IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Про можливості для малого та середнього бізнесу, які пропонує ЄБРР

Про можливості для малого та середнього бізнесу, які пропонує ЄБРР

Інформує Катерина Рігг, провідний менеджер групи підтримки малого та середнього бізнесу ЄБРР в Україні.

Катерина Рігг, провідний менеджер групи підтримки малого та середнього бізнесу ЄБРР в Україні, розповіла про можливості для малого та середнього бізнесу, які пропонує ЄБРР, чому великі компанії користуються послугами зовнішніх консультантів, а також про нову ініціативу EU4Business, що фінансується ЄС, в рамках якої запущена робота центрів підтримки бізнесу в 15-ти  регіонах країни.

«Іноді складається враження, що ЄБРР працює лише з тими проектами, які оперують великими сумами, і здається, що малий і середній бізнес зовсім непомітний для такої організації. Але це далеко не так. Розвиток малого і середнього бізнесу - один із ключових напрямків нашої діяльності. З 2010 року ми підтримали понад 700 консалтингових проектів в Україні."

Хто може скористатися грантами на консалтингові проекти?

"Ми надаємо бізнесу інформацію про консультанта, який би підвищив його ефективність, супроводжуємо консалтинговий проект від початку до кінця, а також надаємо грант на часткове покриття витрат за проектом. Відразу хочу звернути увагу: грант від ЄБРР не є кредитним ресурсом - це безповоротна фінансова допомога, яка надається бізнесу для розвитку, і становить 50-80% від чистої вартості проекту.

Є певні критерії бізнесу, який може скористатися можливостями, що існують в рамках програми. Це повинна бути юридична особа зі штатом співробітників від 10 до 250, де більше 50% має належати громадянам України, і необхідно, щоб бізнес вже працював на ринку більше двох років і показував динаміку розвитку. Крім того, топ-менеджмент компанії повинен мати добру ділову репутацію. Ми працюємо з усіма секторами бізнесу за винятком: військово-промислового, тютюнового, фінансового, міцного алкоголю і грального. При цьому найбільший попит ми спостерігаємо на консалтингові проекти у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, системи менеджменту якості, стратегії і маркетингу.

Є питання, з якими стикається бізнес будь-якого розміру: як спланувати стратегію розвитку? Як створити маркетингову стратегію? Як розробити корпоративний сайт, зробити інтернет-магазин? А також, хто допоможе налагодити систему менеджменту якості, трансформувати звітність згідно з міжнародними стандартами, більш ефективно прописати бізнес-процеси? І різниця в тому, що великий бізнес дуже активно використовує допомогу зовнішніх експертів, а малий і середній  поки що намагається все зробити самостійно."

Співпраця з консультантами

"Унікальність нашої програми полягає в тому, що ми працюємо як на попит, так і на пропозицію. Тобто, крім того, що ЄБРР співпрацює з представниками малого і середнього бізнесу, він також має справу  і з представниками українських консалтингових компаній. Разом ми допомагаємо бізнесу розвиватися і переходити на більш якісний рівень. І для цього важливо, щоб і самі представники консалтингових компаній безперервно розвивалися, як особистісно, ​​так і професійно. У нас розроблені серії тренінгів саме для консультантів. Ми організовуємо з ними зустрічі, щоб отримати зворотній зв'язок і зрозуміти, що відбувається на ринку.

Ми, як організація, несемо відповідальність за якість консалтингових послуг, тому перед тим, як вперше залучати консалтингову компанію в проект, самі обов'язково з нею знайомимось  і отримуємо підтвердження її компетентності. Необхідно, щоб вона відповідала таким критеріям: це повинен бути український бізнес, який має команду кваліфікованого персоналу, і портфоліо з мінімум трьома успішно реалізованими проектами в тій сфері, в якій компанія планує з нами співпрацювати. І тільки після того, як ми підтверджуємо практичний досвід консультанта в реалізації подібних проектів, розуміємо, яку методологію він використовує в реалізації та оцінці проектів, отримуємо позитивну реакцію від попередніх клієнтів, тоді залучаємо його в наш проект."

 Оцінка ефективності проекту

"Якщо говорити про статистику, на сьогодні більше 50% підприємств збільшили свої обороти, поліпшили продуктивність роботи,  створили понад 2500 робочих місць, обсяг експортних продажів зріс удвічі.

