IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

НЕРУХОМІСТЬ 2018: ЦІНИ,ТРЕНДИ, ІПОТЕКА

НЕРУХОМІСТЬ 2018: ЦІНИ,ТРЕНДИ, ІПОТЕКА

Будівельна галузь є важелем, який впливає на рівень функціонування всієї системи господарювання України. Від її розвитку неминуче залежить економічне зростання у країні та розв’язання багатьох соціальних проблем.

Експерти Аналітичного центру "Благо" дослідили зміни на ринку будівельної галузі Івано-Франківська за цей рік та висунули свої очікування на 2018-й.

Результати досліджень показують, що за обсягом виконаних будівельних робіт Прикарпаття зараз посідає 13-те місце, а також знаходиться у трійці лідерів серед областей за обсягом прийнятого в експлуатацію житла у розрахунку на 10 тисяч осіб населення. Це свідчить про стабілізацію галузі.
Як підтверджують дані Головного управління статистики, зростання обсягів будівництва в Івано-Франківськ, порівняно з січнем–вереснем 2016р., становить 20,1%.
За останній рік значно пожвавилось будівництво об’єктів соціальної інфраструктури та істотно поліпшилася ситуація з іноземними інвесторами.
Ціни
Щодо рівня цін на житло в обласному центрі Прикарпаття, вартість метра квадратного цьогоріч на первинному ринку складає від 8000 до 18 500 грн.
Середня ціна за квартири економ-класу в новобудові склала:
1к.квартира площею 40кв.м.- 360 тис.грн.;
2к.квартира площею 60кв.м.- 540 тис.грн.;
3к.квартира площею 80кв.м.- 720 тис.грн.;
Середняціна за квартирибізнес-класу в новобудовістановила:
2к.квартираплощею 80 кв.м.- 1500,0 тис.грн.;
3к.квартираплощею 100 кв.м. - 1820,0 тис.грн.
Дослідження показують, що 60% клієнтів купують житло в новобудовах для подальшої здачі в оренду і збереження капіталу, а 40% - для проживання в ньому.
Суттєво підняти відсоток проданих квартир у 2017 році посприяли заробітчани та переселенці зі Сходу України. Перші розцінюють таку операцію як вигідну інвестицію. Для них житлові метрии квадратні залишаються найбільш надійним капіталовкладенням.
Прикарпатські покупці здебільшого розглядають варіант придбання квартири в нових комплексах на етапі їх здачі в експлуатацію або в уже зданому будинку.
Івано-Франківські забудівельники зараз мають що запропонувати. У місті зводиться 21 новобудова економ-класу, 8 - комфорт-класу, 4 - преміум-класу і 3 багатоквартирні домівки бізнес-класу.
Рівень будівництва значно зріс, тому є всі шанси, що наступного року в місті з’явиться ще не один проект забудови.

Іпотека

На купівельну спроможність франківців не сильно вплинуло збільшення мінімальної заробітної плати у 2017 році. Тому альтернативою для вирішення питань з житлом стало іпотечне кредитування. Цьогоріч банки надають кошти на термін до 30 років. Перший внесок складаєвід 10 до 50% вартості квартири, а процентна ставка - від 12 до 24% річних.
Проте зараз іпотечний кредит не є достатньо активним. Питання платоспроможності для франківців залишається відкритим і більшість з них не мають можливості вчасно повертати борги.
Ринок нерухомості Прикарпаття пропонує й інші способи розтермінування, які, на думку експертів, є більш вигідними для покупця.
В умовах скорочення можливості накопичення та усунення іпотечного кредитування, більша частина покупок здійснюється або за «депозитними коштами» (отриманими як комз рахунків розбитих банків), за рахунок розстрочки з забудовником, або ж за допомогою програми від Регіонального Управління Держмолодь житла.
Більшість забудовників Івано-Франківська пропонують покупцеві розтермінування оплати до здачі будинку в експлуатацію.
Що ж стосується державного кредитування, то на 2018 рік Кабінет Міністрів запропонував збільшити статутний капітал Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву на 10%. Ці кошти планується направити на надання 47 кредитів молодим сім’ям та одиноким громадянам на будівництво або придбання житла.
Чого чекати у 2018 році?
До кінця 2017-го ціни на нерухомість залишаться приблизно на такому ж рівні, а от з початку 2018 року варто очікувати їх зростання.
Експертиприпускають, щовартістьпервинногожитламожепідвищитисявід 10% до 15%.
Варто врахувати, що зараз ситуація на будівельному ринку почала поступово стабілізуватись. Це поки стосується тільки первинної нерухомості, а от вторинний ринок надалі втрачає свої позиції і просідатиме у вартості. Причиною цьому служить невисокий попит на такий тип житла. Покупцям вигідніше інвестувати у первинку, яка є більш надійною і не потребує великих затрат на ремонт у порівнянні з вторинним житлом.
Якщо 2018 рік продемонструє позитивну економічну динаміку, то покупцям потрібно готуватись до підвищення цін на 15-20% і в 2019 році. Активним попитом користуватиметься житло комфорт- і економ-класу. Цей сегмент уже зараз ма є свого покупця.
Економічна ситуація в країні підштовхує українців менше довіряти банкам і обирати шлях інвестицій, вкладених у такі матеріальні об’єкти як нерухомість.
Експерти зазначають, що поступове подорожчання житла при існуючій економічній ситуації є досить очікуваним. Власне, вартість нерухомості регулюється на сьогоднішній день економічними факторами: платоспроможністю і рівнем зайнятості населення, інфляцією, вартістю енергоносіїв, будматеріалів, палива. Крім цього, не менш важливим є співвідношення пропозиції та реального попиту.
ПОШУК ПО ДАТІ