IНТЕРВ'Ю СТАТТI КОЛОНКИ САМООСВІТА КОНТАКТИ
MEGA

МАУ. Під крилом мрії. Підсумки 2017 року
"За результатами першого кварталу 2017 року аеропорти України значно наростили пасажиропотік. Не винятком є і міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ». Як відомо, у травні 2010 року аеропорт був переданий у концесію ТОВ «Скорзонера», що на мою думку дозволило йому пережити важкі часи та зберегти статус міжнародного. Наявність в ІваноФранківську робочого аеропорту, який в подальшому буде тільки розвиватися має велике значення, Івано-Франківськ – місто значних туристичних можливостей, а повітряні ворота, роблять його відкритим для всього світу. Також аеропорт з міжнародним сполученням сприяє залученню іноземних інвесторів, що також відіграє важливу роль для розвитку регіону в цілому" - Денис Лукачович, регіональний менеджер Департаменту з продажу в Україні авіакомпанії МАУ.
МАГІЧНА ГУЦУЛЯНДІЯ

Про вплив світових трендів на створення нових туристичних продуктів Яремчанщини розповідає керівник групи компаній туристичного сервісу «100 стежин» Сергій ВОЛОШИН.

Івано-Франківськ – місто для бізнесу. Рейтинги та досягнення міста

Для кожної людини рідне місто, в якому ми народилися,  працюємо, у якому проходить наше життя, – найкращеВ даний час у Івано-Франківську проживає понад чверть мільйона мешканців. У сьогоднішньому глобалізованому світі час не стоїть на місці, тому, яким же є місто Франкове порівняно з іншими обласними центрами України, чи йде воно в ногу з часом, чи не загубилося на периферії суспільного розвитку і яким може стати завтра? Ми маємо слушну нагоду поспілкуватися з Оленою Блінніковою, очільником Головного управління статистики в Івано-Франківській області, установи, яка володіє багатогранною інформацією щодо показників розвитку економіки та соціальної сфери як  регіону, його територіальних складових, так і країни в цілому. Олена Бліннікова є постійним членом робочої групи облдержадміністрації з підготовки програми соціально-економічного та культурного розвитку областіщо визначає наш подальший поступ вперед, а це і підвищення рівня та якості життя населення, конкурентоспроможності сфери виробництва та послуг, ефективності управління життєдіяльністю. 

НАША АМБІЦІЯ - ФОРМУВАТИ МАЙБУТНЄ

«Молоді люди ідуть звідси, і якщо ми не придумаємо якісь стримуючі фактори і не запропонуємо їм, як реалізувати себе на місці, то будемо ще більше відставати в розвитку від інших міст» - Юрій ФИЛЮК, підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник платформи «Тепле Місто» про нові проекти на міжнародному рівні та перспективи Івано-Франківська.

ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ: «КАРПАТСМОЛИ»

В м. Калуші на Івано-Франківщині є сучасне високотехнологічне підприємство «КАРПАТСМОЛИ», яке спеціалізується на виготовленні карбамідо-формальдегідних та меламінових смол, що «в’яжуть» плити типу OSB, деревостружкові, деревоволокнисті плити й фанеру різної щільності, які ми використовуємо як у меблевій промисловості, так і у широкому спектрі внутрішніх та зовнішніх робіт під час ремонту.

Камера! Мотор! Знято!

Камера! Мотор! Знято!

«Олекса Довбуш»

Радянський кольоровий художній фільм, знятий режисером Віктором Івановим на київській кіностудії імені О. Довженка в 1959 році.Картина розповідає про одного з найвідоміших українських борців за свободу – Олексу Довбуша. Він і його опришки довго наганяли страх та сіяли паніку серед поміщиків на території Карпатських гір. Постать Олекси Довбуша вирізняється від звичайних розбійників вже самим фактом складення ним маніфестів та відозв до народу і шляхтичів. Ім'я гуцульського Робін Гуда збереглося не лише в історичних документах, але й у народній пам’яті у вигляді численних пісень. Зокрема, пісня «Ой попід гай зелененький» про Олексу Довбуша належить до найбільш шанованих на Гуцульщині та вважається одним із гімнів українських горян.Основні зйомки проходили у селищі Верховина, в селі Криворівня та їх околицях, а також –  у Львові. 

 «Тіні забутих предків»

Український художній фільм режисера Сергія Параджанова, відзнятий у 1964 році на кіностудії «Київська кіностудія художніх фільмів імені О. Довженка", екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського. Зйомки фільму здійснювалися у справжніх гуцульських хатах та околицях села Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області. Саме тут Михайло Коцюбинський написав свою повість. Він закохався в Карпати в 1910-му. Параджанов — у 1963-му.Гуцульщина і Коцюбинський дали українській літературі виняткову повість. Гуцульщина і Параджанов народили цю «правдиву казку гір» вдруге — як знаковий для українського кіно фільм. «Тіні забутих предків» отримали 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них – 24 гран-прі) у двадцять одній країні.