Через рік після завершення консалтингового проекту ми робимо його оцінку: просимо бізнес проаналізувати вплив проекту як на фінансові, так і на нефінансові аспекти. Такий зворотній зв'язок дуже важливий, в тому числі і для наступних проектів.

Наведу приклад. Ми працювали з меблевою компанією в Луцьку - «Модерн-Експо», 30% продукції якої йшло на експорт на момент старту проекту. Для того, щоб впоратися з таким обсягом, компанії було необхідно розробити довгострокову стратегію і адаптувати свої процедури для підвищення ефективності. Ми запросили міжнародного експерта з Канади, який має величезний досвід в даній сфері, вести цей проект. У 2011 році у нас був ще один проект з цією компанією у сфері енергоефективності. В результаті нашої взаємодії, оборот компанії збільшився на 179%, частка експортних продажів  стала складати 70%, кількість персоналу збільшилася на 195%, а скорочення витрат на електроенергію склало 31%.

Дуже важливо також, щоб команда чітко розуміла, навіщо бізнес почав робити той чи інший консалтинговий проект. Їм необхідно пояснити, що це робиться для того, щоб бізнес продовжував розвиватися, ставав більш автоматизованим і конкурентоспроможним, або навіть відкривав додаткові напрямки. Тоді люди у вашій команді розуміють, що їх робочі місця і зарплата не під загрозою, вони будуть більш відкритими і можуть надати консультанту дуже цікаві ідеї. Розмовляйте з вашими людьми, щоб усі дії в команді були гармонійними."

Процес вибору консультанта бізнесом

"У нас є база: українських консультантів понад 300, і міжнародних експертів-практиків  більше 1500 із 65-ти країн світу, і вона регулярно поповнюється. Бізнесу на вибір надається перелік консультантів. Це дуже відповідальний етап, оскільки важливим є не тільки досвід консультанта в тій чи іншій сфері, але також і особиста сумісність з власником / представником компанії, тому що в подальшому має бути комплексна робота. Ми координуємо бізнес з консультантами і супроводжуємо консалтинговий проект від початку до кінця."

Компенсація витрат на консалтинговий проект

"Коли представник бізнесу залучає українську консалтингову компанію для вирішення будь-якої потреби, компенсація становить 50% чистої вартості проекту, без урахування ПДВ, але не більше 10 000 євро на бізнес. Яким чином компанія буде використовувати ці кошти, залежить тільки від того, яка потреба стоїть перед нею в даний момент.

Є більш дорогі консалтингові проекти, є менш. Наприклад, інформаційно-комунікаційні технології - коли в компанії створюється єдиний інформаційний простір. І мова йде не про автоматизацію бухгалтерського управлінського обліку. Ці речі є автоматизованими практично в будь-якому бізнесі. Ми говоримо про більш широкі питання автоматизації виробництва, складів, логістики. Також існують певні галузеві програмні продукти для конкретної сфери діяльності, якими ви вже можете користуватися. Є ще бізнес, що продовжує працювати на неліцензійних продуктах, у своїх проектах ми допомагаємо перейти на роботу з ліцензійним програмним забезпеченням. Розуміємо, що це досить дороге задоволення, тому включаємо до розрахунку компенсації і програмні продукти та клієнтські ліцензії, які необхідні для того, щоб оперувати в цій програмі. За один такий проект може відразу піти максимальний обсяг компенсації - 10 000 євро.

Але є і менш дорогі проекти. Наприклад, такі  як розробка і впровадження системи менеджменту якості, розробка стратегії - вони не завжди забирають повну суму компенсації. І в такому випадку в бізнесу є можливість звернутися до нас повторно, але вже за проектом в іншому консалтинговому напрямку та з іншим консультантом."

Тривалість проекту

"Як правило, проекти з українськими консультантами короткострокові - 4-6 місяців, в залежності від того, в якому напрямку ми реалізуємо консалтингову послугу. Проекти з міжнародними експертами-практиками   довгострокові: можуть тривати близько року і навіть більше, тому вони орієнтовані швидше на середній бізнес, в якого є ресурс, як фінансовий, так і нефінансовий, щоб реалізувати і впровадити зміни, які потрібні в результаті проекту ."

Як скористатися програмою

"Після того, як ви зателефонували в наш офіс або отримали попередню консультацію в соціальних мережах, вам запропонують заповнити форму, на підставі якої наш аналітик проведе з вами особисту зустріч, щоб краще зрозуміти потреби вашого бізнесу. Наступним етапом уже буде  вибір консультанта."
ПОШУК ПО ДАТІ