IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Чим більше якісних, спроможних ініціатив, тим швидшими є зміни у наших містах

Чим більше якісних, спроможних ініціатив, тим швидшими є зміни у наших містах

 У 2014 році в Івано-Франківську група однодумців створила громадську платформу “Тепле місто”.  За чотири роки організація впевнено утвердилась завдяки прогресивним ініціативам та відома не лише в Україні, а й далеко за її межами.  Співпраця з бізнесом, міжнародні партнери, дипломатичні контакти та щоразу нові проекти у місті — для чого це громадській організації? Шукаємо відповіді у представників команди “Теплого міста”.

Платформа “Тепле місто” має різні напрями діяльності, чимало проектів, і всі вони пов’язані з життям громади, середовищем Івано-Франківська. Чому важливим є комплексний підхід до міста?

Ярина Мельник, операційний керівник: Відповідь на питання “Для чого існує організація?” найкраще відображає місія “Теплого міста”: бути інноваційною платформою для створення можливостей і суспільних трансформацій, спонукати прикладом Івано-Франківська до змін в Україні та поза її межами. Якщо простіше, то цепокращення якості життя в нашому місті.

В умовах сучасного світу та його стрімкого розвитку все частіше виникають ситуації, які важко пояснити за допомогою класичних економічних інструментів. Здавалось би, налагоджуєш бізнесові процеси, створюєш умови праці, дбаєш про сервіс (якісну комунікацію), нарощуєш масштаби — і все чудово. Але із розвитком сфери послуг, доступу до інформації, підвищення ролі носіїв інтелектуальної складової та навиків, що потребують поєднання знань із кількох ініціатив, формуються нові умови конкуренції. Конкуренції за таланти, ресурси, споживача. Все частіше пріоритетним стає показник якості життя у місті, а точніше відповіді на питання, які він дає: чи безпечне місто вдень, увечері, загалом? як провести дозвілля у місті? чи є умови для отримання та передачі нових знань? які можливості для самореалізації? наскільки місто пристосоване до планування сім'ї чи окремого життя? яким є стан навколишнього середовища? яке врядування у місті, наскільки швидко буде вирішена моя проблема, і чи маю я взагалі можливість висловитись та бути почутим щодо важливих для мене питань?

Індекс якості життя нарівні з іншими економічними показниками використовують в Організації Об’єднаних Націй, Організації економічного співробітництва та розвитку і щодо нашого міста зокрема. Водночас він ще не закріпився в пріоритетності вимірювання для українських міст. Хоча питання“Чому до одного міста їдуть, а з іншого тікають?”звучить не перший рік.

— Розкажіть конкретніше, у яких напрямах працює організація? Які результати кількарічної діяльності?

Марія Мелінишин, керівник із комунікацій: У діяльності “Теплого міста” ми не ставили за мету дати відповіді одразу на всі запитання, а виокремили чотири стратегічні напрями: активація мешканців, підтримка ініціатив, розвиток мережі соціально відповідального бізнесу та організаційний розвиток.

За напрямом активації мешканців ми реалізовуємо проекти, що не потребують спеціальної підготовки для участі. Наприклад, велошкола, тренування до півмарафону, лекції з урбаністики чи інші освітні заходи, метою яких є ознайомити аудиторію з певною темою чи дати можливість спробувати щось нове. Можна багато говорити про прогресивність і крутістьтаких заходів, але доки ви не спробували їх на власному досвіді, змін не буде.

За напрямом підтримки ініціатив у нас передбачені ґранти, можливість реалізовувати проекти у партнерстві та консультації. Ми не прагнемо до одноосібного лідерства та переконані, що одна організація не може ефективно працювати з усіма темами міста. А чим більше якісних, спроможних ініціатив, тим швидшими є зміни у наших містах.

А що передбачає такий напрям, як розвиток мережі соціально відповідального бізнесу?

