IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Український Голлівуд: локації, які вражають

Український Голлівуд: локації, які вражають

 Мало хто знає, що легендарний серіал «Гра престолів» урятував декілька країн від тяжкого економічного становища. Для прикладу, природні ландшафти Ісландії, на фоні яких знімали епізоди культового кінопродукту, «привабили» мільйони туристів з усього світу. За інформацією BBC, у 2016 році острів відвідали 1,6 млн осіб, що майже в п'ять разів перевищує населення країни. Така ж тендеція спостерігалася і в Хорватії. Містечко Дубровнік стало не просто кінолокацією, а й улюбленим місцем мандрівників. Його популярність і відвідуваність постійно зростає, внаслідок чого міська казна поповнюється на 10 млн доларів щорічно. Те, що туризм є важливим елементом економіки країни,– це вже загальновідомий факт. Завдяки природним куточкам і казковим краєвидам, які глядачі бачать на екранах, можна цю цифру збільшити  у геометричній прогресії.

 Не таємниця, що Прикарпаття вже давно стало фаворитом для режисерів, художників та поетів. Тут за радянських часів знімали легендарні фільми українського походження. І тепер, після довгого «застою»,кіновиробництво відродилося і з новою силою повернулося до Карпат.

  Ми живемо там, де є невимовно багато затребуваних локацій: українські ландшафти, непохитні гори, народна архітектура, поля, озера, дрімучі ліси, замки, міста, села. Напевне, кожен із нас захоплюється красою рідного краю. Природа українських Карпат настільки дивовижна й чарівна, щонічим не поступається краєвидам Ісландії. Прикарпаття повинно показувати себе з різних кіноракурсів,  варто тільки подивитись на кіно як на прибутковий бізнес.

Це одна із найвагоміших переваг, чому варто розвивати та вдосконалювати українське кіно, приваблюючи не тільки іноземних режисерів, які б приїздили сюди творити, а й туристів.  Адже кадри, відзняті у фільмі,  дуже важливі, їх побачать мільйони – потенційні гості країни.  У нас у цій сфері усе починає налагоджуватись, оскільки в 2016 році держава виділила на кінематограф, точніше на створення та розповсюдження вітчизняних фільмів, 265 млн грн. У 2017 році– майже в два рази більше, 501,5 млн грн.
У недавно прийнятому держбюджеті на 2018 рік фінансування планують збільшити удвічі – до 1 млрд 021 млн грн.

Отже, до вашої увагилегендарні локаціївітчизняних фільмів,зняті на території Прикарпаття, і майбутнікінострічки, які з’являться на екрані тапокажуть краєвиди Івано-Франківської області.

 

«Тіні забутих предків», ВЕРХОВИНА.

Фільм відзнятий ще в 1964 році, отримав 39 міжнародних нагород та 28 призів на кінофестивалях у 21 країні світу.Чарівні пейзажі гірського краю якнайкраще розкриті у стрічцірежисера Сергія Параджанова. Знімати кіно за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського вирушили, звичайно ж, на Гуцульщину.

Поява знімальної групи стала величезною подією для жителів навколишніх сіл. Сам режисер оселився у Верховині. Там, де він жив, зараз працює музей фільму "Тіні забутих предків". Неподалік, у Криворівні, проходили зйомки. Побувати там, де розвивалися стосунки карпатських Ромео і Джульєтти, можна, зазирнувши до гуцульської ґражди.

 

«Вій»,  БОГОРОДЧАНСЬКИЙ РАЙОН.

Перший радянський фільм жахів – так охрестили "Вій". Його зйомки проходили в кількох місцях.Одне з них – Єлецький монастир, що в Чернігові. А ось доля ще однієї церкви, відображеної в кінострічці, виявилася досить трагічною. Дерев'яний храм Пресвятої Богородиці, що в селі Горохолин Ліс Богородчанського району, згорів дотла.

 

«Відвага», ІВАНО-ФРАНКІВСЬК.

У 1970 році в Івано-Франківську зняли фільм «Відвага». Режисером стрічки був Георгій Юнгвальд-Хількевич – майбутній творець «Мушкетерів». У 1973 році він навіть отримав диплом Празького міжнародного фестивалю пригодницьких фільмів. Наш вокзал ідеально підходив для ілюстрації подій 1942 року, тому місто перетворили на кіношний Козятин.У всіх ракурсах засвітився пішохідний залізничний міст, з якого підпільник хотів кидати бомбу, але потрапив під облаву. А зі старого моста на Радянській-Незалежності (нового ще не було) знімали потяг Гітлера.

 

"Сторожова застава", СКЕЛІ ДОВБУША.

Після п’яти днів прокату фільм переглянуло більш як 100 тисяч українців, а каса стрічки перевалила за 8 млн грн. 10 країн уже купили права для показу «Сторожової застави». Кіно зняте за книгою дитячого письменника Володимира Рутківського. Локаціями для зйомок фільму сталискелі Довбуша в Карпатах, болото під Бояркою, Ботанічний сад і Лиса гора в Києві, Коростишівський кар'єр, Тетерівський кіш.

 

Незабаром любителі українського кіно зможуть насолодитися новими фільмами,  зйомки яких тривають.

Як повідомляє прес-служба Film.ua Group, відбувається екранізація роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія»: «Роман описує Станіславів (нинішній Івано-Франківськ) під владою Австро-Угорської імперії – ми дуже мало знаємо про цей період і про побут людей в цій частині України, а насправді це надзвичайно цікавий етап, який необхідно показати». Роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович у 2014 році став переможцем всеукраїнської премії «Книга року ВВС», а також отримав особливу відзнаку «Форуму видавців» у Львові та премію «Літ Акцент року». У 2016 році в австрійському видавництві Residenz Verlag вийшов німецькомовний переклад роману, який отримав назву «Паперовий хлопчик» (DerPapierjunge). А влітку 2016 року книгу було видано в Польщі, повідомляє detector.media.

 Незабаром почнуться зйомки історичного екшену “Захар Беркут“, прем’єра якого запланована на2 019 рік. Режисером картини став авторфільму “Кіборги” Ахтем Сеїтаблаєв. Зараз команда збирає історичний матеріал і вибирає мальовничі пейзажі в Карпатах. За словами Сеїтаблаєва, сам цей процесс настільки захопливий, що творці фільму навіть подумують ділитися ним з глядачами, знімаючи відеоблог.

 

Картину «Легенда Карпат» про Олексу Довбуша з Валерієм Харчишиним у головній ролі показали наприкінці березня. Зйомки відбулись на Буковині. Вижницькі ліси вразили красою іноземних операторів. Цей український історично-пригодницький фільм, знятий Сергієм Скобуном, розповідає про ватажка визвольного руху карпатських опришків у XVIII  ст.

Юлія Пасемко
ПОШУК ПО ДАТІ