IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Як сказати “НІ” ліні і змусити себе діяти?

Як сказати “НІ” ліні і змусити себе діяти?

Фрагмент глави книги Людмили Калабухи “Почніть говорити “НІ” – лідера продажів у книгарнях України за жовтень-листопад 2017-го з розділу “Як сказати “НІ” ліні і змусити себе діяти?”

Лінь – абсолютна відсутність готовності зайнятися чим-небудь і гріх усіх релігій. 

Тільки не треба мені казати, що у вас не лінь, а оце модне слово, яке нормальна людина ні вимовити не може, ні написати! 

Прокрастинація – непереборна схильність до відкладання важливих справ на потім. То ж треба, що придумали! 

А давайте відмовимося від самообману, будемо мужиками, і розберемося, чому нас накриває апатія, небажання щось робити, постійна втома?  

Я виявила тільки дві прості складові: психологічна і фізична.  

З першої і почнемо. 

Чому ми замість того, щоб робити те, що “горіло” ще на вчора, починаємо: 

 • ходити по хаті,  їсти, пити, дзвонити комусь по телефону; 
 • серфити в інтернеті, гортати стрічки соцмереж та лайкати чужих котикі; 
 • нестримно хотіти спати... продовжіть список J.

Я виявила 7 психологічних причин ліні:

 1. Страх невдачі через невпевненість у своїх силах. Ми починаємо бачити справу непомірно складною, не можемо себе змусити хоча б почати.  Лінь - це відкладений страх.
 1. Втрата цікавості або відсутність її взагалі. Наша діяльність не відповідає нашим цінностям та інтересам.  
 1. Відчуття безглуздості того, чим займаємося. Ми примушуємо себе до того, що не вважаємо потрібним та корисним. Якщо весь час силувати себе робити те, що нецікаво, буде виникати спротив і стан “А для чого воно мені треба?”. 
 1. Відсутність чітких цілей і мотивації до їх виконання. 
 1. Нелюбима або навіть ненависна робота. Те саме можна сказати і про навчання, якщо вибір за вас зробили інші, а не ви. 
 1. Зневіра в те, що існуючий порядок справ можна змінити. Установка – “Це все одно нічого не дасть”, для чого напружуватися? 
 1. Внутрішній протест проти того, що треба себе до чогось примушувати тільки тому, що хтось вирішив, що “треба” і ви “повинні це зробити”.  

Що робити? Як перемогти лінь?  

7 дієвих способів від Калабухи: 

 1. Знайдіть потрібну мотивацію.

Мотивація “ДО” – налаштування на перемогу, на винагороду, перспективи і аплодисменти, на майбутні переваги, які ви отримаєте після виконання певної справи.  Вами керує бажання мати більше, ніж зараз.  

Мотивація “ВІД” – покарання та штрафи, яких треба уникнути. Спонукання та загрози майбутніх бід допомагають зібратися і почати діяти. Вами керує небезпека та бажання тільки б не постраждати і не втратити те, що є.  

Не завжди спрацьовує у вас мотивація “ДО”? Просто добре себе налякайте тим, куди ви можете зіскочити, якщо прямо зараз не зробите те, що вам треба. Просто в деталях уявіть себе там, куди ви більше ніколи в житті не хочете повернутися! Працює! 

 1. Знайдіть того, хто б вас штовхав вперед.

Як не дивно, навіть така дисциплінована людина, як я, інколи сповзає у стан “А для чого мені це треба, для чого так напружуватися, коли все і так добре”.  

І тоді лінь паралізує моє життя. 

Мені пощастило. Тими, хто мене постійно “ко̍пає” і не дає розслабитися, є мій чоловік і мої друзі. Вони зі мною не церемоняться. Завжди знайдуть такі слова, що я швиденько збираю себе докупи і біжу робити те, що я до сих пір не робила, та починати нові справи і проекти.  

“Не хочеш - не роби! А краще – напийся, і воно все само собою розсмокчеться”. 

Вміють втішити дівчину в печалі! 

 1. Наведіть порядок у своєму світі!

Приберіть на своєму робочому столі, в кімнаті, де ви працюєте. Наведіть лад у своїй квартирі, у своєму будинку. Коли ви це зробите, ви зразу бачите результат своєї діяльності, це додатково мотивує і допомагає почати робити справу, до якої вам було неймовірно складно підступити. Лінь боїться порядку! Так налякайте її! 