Ольга Стецевич, координатор роботи з партнерами:За цим напрямом у нас є сервіси та можливість інституційної співпраці. Серед сервісів велопарковки та правильні вивіски – ті, що не нищать архітектурної спадщини й історичного середовища. А інституційна співпраця забезпечує формування ґрантового фонду для підтримки місцевих ініціатив Івано-Франківська. Місцеві ресурси скеровуються на місцеві проекти. Саме локальний фактор співпраці є своєрідним гарантом актуальності та якості проектів, адже ми можемо самі побачити їх чи запитати, яке враження вони справили на друзів. За три роки вдалось підтримати більше 80 місцевих ініціатив загальною вартістю понад 2 млн грн.  Також важливим фактором інституційної співпраці є організація навчань, яку ми забезпечуємо для спільноти бізнес-партнерів “Теплого міста”. Як правило, це три-чотири інтенсиви на рік, які можуть відвідати не лише керівники, а й працівники компаній.

Серед стратегічних напрямів платформи — організаційний розвиток. Чому це важливо і що це означає на практиці?

Ярина Мельник, операційний керівник: Ми намагаємось досліджувати й тестувати інструменти сталості діяльності організацій, притаманні не лише громадським ініціативам. Від самого початку ми вирішили не співпрацювати з політичними силами, а шукати інші джерела забезпечення. І вони справді існують: це підтримка бізнес-партнерів, українські та іноземні ґранти, збір коштів онлайн, залучення волонтерів та підтримка проектів у натуральній формі (матеріалами й послугами). Одним із наших найбільших досягнень є громадський ресторан UrbanSpace 100, який 80% чистого прибутку на конкурсній основі віддає на підтримку громадських ініціатив Івано-Франківська. Також цей заклад не має одного власника, його у 2014 році заснували 100 осіб внеском у тисячу доларів. Це повністю незалежний проект, який потребував підтримки на етапі впровадження і вже три роки функціонує самостійно, він підтримав ініціативи на понад 1,3 млн грн. Загалом нашимизаходами намагаємось підтримувати баланс у трикутнику співпраці, де представлені “громадські ініціативи – бізнес – адміністрація міста”. Також ми залучаємо таланти з Івано-Франківська, інших міст України та з-за кордону, збираємо зворотний зв'язок щодо проектів, впроваджуємо нові інструменти комунікації. Нашими тематичними напрямами є урбаністика, спорт, культура та сучасне мистецтво, візуальний стиль міста та стала мобільність. Тож стежимо за новинами у цих галузях та залучаємо відповідних експертів.

— “Тепле місто” вже реалізувало різні проекти з певними результатами. Чи маєте якісь “рецепти”, як ефективно діяти, щоб впливати на зміни в місті чи навіть ініціювати їх і водночас надихати інших?

Марія Мелінишин, керівник із комунікацій: У роботі для нас важливі відкритість комунікації, прозорість діяльності та готовність до партнерства — це про довіру та бажання ділитись успіхом у майбутньому. Ми раді бачити, що рік за роком в Івано-Франківську зростає спроможна мережа ініціатив та організацій. Це підтверджує і дослідження аналітичного центру CEDOS з порівнянням Львова, Києва, Одеси, Івано-Франківська та Харкова.

Ярина Мельник, операційний керівник: Якщо все ж таки про поради чи “рецепти”, то багато в чому для команди “Теплого міста” актуальними є висновки із книги «TheSmartestPlacesonEarth», які представив Павло Шеремета на одному із наших заходів: потрібні лідер та команда, які беруть для роботи серйозний міждисциплінарний виклик (трансформувати Івано-Франківськ), створюють екосистему співпраці, діляться своїм досвідом та знаннями, створюють фізичні простори, активно залучають таланти, розуміють конкурентні загрози, активно співпрацюють з бізнесом для залучення капіталу й управлінських умінь та з освітніми закладами для розробки ідей та досліджень.

Наша команда у 2020 році бачить Івано-Франківськ цікавим, сучасним, динамічним містом з повагою до історії та відкритістю до нового, у якому комфортно жити, працювати та розвиватись, де не страшно ділитись ідеями та починати щось нове, де легко знайти однодумців та щодня відбувається не менше десяти цікавих подій. Якщо цілі близькі і Вам — будемо раді знайомству з новими ініціативами, волонтерами чи бізнес-партнерами. 

 

 
ПОШУК ПО ДАТІ