IНТЕРВ'Ю СТАТТI ЕКСПЕРТИ ПОДІЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

[bvblogic] 10 років успіху

[bvblogic] 10 років успіху

Нещодавно виповнилось 10 років із дня заснування Івано-Франківської ІТ компанії - [bvblogic]. Це одна із перших ІТ компаній, яка утворилась власне в нашому місті з головним офісом саме тут. За ці роки з невеликої групи людей компанія виросла до міжнародної організації з 3 офісами в різних містах України та представництвами в регіонах Європи та США. Сьогодні [bvblogic] - одна із ТОП 500 компаній, що надають В2В послуги в Україні та Польщі. Компанія має власний продукт, Navizor, яким користуються в 37 країнах світу та який використовується в Україні для паспортизації доріг. Виступає організатором різноманітних ІТ подій в Західній Україні та займається розвитком ІТ середовища в регіоні.

Як утворилась та розвивалась компанія, в чому запорука успіху? Які виклики постають в процесі розвитку компанії та як їх долати - ми запитали про це у СЕО [bvblogic] Віталія Родимюка.

Віталій, розкажи будь ласка, з чого все починалося, як виникла ідея заснувати свою компанію?

На той момент, 10 років тому, майбутні засновники компанії [bvblogic] були людьми, що уже мали значну експертизу та досвід в сфері ІТ. Цей досвід був як технічним, так і менеджерським. До того ми встигли попрацювати в різних ІТ компаніях, відповідно, сформували своє власне бачення того, якою повинна бути ІТ компанія, що стала б успішною на наш погляд. В якийсь момент прийшло бажання використати весь набутий досвід та спробувати власноруч започаткувати свою справу і розвинути її.

Так народилась ідея створити компанію, в якій буде комфортно працювати і розвиватись ініціативним, самомотивованим людям, які готові своїм інтелектом і знаннями створювати інноваційні проекти.

Чи не було якогось хвилювання, сумнівів, пов’язаних з тим, що доведеться кардинально змінити своє звичне життя і взятись за побудову власної компанії “з нуля”?

Не можу сказати, що це була кардинальна зміна звичного життя, адже у нас уже був досвід ведення бізнесу, тому всі процеси управління, як і специфіка ведення бізнесу в сфері ІТ, не були для нас чимось новим. Коли берешся за справу, в якій вже маєш значний досвід і розуміння цієї справи, все виглядає доволі просто. Проте, новими були наші підходи, які ми застосовували на етапі формування компанії. Ми не хотіли імітувати інших, натомість мали чітке власне бачення, як усе організувати.

Які труднощі виникали в процесі розвитку компанії, та як ви їх вирішували?

Важко визначити якісь специфічні труднощі, пов’язані власне з становленням компанії. Адже в кожної компанії завжди виникають певні питання, які потрібно вирішувати, не залежно від етапу її розвитку. Це невід’ємна частина роботи і це нормально. Деякі з таких проблем видаються очевидними і зрозумілими, відповідно, їх вирішити досить просто, а інші потребують проходження додаткового навчання або залучення сторонньої експертизи. Щодня треба вирішувати нові челенджі, оскільки дуже змінюється і розвивається ринок та технології. Загалом, сфера ІТ є однією з найбільш динамічних сфер бізнесу з погляду частоти появи нових трендів та необхідності швидкої адаптації до нових умов. Але, на мою думку, не залежно від того, в якій сфері працюєш та наскільки хороший стан твого бізнесу, не варто ніколи зупинятись і “заспокоюватись”, навіть якщо здається, що все ідеально. Постійне самовдосконалення - запорука успіху.

Чи можеш виділити певні етапи, які проходить компанія в процесі свого розвитку? Чим вони характеризуються та де зараз знаходиться [bvblogic]?

Кожна компанія проходить, мабуть, класичний набір етапів від зародження до зрілості та подальших. І в кожної компанії тривалість та характеристика цих етапів доволі індивідуальні. Я б сказав, що [bvblogic] зараз знаходиться на етапі юності. Ми готові до зростання, прагнемо підвищувати свою продуктивність, підвищувати успішність шляхом застосування креативних рішень.

Яка була ціль, мета, бачення компанії на початку і які вони зараз, чи змінювались протягом років?

Попри те, що багато всього змінилось за цей час, наше загальне бачення компанії не змінилось. Проте, якщо на початку це бачення було дещо узагальнене, зараз воно більш деталізоване і виражене покроково. Якщо виразити наше бачення єдиною фразою, це буде гасло “керовані інноваціями”.

Які поради можеш дати всім, хто хоче започаткувати свою справу, але вагається?

В першу чергу потрібно розуміти та бути готовому до того, що власна справа - це така річ, над якою ваш мозок буде працювати цілодобово. Але коли йдеться про улюблену справу, тоді це зовсім не так страшно, як звучить. Адже виходить, що ти просто весь час думаєш про улюблену справу.

Ще одна річ, яка видається мені дуже важливою -  це перемагати страх того, що можливо щось не вийде чи піде не так, як планувалось. Звісно, що не все і не завжди буде відбуватись ідеально і згідно з планом, але якщо бути наполегливим та працювати старанно, тоді обов’язково буде результат. Вважаю, що в цьому випадку влучним буде гасло “Можна помилятись, але ніколи не можна здаватись”.    

Завжди краще спробувати і помилитись, аніж не спробувати взагалі.

Які поради можеш дати тим, хто веде свою справу і хоче щоб вона була успішною?

Можу точно сказати, що варто при веденні бізнесу завжди думати в першу чергу про клієнта, і про те, яку цінність ти можеш йому надати. Якщо робити бізнес думаючи лише про вигоду для себе - це не спрацює. Бізнес повинен будуватись на основі розуміння клієнта і бажання вирішити його проблеми та задачі.

Не менш важливий факт, про який варто завжди пам’ятати, це те, що успішний бізнес завжди робиться успішною командою. Відповідно, дуже важливо приділяти час та увагу своїй команді і розуміти, що тільки коли вся команда буде працювати в спільному напрямку, мати спільне бачення та цінності, лише тоді можна досягнути справді гарного результату.

Як ти гадаєш, в чому запорука досягнення успіху людиною взагалі?

В наполегливості. Я вважаю, що навіть якщо ти маєш талант, то все одно ти маєш бути дуже наполегливим, так, наче в тебе цього таланту взагалі не було б.

Мені подобається теорія матеріалізації думок. Кожна думка є матеріальною і є джерелом реальних змін, які відбуваються в житті. Наші думки формують наші наміри, а наміри формують дії, які згодом переростають у звички, а звички перетворюються на наші принципи в житті.

Тут варто також пам’ятати, що матеріалізуються як позитивні, так і негативні думки, тому не варто думати про невдачі, ризики, не варто піддаватись сумнівам.

Наші принципи та наша наполегливість разом визначають долю справи, якою ми займаємось, а також нашу долю загалом.

Чи є якась особлива риса у [bvblogic], що відрізняє вас від інших?

Ми є носіями інноваційних речей як у формуванні команди, так і в тих проектах, над якими працюємо. Більше того, наш колектив приносить інноваційність у все, що ми робимо. Цим ми хотіли б відрізнятись від інших компаній.

За що ти цінуєш свою компанію?

Власне компанія по своїй суті є якоюсь абстракцією, яка об’єднує людей, а ціную я саме людей в компанії і тих людей, з якими ми працюємо. А також дуже цінними є наші результати і досягнення, і все те, чого ми ще досягнемо у майбутньому.

 

 
ПОШУК ПО ДАТІ