16%) (із яких ↑$3.1 млрд (↑123%) залучила добувна промисловість), а пікове падіння відбулося у 2014 році, за який з країни було виведено чистими (враховуючи введені) – ↓$13 млрд.. Також падіння продовжувалось і в 2015 році (↓$4.6 млрд.).  

Загалом, за кризові роки  Україна втратила прямих інвестицій в економіку в розмірі – ↓$17.6 млрд (↓33%), із яких: ↓$7.8 мдрд. (↓44%) – промисловість, ↓$3.9 млрд. (↓32%) – фінансовий сектор, ↓$1.8 млрд (↓45%) – наукова і технічна діяльність, ↓$1.6 млрд. (↓23%) – торгівля. 

за даними Державної служби статистики України

Зростання ПІІ відбулося вже у 2016 та 2017 (7місяців) роках. Зокрема, у 2016 році чистий приріст ПІІ становив ↑$1.2 млрд (↑3.2%), в основному за рахунок докапіталізації банків (↑$1.5 млрд (↑18%)), що супроводжувалося подальшим зменшенням ПІІ в інших галузях.  

Однак перші 7 місяців 2017 року показали ознаки структурного відновлення інвестиційної діяльності, а саме, чисті надходження ПІІ становили ↑$1.7 млрд (↑4.4%), із яких: ↑$300 млн. (↑19.5%) – добувна промисловість, ↑$220 млн. (↑8.7%) – виробництво харчових продуктів, ↑$170 млн. (↑11.1%) – металургійне виробництво, ↑$400 млн. (↑4%) – фінансовий сектор. 

за даними Державної служби статистики України

Для порівняння: доходи до державного бюджету України у 2014 році склали 443,983 млрд. грн., або близько 18 млрд. дол. США, тоді як з країни було виведено прямих іноземних інвестицій (враховуючи введені) у розмірі 13 млрд. дол. США. 

за даними Державної служби статистики України

Про важливе 

У Західній Україні є не просто тенденція – є успіх! За результатами 1-го півріччя 2017-го Івано-Франківська область за показником приросту обсягів ПІІ на одну особу випередила показники по Україні  в цілому. Приріст по Івано-Франківській області склав 40,2 дол. США на особу, в той час як по Україні 38,7 дол. США.  

за даними Державної служби статистики України

За обсягами ПІІ незмінним лідером є Львівщина – 1161,5 млн. дол. США (за наростаючим підсумком). Проте за показником на одну особу Львівщина поступається Прикарпаттю, відповідно  461,7 дол. США на особу, проти 640,1 дол. США на особу. Український показник ПІІ на особу склав на 01.07.2017 року 917,1 дол. США. 

 

за даними Державної служби статистики України

за даними Державної служби статистики України


ПОШУК ПО ДАТІ