 1. Змінюйте вид діяльності.

Якщо зовсім вже нема здоров’я писати статтю, робити річний звіт, дзвонити складному клієнту, відписати на десятки листів, встаньте з-за комп’ютера і займіться чимось іншим. Чим? Зваріть смачний обід, відремонтуйте нарешті дверку у ванній кімнаті, яка висить на одній завісі вже місяць, пройдіться по вулиці, в ідеалі – зробіть пробіжку чи просто легеньку зарядку.  

 1. Тимчасово відмовтеся від соцмереж. 

Відключіть всі соцмережі та сповіщення про отримання повідомлень чи листів. По собі знаю, як хочеться заглянути – хто що написав та прокоментував, а це все не дає зосередитися. Це розхолоджує і відволікає. І саме так до нас знову пробирається лінь!  

 1. Введіть власну систему бонусів.

Придумуємо собі винагороду за виконану роботу.  

Зробили блок завдань – подивіться нову серію улюбленого фільму. Два блоки – можна цілих дві серії. 

Пам’ятаю, вперше я стикнулася з тим, що треба себе преміювати за добре виконану роботу, коли моя клієнтка років 20 тому кожного місяця купувала в мене нову срібну прикрасу. Там вона віддячувала сама собі за те, що не пропустила жодного тренування у фітнес-клубі. А коли схудла на 10 кг за кілька місяців, як і планувала, подарувала сама собі подорож за кордон. Ось такий чудовий спосіб боротьби з лінню.  

 1. Геть перфекціонізм.
 • Все одно вийде зле, я ж не вмію цього робити,  
 • Як я буду виглядати, якщо зроблю не досконало, а всі звикли до мого рівня,  
 • В мене не вийде ідеально - краще взагалі не робити... 

Ось так лінь і наздоганяє нас, коли ми боїмося помилки.  

Як бути? Просто взяти і зробити. Зробити, як зараз можемо, як зараз вміємо, але зробити. Хай це зараз буде на “трієчку”, але воно буде зроблено. А не на міфічну “п’ятірку” ,може, колись років через 500.  

Отже, з психологічними причинами ліні ми розібралися.  

А тепер фізична складова ліні.  

Це стан, який я називаю “не могУ поднять ногУ, не ногУ, а нОгу, все равно не мОгу”. 

Цей стан я стала помічати за собою все частіше. Спочатку – раз на півроку, потім раз на кілька місяців, а тепер раз на місяць в мене відбувається таке тотальне падіння енергії, коли я, попри всі свої зусилля, не можу встати з ліжка! 

Мене це лякало неймовірно, аж поки мудрі люди-психологи не пояснили мені, що це просто втома від шаленого ритму життя, в якому я живу. Енергетичний спад.  

Такий спад може бути навіть у найприємнішому процесі. Ви втомилися, у вас опускаються руки. З’являються непотрібні думки. Життя втрачає барви. Нема сил навіть на улюблені заняття та зустрічі з друзями. 

Що робити?  

Закликати на допомогу її величність ЛІНЬ!  

Ту саму лінь, яку я радила так енергійно гнати від себе всіма можливими способами. Вона зараз просто необхідна! 

Ми втомлюємося фізично, емоційно, інтелектуально. Подібний стан виникає, коли порушується баланс між відпочинком та роботою.  Нервова система відчайдушно сигналізує про потребу відпочинку, а ми – шалені працеголіки - називаємо це лінню. І боремося з нею.  

Лінь – це порятунок!  

Вміння професійно якісно відпочивати, так само потрібно, як навик вміло та продуктивно працювати. 

В мене з цим  завжди було складно. Пам’ятаю,  навіть у перукарні я мучилася почуттям провини, що я тут витрачаю цілих 3 години не відомо на що, замість того, що зробити 100 тисяч справ, які треба негайно вирішити! 

Відпочивайте! Влаштуйте собі так звані “дні тюленя”!  Просто лежіть у ліжку і нічого не робіть! Такий “день ” якраз і може стати винагородою за завершені справи або частину з них. 

І після великої роботи над собою, я нарешті почала обережно впускати у своє життя таку рятівну і багатогранну гостю – як засіб відновлення, зцілення та перезавантаження – ЛІНЬ. 

 Яка, насправді, може бути і другом! 
ПОШУК ПО ДАТІ