 «Вій»

Художній фільм, знятий у 1967 році в СРСР за повістю М.В.Гоголя. Один з лідерів радянського кінопрокату 1968 року (32,6 млн. глядачів). Багаторазово згадується як єдиний радянський фільм жахів. У 1970-х роках фільм був куплений для зарубіжного прокату в США, Аргентині, Фінляндії та Франції.Зйомки проходили в Богородчанському районі Івано-Франківської області, в дерев'яній козацькій Церкві святого Георгія (Святого Юра) (1745), збудованій без єдиного цвяха, також у селищі Седнів, Чернігівської області та Єлецькому монастирі Чернігова. Ряд сцен знімався в дерев'яній церкві Пресвятої Богородиці села Горохолин Ліс Богородчанського району.

 «Відвага»

У 1970 році в Івано-Франківську знімали фільм про війну, що розповідав про радянських підпільників, які відчайдушно боролися з німцями. Сюжет фільму розгортається під Вінницею. Велика кількість сцен відбувається на вокзалі. Саме це й змусило знімальну групу шукати місце, яке можна облаштувати під залізничну станцію 40-х років. Ось так Івано-Франківськ і перетворився на Козятин 1942 року.Реквізитори знайшли величезну кількість комплектів німецької військової форми, в яку переодягнули близько сотні акторів. І ці всі люди гуляли пероном і привокзальною площею, там же обідали в ресторані, сиділи в залах очікування, тобто всіляко «вживалися в образ».І ось у розпал зйомок до Франківська прибув потяг із Москви. Гості були не в курсі, що відбувається на вокзалі, відповідно побаченим були шоковані. Уявіть собі: на рейках димлять старі паровози, всюди німецькі вивіски, а пероном ходять есесівці з собаками та поліцаями. Дехто з москвичів чув, що в Західній Україні антирадянські настрої, але щоб аж так!Старожили кажуть, що бідолашні пасажири забарикадували двері вагонів і не виходили доти, поки до них не прийшов звичайний радянський міліціонер і не запевнив, що це кіно, а не бліцкриг.

 «Останній москаль»

Український комедійний телесеріал, створений Миколою Куциком і Оленою Васильєвою. Прем'єра відбулась на телеканалі «1+1» 14 квітня 2015 року. Головні ролі в проекті, режисером якого виступив Семен Горов, зіграли Ігор Скрипко, Юрій Горбунов, Володимир Горянський, Назар Задніпровський і Галина Безрук.За сюжетом молодий юнак Валера, батько якого переховується від російського слідства та мафії, шукає притулку у свого дядька Івана, що живе в маленькому гуцульському селі Великі Вуйки в Україні. Знімання розпочалися влітку 2014 року і проходили у Києві та в Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові. Також деякі кадри були зняті у Верховині та Ворохті.

 «Політ золотої мушки»

Український комедійно-драматичний фільм, знятий Іваном Кравчишиним за мотивами збірки оповідань «Бурачковицькі хроніки» Богдана Волошина. Стрічка у трьох новелах розповідає про жителів села Бурачковичі в Західній Україні, які опиняються в різних комічних ситуаціях. Зйомки проходили на хуторі Великий Ходак в Івано-Франківській області, окремі кадри були відзняті в Добромилі Львівської області. До зйомок фільму було залучено непрофесійних акторів із театрів Львова, Тернополя та Івано-Франківська, а масовку режисер Іван Кравчишин набрав із місцевих жителів тих сіл, де відбувалися зйомки.

 «Гра с присмаком вічності»

Короткометражна драма-трилер. Над фільмом працювали двоє молодих івано-франківських режисерів: Роман Кишакевич та Віталій Гиляка. Сценарій Віталій написав за одну ніч, а редагувати його допомагав франківський письменник Богдан Галюк. Віталій та Роман провели кастинг, щоб підібрати відповідних акторів. У фільмі четверо головних героїв: дві дівчини та двоє хлопців. Режисери планують презентувати фільм не лише в кінотеатрах України, а ще й на українських фестивалях.

 «Сторожова застава» 

Пригодницьке фентезі про перших українських супергероїв, за мотивами однойменної книги Володимира Рутківського. Це історія про те, як сучасний школяр Віктор через загадковий портал часу потрапляє в казкове минуле, де знайомиться з билинними богатирями Олешком Поповичем, Іллею Муромцем і Добринею Микитичем і разом з ними стає на захист Сторожової застави від половців. Вітя б'ється з міфічними героями, бореться зі своїм страхом і набуває мужності.У пошуках відповідної локації знімальна група вирушила знімати в Карпати, на скелі Олекси Довбуша. Окрім Карпат зйомки пройдуть в Коростишівському кар'єрі, Тетерівському коші, в Бучі, а також на натурному майданчику студії FILM.UA, де спеціально для створення кінокартини були збудовані масштабні декорації самої Сторожової застави. Прем'єра кінострічки запланована на кінець 2016 року. Фільм розрахований на широку сімейну аудиторію.

 Христина Михайлович
ПОШУК ПО ДАТІ